S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Podle mě dobrá akcie, která nabízí tak trochu balanc mezi nudou a volatilitou. Otázka je jak dlouho dokáže ještě těžit ze značek, které má pod sebou.

Myslím si, že ještě hodně dlouho. Boháči jsou na tom prostě ulítlí a generace v mém věku ještě víc.

Také si myslím že si ty věci budou bohatí lidé kupovat pořád, a doufám že to vydrží co nejdéle. Přece jenom je to pěkná společnost.

Tohle mě dost fascinuje, některé ty značky už existují několik století a přes vsechny ty změny v módě si pořád najdou své zákazníky i když mají dost konzervativní přístup ke změnám. Jsem velmi zvědavý jaká móda tu bude třeba za několik dekád a jak na to budou reagovat.

Luxusní zboží dobře funguje jako uchovatel hodnoty a lidé sem investovali v covidu a nejisté době hodně peněz (nejen do samotné akcie, ale i do produktů). Majitel se stal na chvíli i nejbohatším člověkem světa.

To je vlastně pravda že chvíli se přel o místo nejbohatšího člověka na zemi s Elonem.  Ovšem myslím že majitel LVMH je rozumnější, a není tak kontroverzní, a mám u něho větší důvěru že bude společnost řídit dobře než třeba u Elona a Tesly.

Je to neskutečný luxus, a tak jak to bývá - za luxus se platí. Společnost je ideální, ale v portfoliu ji nemám. Rozhodně ale doporučuju, stojí za analýzu 👌

Přesně tak, v portfoliu ji taky nemám ale kabelku a sandály si určitě koupím :)

Hádám, že tak max 1/10 žen by byla ochotná si koupit akcie LVMH nebo Hermès, ale téměř všechny by se byly schopné upsat ďáblu, aby mohly mít nějakou kabelku nebo šátek;)

Krásný příklad většinového přemýšlení lidí, investice do chtíče než do potřeby. Každopádně výsledky LVMH neskutečné...

Společnost jsem neznal, ale takto, jak tu čtu v komentářích, tak nevypadá úplně nejhůř, alespoň tedy konceptem.

Jestli budete mit 3 a 1/2h tak muzu doporucit tento podcast https://www.acquired.fm/episodes/lvmh tihle panove jsou do historie firem fakt slusne ponoreni, ale malokdy je to poslech na cestu po meste no;)

Dekuju. Tak uvidíme. Asi si budu muset udělat několik koleček kolem města no. 😂

Jako první a poslední. Zdejší průmysl a ekonomika je unikát, jelikož si zničí a zakáže cokoliv, co by mu poskytlo výhodu proti konkurenci.

Taky Bulgari, Dom Pérignon, Givenchy, Hublot, Kenzo, TAG Heuer, Tiffany & Co. a to znam jen maly zlomek vsech jejich firem, protoze jde znackove zbozi mimo me. Nebal bych se to oznacit jako Berkshire Hathaway luxusu.

Nejlepsi na tom vse je, ze jejim zakaznikum vubec nevadi inflace a ekonomicka cyklicnost. Pokud se to zbozi zdrazi o 20-30% vetsina z nich to mozna dokonce uvita, protoze se to stane jeste vetsim luxusem;)

JoJo, věnovat pozornost luxusnim značkám nemusíš, ale pokud se staneš akcionářem tak pít Dom Pérignon je skoro povinnost🥂

Ja na tohle nemam bunky, jednou jsem dostal jednu flasku jine jejich znacky Veuve Clicquot a zadny velky dojem to na me neudelalo, ale predpokladam, ze se k tomu musi clovek propit?;)

Jojo těch značek pod ně patří mnoho. Jak píšeš tak lehce přenesou na zákazníky zvyšování cen. Za mě dobrá společnost.