S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Analýza Westlake Chemical Partners: Je vysoká dividenda této chemické společnosti zaručená až do roku 2026?

Dominik Petrnoušek
25. 4. 2023
5 min read

Westlake Chemical Partners je možná poněkud nenápadná společnost, která je navíc pro investory trochu zrádně schovaná, vlastněná a řízená její mateřskou společností. Právě to ji ale dává obrovskou sílu a poměrně velkou šanci, že dokáže i nadále investorům přinášet hezkou dividendu a s trochou štěstí i kapitálové zhodnocení.

WLKP $WLKP+0.9% Chemical se zaměřuje na globální společnosti aktivní v oblastech jako produkce a zpracování ropy, zemní plyn, petrochemikálie, chemikálie, plasty, hnojiva, farmaceutické a zdravotnické technologie. Fond cílí na lídry trhu s dlouhodobým potenciálem růstu, jako například Brazkem, Dow Chemicals, BASF, DuPont, Mosaic Company a Yara International.

Westlake Chemical Partners je texaská společnost, která získává, vyvíjí a provozuje zařízení na výrobu ethylenu a související aktiva ve Spojených státech. Prodává také vedlejší produkty z ethylenu, včetně propylenu, surového butadienu, pyrolýzního benzínu a vodíku.

WLKP Chemical hledá společnosti s dominantním postavením na trhu, stabilní cash flow, dlouhodobými smlouvami a aktivy s vysokými bariérami vstupu. Preferuje trhy s dobrými fundamenty z důvodu značné poptávky, obnovitelných zdrojů nebo technologického pokroku. Fond usiluje o kapitálové zhodnocení investic prostřednictvím růstu tržní podílu, organického růstu, úspor z rozsahu a akvizic.

WLKP
$22.54 $0.19 +0.85%

Capital Structure

Market Cap
794.04M
Enterpr. Val.
1.14B
Revenue
1.17B
Shares Out.
35.23M
Debt/Capital
0.43
FCF Yield
46.17%

Valuation / Dividends

P/E
14.64
EPS
1.54
P/S
0.68
P/B
1.53
Div. Yield
8.34%
Div. Payout
122.50%

Capital Eff. / Margins

ROIC
38.44%
ROE
7.82%
ROA
4.19%
Gross
32.85%
Operating
30.37%
Net Profit
4.64%
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9

Zdá se, že se jedná o dobře zaměřený fond se zkušenostmi v oblasti chemického a petrochemického průmyslu. Výhody zahrnují úzkou specializaci, přístup k informacím od společností a potenciál pro solidní výnosy z dlouhodobých pozic v perspektivních segmentech. Nicméně, WLKP Chemical, stejně jako WLKP obecně, podléhá poplatkům za správu a likviditním omezením soukromého fondu. Vhodnost investice tak závisí na cílech a toleranci rizika investora.

Její zařízení produkují přibližně 3,7 miliardy liber etylenu, který se dále používá k výrobě chemických látek, jako je polyethylen a polyvinylchlorid. Prodává také vedlejší produkty výroby etylenu, včetně propylenu, surového butadienu, benzinu a vodíku.

Hlavní silou je její dlouhodobý potenciál kvůli uzavřeným dohodám.

Společnost Westlake Chemical Partners prodává etylen pro výrobu PVC společnosti Westlake $WLK+1.2%, která je výrobcem povrchových úprav pro bydlení. Generální ředitel společnosti WLKP je zároveň generálním ředitelem společnosti WLK a naprostá většina vlastnictví společnosti WLKP je v rukou společnosti WLK - přibližně 80 %. Existuje smlouva o odběru, která bude platit až do roku 2026 a která zaručuje ceny za etylen, který společnost WLKP vyrábí a prodává společnosti WLK. To umožňuje společnosti WLKP vyplácet stabilní dividendu.

Rizika

Největšími riziky společnosti Westlake Chemical Partners jsou silná závislost na mateřské společnosti Westlake Chemical Corporation a na dodávkách etylenu ostatních společností. Westlake Chemical Partners provozuje zpracovatelská a distribuční aktiva společnosti Westlake Chemical Corporation, což ji činí silně závislou na společnosti Westlake Chemical Corporation. Navíc Westlake Chemical Partners nevlastní vlastní zařízení pro výrobu etylenu, surovin nezbytných pro její výrobu. Proto musí nakupovat velké objemy od jiných společností, což ji činí zranitelnou vůči změnám cen a k omezení dodávek těchto komodit. Dalším rizikem jsou výkyvy v cenách vstupů i produktů společnosti kvůli volatilitě cen ropy, zemního plynu a chemikálií na komoditních trzích.

Výsledky společnosti jsou také závislé na poptávce po petrochemických výrobcích, která zase závisí na celkové ekonomické aktivitě. Westlake Chemical Partners dále čelí sezónnosti, které ji vystavuje petrochemický průmysl.

Aktuální situace

Společnost Westlake Partners má dlouhodobou prodejní smlouvu se společností Westlake Corp na prodej 95 % plánované produkce ethylenu s pevnou marží 0,10 USD za libru. Společnost Westlake má v úmyslu časem snížit další vlastnický podíl v OpCo.

Hlavním rizikem pro firmu jsou rostoucí úrokové sazby, ale nižší ceny komodit by mohly MLP pomoci. Pokles sazeb a cen zemního plynu by mohl být pro firmu do budoucna přínosný, ale dalším potenciálním protivětrem je, pokud dojde ke sníženému poklesu aktiv z WLK na WLKP.

EPS mírně kleslo. Zdroj

Dividendy by přitom měly zůstat na úrovni 1,89 USD. Díky silnému volnému cash flow by měla být dividenda v pořádku. Celkově je ocenění nízké, ale na druhou stranu výhled růstu je také slabý.

I přes to, že je dividenda dost štědrá, daří se ji společnosti i nadále zvyšovat. Zdroj

I predikce analytiků jsou obecně hodně pozitivní. Z mého pohledu ale až příliš. Resp. jsou asi smysluplné, ale o růst ceny tu nejde. WLKP je FCF mašinou, která má dobré předpoklady další roky vyplácet hezkou dividendu a vozit se na této vlně. 

Disclaimer: V žádném případě se nejedná o investiční doporučení. Jde čistě o můj souhrn a analýzu na základě dat z internetu a dalších zdrojů. Investice na finančních trzích jsou rizikové a každý by měl investovat na základě svého rozhodnutí. Jsem pouze amatér dělící se o své názory.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.