S&P 500 ^GSPC 5,307.01 -0.27%
Tesla TSLA $180.11 -3.48%
Alphabet GOOG $178.00 -0.86%
Apple AAPL $190.90 -0.75%
Meta META $467.78 +0.68%
Nvidia NVDA $949.50 -0.46%
Microsoft MSFT $430.52 +0.34%
Amazon AMZN $183.13 -0.01%

V závodě ve "zbrojení" s AI jsme tady už párkrát rozjeli debaty na to, kdo by mohl být tím top hráčem nebo lídrem (nejčastěji se samozřejmě opakoval Microsoft a Google).

Pojďme to ale vzít z druhé strany, kdo naopak nehorázně zaspal a možná mu ujíždí vlak. Vykopávám - Meta $META+0.7%. Důvody rozepíšu níž, vy mi ale napište vaše tipy a názory.

META

Meta

META
$467.78 $3.15 +0.68%
Capital Structure
Market Cap
1.2T
Enterpr. Val.
1.2T
Valuation
P/E
26.9
P/S
8.3
Dividends
Yield
0.1%
Payout
2.8%

Partner

Já jim věřím, (trochu z cesty, ač mi je 30, přítelkyně mi říká "boomer", pač v tom sociálním světě fakt jsem) ... ale když vidím jak dneska každý do toho civí x hodin a už od mala, jaké pí... s prominutím tam jsou a jak na tom děti ujíždí. Tak tohle zastavit asi nejde a máme tu sice konkurenta TikTok, ale nevěřím, že převálcuje $META+0.7% i přesto že vyhodili na metaverse miliardy. Jestli vyklesá, já budu určitě dokupovat.

Souhlasím a doufám že Tik Tok bude postupně regulovaný protože všichni asi víme jak je to s ochranou osobních údajů.  Jaké věci už se na ten Tik Tok dávají takže nejlepší by bylo kdyby TikTok nějak regulovali a případně nejlépe ho zakázali.

Přesně tak, je vlastně životu nebezpečný, když si vezmeme různé challenge, které tam probíhají.

hele v tomhle souhlasím metě ujel vlak, celkově jsem při tom kolik polknul peněz metaverse a furt nevidíme moc posunu přemýšlel jestli to má ještě budoucnost nějakou bližší nebo to je jak u Elona plná pusa plánů ale výsledky nikde

Přesně tak docela mi to připomíná Muska jak to chováni tak i ty řeči. A bojím se že už to nedoženou, a dost možná vyhodily peníze za něco co ani nebude fungovat, a nebude to přinášet moc veliký zisk.

S umělou inteligencí to u nich nevidím tak dobré jako u ostatních, ale oni se na to ani moc nesoustředí, max. v algoritmech na sítích. Pokud jim vyjdou plány Zuckerberqa, můžou být ještě vidět.

Zuckerberq tam hraje velkou roli si myslím, a to jak Meta bude fungovat do budoucna záleží hodně na něm a jaký zvolí přístup.

Což se mi úplně nelíbí.

Myslím že Meta už nemá šanci ostatní dohnat. Upřímně dávám této společnosti tak 5-10 let dalšího fungování. Myslím že brzo skončí na technologickém hřbitově.

Je to dost možné a trochu se toho bojím. Ze začátku jsem viděl nějakou naději, a myslel jsem že se jim bude dařit dobře ale bohužel poslední dobou v nich ztrácím důvěru, a bojím se jak dopadnou.

Nevím jak vy, ale já tu vidím dvojku Apple, Meta. U Applu nevím jestli jen mlží, ale trochu se bojím.

Taky si myslím, uvidíme jestli $AAPL-0.8% s něčím přijde, tam bych to ocenil. U $META+0.7%  mi to je i jedno.

Určitě u $AAPL-0.8% by to bylo zajímavé. A myslím si že to co by vytvořily by bylo úspěšné, a využívalo by se to. Přece jenom já AAPL věřím, a nemyslím si že by udělali riskantní kroky.

A myslím si že kdyby s něčím přišly tak by to mohlo stát za to.

Souhlasím, že v tomto $META má co dohánět, pokud to ještě jde dohnat. Mohla by na to i doplatit, nedokážu si představit, jakými všemi způsoby se dá AI využít, ale v blízké době to s Metou podle mě zas tak moc neudělá.

Jak se léto 2022 chýlilo ke konci, shromáždil generální ředitel společnosti Meta Mark Zuckerberg své hlavní představitele a odborníky k pětihodinové analýze kapacity společnosti, zaměřené na její schopnost provádět špičkovou práci s umělou inteligencí.

Měli ožehavý problém: navzdory velkým investicím do výzkumu AI byl gigant sociálních médií velice pomalý při zavádění drahých hardwarových a softwarových systémů vstřícných k AI pro svůj hlavní podnik, čímž ochromil svou schopnost držet krok s inovacemi ve velkém měřítku.

Již více než rok je Meta zapojena do rozsáhlého projektu, jehož cílem je vybičovat její infrastrukturu AI do formy. I když společnost veřejně přiznala, že „hraje na dohánění“ hardwarových trendů AI.

"Máme značnou mezeru v našich nástrojích, pracovních postupech a procesech, pokud jde o vývoj pro AI. Musíme zde hodně investovat," uvedl šéf infrastruktury Meta Santosh Janardhan.