S&P 500 ^GSPC 5,321.41 +0.25%
Tesla TSLA $186.60 +6.66%
Meta META $464.63 -0.90%
Microsoft MSFT $429.04 +0.87%
Apple AAPL $192.35 +0.69%
Nvidia NVDA $953.86 +0.64%
Alphabet GOOG $179.54 +0.61%
Amazon AMZN $183.15 -0.21%

Znana firma analityczna podtrzymuje swoje stanowisko. Według nich jeszcze w tym roku zobaczymy nowe ATH.

Jaczek Vodiczka
27. 4. 2023
5 min read

Wszyscy martwią się recesją i jej możliwą głębokością. Ale przeciwko nim stoi znany dyrektor jednej z największych i najważniejszych firm analitycznych. Mówi on nawet, że jest przekonany, że w przewidywalnej przyszłości będziemy patrzeć na nowe ATH.

Fundstrat to wiodąca globalna firma analityczna i doradcza założona w 2005 roku przez Toma Lee. Fundstrat koncentruje się na analizach makroekonomicznych, branżach, energetyce i akcjach z prognozowanymi rekomendacjami dla inwestorów. Ich analizy i opinie pomagają inwestorom instytucjonalnym i prywatnym w ich decyzjach inwestycyjnych.

Fundstrat posiada biura w czterech kluczowych centrach finansowych: Nowym Jorku, Londynie, Singapurze i Houston. Firma zatrudnia ponad 100 analityków, ekonomistów i ekspertów branżowych.Fundstrat był jednym z pierwszych domów analitycznych wykorzystujących wysokiej jakości modele makroekonomiczne i branżowe do prognozowania rynków i tworzenia rekomendacji inwestycyjnych. Ich perspektywy analityczne były często cytowane w wiodących mediach, takich jak The Wall Street Journal, Bloomberg i CNBC, ponieważ Fundstrat był znany ze swojego proaktywnego i optymistycznego stanowiska, szczególnie w odniesieniu do wzrostu gospodarki amerykańskiej, sektora przemysłowego i akcji technologicznych. Tom Lee i jego zespół często zalecali zakup akcji, które później doprowadziły do znacznych zysków dla inwestorów.

Sukcesy Fundstrat obejmują wczesne rekomendacje zakupu akcji Apple, Netflix, Tesla, Facebook i Amazon. Analitycy Fundstrat często zalecali również zakup akcji energetycznych i finansowych, które zapewniły inwestorom solidne zyski. Analizy i opinie Fundstrat są szeroko stosowane przez profesjonalnych i prywatnych inwestorów ze względu na ich zdolność do identyfikacji przyszłych zwycięzców rynkowych. Chociaż nie zawsze są poprawne, ich optymistyczne i proaktywne zalecenia pomogły wielu inwestorom osiągnąć znaczne zyski.

A teraz ponownie pojawiają się z niezwykle optymistycznym poglądem. Podczas gdy wszyscy ostrzegają o nadchodzącej recesji i krachu rynkowym, Fundstrat i Tommy Lee spodziewają się wkrótce nowego ATH. Kto więc ma rację?

Jesteśmy dość daleko od szczytów z lat 2021-2022.

Zdaniem Toma Lee z Fundstrat, lepsze od oczekiwań wyniki finansowe są w stanie napędzić rynek akcji do nowych szczytów jeszcze w tym roku. Większość spółek nie podała jeszcze wyników. Jednak te, które podały, bardzo pozytywnie przebiły oczekiwania. 79% spółek przebiło szacunki zysków średnio o 6%, a 63% spółek przebiło szacunki przychodów średnio o 4%.

Największy test wyników nastąpi w tym tygodniu, kiedy wyniki przedstawią giganci technologiczni tacy jak Amazon $AMZN-0.2%, Alphabet $GOOG+0.6% i Microsoft $MSFT+0.9%. Lee ma duże nadzieje na to, że akcje technologiczne pobiją wyniki, biorąc pod uwagę ich silny wzrost od początku roku, kiedy to sektor technologiczny odnotował najsilniejsze wyniki jak do tej pory w tym roku, pomimo ostatniej słabości w kwietniu.

"Sądzimy, że technologia odwróci tę ostatnią słabość, gdy będziemy przechodzić przez sezon wyników" - powiedział Lee. "Sądzimy, że popyt i marże utrzymujące się na lepszym poziomie będą wspierać rajd na akcjach technologicznych...". Technologia może być zwycięzcą w sezonie wyników."

Lee uważa, że jeśli tylko spółka będzie w dalszym ciągu przewyższać oczekiwania inwestorów, to w tym roku wzniesie się na nowe maksima.

"Uważamy, że sezon wyników za 1Q23 pozwoli S&P 500 na osiągnięcie nowych szczytów w tym roku" - powiedział Lee.

Co Fundstrat zrobił dobrze?

Fundstrat ma na swoim koncie kilka znaczących sukcesów i trafnych prognoz. Ich największym sukcesem było wczesne zalecenie kupna akcji Apple w 2006 roku, gdy była ona handlowana w okolicach 80 dolarów. Akcje Apple później osiągnęły poziom 233 dolarów w 2010 roku, co stanowiło zysk 186% w ciągu czterech lat. Była to jedna z najbardziej godnych uwagi rekomendacji Fundstrat.

Fundstrat wydał również w porę rekomendacje kupna akcji Tesli, Netflixa, Facebooka i Amazona, które wszystkie znacznie wzrosły po ich rekomendacjach. Na przykład, akcje Tesli wzrosły z ceny IPO wynoszącej 17 dolarów do ponad 800 dolarów, co stanowi niewiarygodny zysk 4700% od czasu rekomendacji Fundstrat w 2010 roku. Inne sukcesy obejmowały prawidłowe ostrzeganie inwestorów przed kryzysem finansowym w 2008 roku, przewidywanie dużej recesji gospodarczej i zalecanie zmniejszenia ekspozycji na ryzykowne aktywa. Fundstrat był jednym z niewielu domów analitycznych, które ostrzegły przed nadchodzącym kryzysem.

Fundstrat przewidział również dokładnie skok cen ropy naftowej w 2004 roku i zalecał inwestowanie w akcje energetyczne. Ceny ropy wzrosły następnie o ponad 300% w ciągu następnych sześciu lat. Fundstrat prawidłowo przewidział ożywienie gospodarcze i silny wzrost w USA po kryzysie finansowym w 2008 roku. Przewidział również silny cykliczny wzrost gospodarki USA w latach 2009-2015.

Ale oczywiście często się też myli. W każdym razie można powiedzieć, że Fundstrat jest znaną firmą analityczną i z długą historią na rynku. Ich przewidywaniom ufa wielu inwestorów i wielkie nazwiska na Wall Street. Czy zaufasz im w tym przypadku?

Disclaimer: To nie jest w żaden sposób rekomendacja inwestycyjna. Jest to wyłącznie moje podsumowanie i analiza oparta na danych z internetu i innych źródeł. Inwestowanie na rynkach finansowych jest ryzykowne i każdy powinien inwestować w oparciu o własne decyzje. Ja jestem tylko amatorem dzielącym się swoimi opiniami.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.