S&P 500 ^GSPC 5,307.01 -0.27%
Tesla TSLA $180.11 -3.48%
Alphabet GOOG $178.00 -0.86%
Apple AAPL $190.90 -0.75%
Meta META $467.78 +0.68%
Nvidia NVDA $949.50 -0.46%
Microsoft MSFT $430.52 +0.34%
Amazon AMZN $183.13 -0.01%

Te 3 akcje spadły o ponad 50%. Analitycy mówią, że to może być dobra okazja.

Witek Dubicki
25. 4. 2023
7 min read

Na Wall Street panuje jedna opinia: kupuj, gdy na ulicach jest krew. Oznacza to, że należy próbować znaleźć dobre, wysokiej jakości akcje w czasach niepewności i kupować je właśnie wtedy, gdy są rozbierane. Według analityków z Wall Street, te 3 akcje są gorącymi kandydatami.

Inwestowanie na rynku akcji może być często grą w odwróconą psychologię, gdzie inteligentny inwestor szuka akcji, które są obecnie w dołku, ale mają potencjał wzrostu. W tym artykule przyjrzymy się trzem takim spółkom, które są na najniższych wycenach i mają silne oceny kupna według analityków z Wall Street.

Aspen Aerogels $ASPN+0.8%

ASPN
$27.08 $0.21 +0.78%

Aspen Aerogels działa w branży budowlanej, energetycznej, petrochemicznej i innych, gdzie oferuje swoje materiały izolacyjne typu aerogel. Aerożele to wysoce porowate materiały o niskiej gęstości, które mają doskonałe właściwości izolacyjne i minimalizują straty ciepła. Firma oferuje kilka produktów, takich jak Pyrogel, Cryogel i Spaceloft, które są przeznaczone do różnych zastosowań, takich jak izolacja budynków, rurociągów, sprzętu i innych.

Zalety Aspen Aerogels leżą w innowacyjnej technologii aerożelu, która oferuje znaczne oszczędności energii i redukcję emisji gazów cieplarnianych. Firma tworzy również produkty, które są odporne na wilgoć, ogień i ciśnienie. Wady obejmują konkurencję ze strony materiałów izolacyjnych, takich jak konwencjonalna wełna mineralna i szklana, oraz zależność od cykli gospodarczych, które wpływają na popyt na projekty budowlane i przemysłowe.

Pomimo wspomnianych wad, analityk Eric Stine jest byczo nastawiony do spółki i postrzega Totu jako potencjalnie dobrą inwestycję w dłuższej perspektywie.

Aspen Aerogels powinien odnotować znaczący wieloletni wzrost, biorąc pod uwagę przełomową ofertę spółki z atrakcyjnymi produktami, listę najlepszych klientów, ogromne możliwości na rynkach izolacji energetycznej i EV. Uważamy, że w najbliższym czasie inwestorzy będą musieli poradzić sobie ze zmiennością i pewnym stopniem niepewności co do terminu wzrostu, a także z dużymi wydatkami, aby w pełni wykorzystać szansę na EV ze znaczącą perspektywą wieloletniego wzrostu. Naszym zdaniem, dla ASPN nie chodzi o rok 2023 czy nawet 2024, ale raczej o to, jak ASPN jest pozycjonowany na lata 2025/2026/2027 i dalsze. Krótko mówiąc, widzimy ASPN jako idealnie pozycjonowaną spółkę i uważamy ją za naszą najlepszą.

Wraz z komentarzem Stine dodał cenę docelową na poziomie 32 dolarów. Podobnego zdania jest 6 innych analityków z Wall Street, którzy zgodnie przyznają rekomendację KUPUJ i średnią cenę docelową na poziomie 25,25$.

Lsb Industries $LXU+2.5%

LXU
$9.96 $0.24 +2.47%

Lsb Industries działa w sektorze chemii przemysłowej i rolniczej, wytwarzając i dostarczając produkty takie jak nawozy, związki chemiczne i technologie przetwarzania gazu. Firma skupia się na takich segmentach jak rolnictwo, przemysł, energia, motoryzacja i budownictwo.

Mocne strony Lsb Industries obejmują szeroki portfel produktów i usług, które obejmują wiele branż i pozwalają na rozłożenie ryzyka. Firma inwestuje również w badania i rozwój, aby tworzyć innowacyjne produkty i poprawiać efektywność swoich procesów. LXU stoi jednak przed istotnymi wyzwaniami, takimi jak zmienność cen surowców, która może powodować wahania rentowności, oraz konkurencja ze strony innych producentów chemikaliów.

Pomimo faktu, że spółka przeszła przez dość ciężki okres dotyczący wahań cen gazu, analityk David Begleiter pozostaje optymistą w kwestii akcji.

Uważamy, że spadek akcji LSB jest okazją dla inwestorów, ponieważ oczekuje się, że silne podstawy agrotechniczne utrzymają się jeszcze przez co najmniej 2-3 lata, co podkreśla niski wskaźnik zapasów do zużycia i wysokie ceny surowców, a amerykańscy producenci azotu nadal mają znaczną przewagę kosztową nad producentami europejskimi, ponieważ europejskie ceny gazu są nadal 7x wyższe niż amerykańskie. Czynniki te łącznie wspierają prognozowaną siłę zysku LSB w połowie cyklu na poziomie 250-300 mln USD (EBITDA), czyli 4-krotność zysku z lat 18-20.

Wraz z tym komentarzem Begleiter wyznaczył cenę docelową dla akcji na poziomie 16 USD. Begleiter nie jest jednak osamotniony w optymistycznym nastawieniu do tej akcji. Łącznie 8 analityków przyglądało się ostatnio tej spółce i uzgodniło średnią cenę docelową na poziomie 16,13 USD.

Adtran Holdings $ADTN-0.2%

ADTN
$5.33 -$0.01 -0.19%

Adtran Holdings działa w sektorze telekomunikacyjnym, gdzie specjalizuje się w dostarczaniu sprzętu sieciowego i komunikacyjnego. Firma oferuje produkty i rozwiązania dla takich segmentów jak dostawcy usług internetowych, firmy telekomunikacyjne, przedsiębiorstwa i instytucje publiczne. Ich produkty obejmują urządzenia optyczne, routery, przełączniki, punkty dostępu Wi-Fi, platformy zarządzania oraz rozwiązania w zakresie usług w chmurze.

Mocną stroną Adtran Holdings jest szerokie portfolio produktów i usług, które obejmują różne segmenty rynku telekomunikacyjnego. Firma inwestuje również w badania i rozwój, aby dotrzymać kroku szybkiemu postępowi technologicznemu i zapewnić klientom najnowsze i najlepsze rozwiązania. W rezultacie Adtran dostosowuje się do rosnących potrzeb rynku, takich jak zapotrzebowanie na szybsze prędkości internetu i szerszy zasięg.

Adtran Holdings stoi jednak przed takimi wyzwaniami, jak silna konkurencja ze strony innych dostawców sprzętu sieciowego i komunikacyjnego, co może prowadzić do presji na marże i konieczności ciągłego inwestowania w innowacje. Spółka może być również narażona na zmiany w środowisku regulacyjnym, które mogłyby wpłynąć na jej zdolność do prowadzenia działalności w określonych obszarach geograficznych lub segmentach rynku.

Pomimo tego, że spółka nie radziła sobie dobrze, a cena akcji spadła tak Mike Genovese uważa, że może to być potencjalnie dobra inwestycja.

Jesteśmy rozczarowani niepowodzeniem w 1Q 2023, ale nadal uważamy ADTN za atrakcyjną akcję. Uważamy, że korekta na akcjach CPE będzie chwilowa, a wieloletni cykl światłowodowy jest w toku. Zachęty w postaci programu BEAD powinny być kluczowym czynnikiem napędowym począwszy od 2024 r. ADTN jest notowany na poziomie 9-krotności naszej prognozy EPS na 2024 r. i 0,5-krotności sprzedaży EV na 2024 r. Uważamy, że taka wycena jest zbyt niska jak na spółkę z solidnym bilansem i długoterminowymi czynnikami napędzającymi popyt.

Wraz z tym komentarzem Genovese wyznacza cenę docelową dla akcji na poziomie 16$. Nie jest on jednak osamotniony w optymistycznym nastawieniu do tej akcji. W sumie 5 analityków przyglądało się ostatnio tej spółce i zgadzają się oni co do średniej ceny docelowej wynoszącej 21,20 USD.

Wniosek

Aspen Aerogels, Lsb Industries i Adtran Holdings stanowią okazję dla inwestorów poszukujących akcji z potencjałem wzrostu w różnych sektorach. Spółki te oferują innowacyjne produkty i usługi w takich obszarach jak izolacja, chemia przemysłowa i rolnicza oraz infrastruktura telekomunikacyjna. Chociaż stoją one przed takimi wyzwaniami jak konkurencja, zmienność cen towarów i zmiany regulacyjne, ich silna pozycja rynkowa, szerokie portfolio produktów i usług oraz zaangażowanie w innowacje dają im potencjał wzrostu. Inwestorzy, którzy są skłonni podjąć ryzyko i postawić na te spółki, mogą skorzystać z ich potencjalnego odrodzenia na rynku.

OSTRZEŻENIE: Nie jestem doradcą finansowym, a niniejszy materiał nie służy jako rekomendacja finansowa lub inwestycyjna. Treść tego materiału ma charakter czysto informacyjny.


Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.