S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Tak Korea nepatří k trhům, které by byly nějak v popředí zájmu. Nejsou zalistovani na žádné velké burze v USA, takže se obchodují na OTC. Myslím, že ten pokles zisků už byl znám předem, velký podíl jim tam tvoří polovodiče (hlavně paměti), které jsou už pár kvartálů v útlumu. Technologicky jsou za TSMC a s MU si tolik nekonkurují, takže je nesleduji. 
Paměti jsou komoditní biz, kde jsou zatím tyhle obrovské výkyvy běžné.

Zajímavý souhrn. Díky!

Samsung nesleduji a taky tomu moc nerozumím, ale to se občas na trhu děje. Občas nečekaný propad a občas zase nečekaný růst. Propadů chce určitě využívat a kvalitní společnosti přikupovat.

Ono to nakonec vypadá, že očekávaný byl. Možná proto nepřišla skoro žádná reakce

Až mě udivuje, jak o takovém gigantovi nikdo nemluví. Já teda sám společnost vůbec nesleduju, jen některé produkty.

Přesně. Tak. Hlavně když už někdo mluví, tak řeší jen telefony a konkurenci Applu. Úplně se zapomíná, že vyrábějí hlavně spoustu technologií pro ostatní

To máš pravdu. Pro příklad uvedu sebe, když jsem začínal investovat - překvapilo mě, jak zanedbatelnou část zisků AMD tvoří hardware, což bylo prakticky jediné, co jsem od nich jako běžný konzument znal.

Čekal bych pokles, ale když jsem se na to letmo podíval, tak naopak jsou divize, které jim raketově vzrostly. Taky jsem se dočetl, že to není zase ani takový šok, takže se to možná předpokládalo. Ale vážně netuším, jde o prvotní data, která jsem prozkoumal, společnost mě obecně moc nezajímá.

Čau a investuješ do Samsungu? Přijde mi jako skvělá společnost,  která má obrovskou cash. Hold teď je blbá doba a slabá poptávka po čipech, PC.... A celkově makro

Já ne a Pavel asi taky ne, podle toho, co píše :)

Samsung bohužel vůbec nesleduji. Nedokážu říct, trh je občas iracionální.