S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Palantir spodziewa się ogromnego wzrostu akcji, oto dlaczego

Palantir to maszyna do wzrostu, a jej najlepsze dni dopiero się zaczynają. Sankcje Unii Europejskiej wobec Rosji, a także słabnąca inflacja i obawy gospodarcze związane z konfliktem na Ukrainie i konfliktem COVID-19 przyczyniły się do wzrostu cen na początku tygodnia pracy. I prawdę mówiąc, bardziej agresywne kupowanie akcji $PLTR+1.4% "wciąż" wydaje się być uzasadnione i bardzo atrakcyjne.

Według analityków, akcje firmy Palantir czeka potężna fala wzrostowa.

Kurs akcji wzrósł o 50% od najniższego poziomu na rynku niedźwiedzia. Nasuwa się pytanie, czy chciwi inwestorzy firmy Palantir nie wyprzedzają samych siebie? Trudno. Jak opisano poniżej, należy oczekiwać, że warunki wspierające na wykresie akcji PLTR pomogą zaskoczyć i zapewnić inwestorom podwojenie lub zwiększenie zysków w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Akcje spadły o prawie 80% od rekordowego poziomu ze stycznia 2021 r., kiedy to pod koniec lutego osiągnęły najniższy poziom 9,74 USD.

Wycena spółki Palantir jest również mniej ryzykowna niż wynikałoby to z pobieżnej lektury, biorąc pod uwagę długoterminowy wzrost zysków. Kolejny pozytywny aspekt? Rok temu niedźwiedzie z PLTR krzyczały, że firma potrzebuje więcej zaangażowania w sektorze prywatnym, aby zdywersyfikować swoją działalność w stosunku do znacznie większego biznesu rządowego. Firma Palantir wywiązała się z tego zadania. Obecnie 42% przychodów pochodzi od klientów komercyjnych.

Ponadto mediana ceny docelowej na poziomie 15 USD, która jest w większości zgodna z rynkiem, oraz niedźwiedzi przedział prognoz od 9,00 USD do 16,00 USD sugerują, że sytuacja jest dojrzała do aktualizacji prognoz przez analityków i wzrostu cen, jeśli akcje PLTR będą nadal rosły. Obecnie, na podstawie miesięcznego wykresu cen firmy Palantir Technologies, można stwierdzić, że jest to szybko rosnąca rzeczywistość.

Ta bycza transakcja potwierdziła również w lutym to, co można określić jako formację podwójnego dna na akcjach USDPLTR. Tak więc, mimo że kurs akcji wzrósł o 50% i może budzić pewne obawy, łatwiej jest zdać sobie sprawę, że pozytywne katalizatory dla gwałtownej poprawy sytuacji akcji PLTR są już na wyciągnięcie ręki.

Kierunek Palantir

Istnieją wszelkie powody, by sądzić, że Palantir osiągnął dno i znajduje się obecnie na samym początku nowej fazy wzrostowej dla inwestorów.Wydaje się, że wciągu najbliższych 12 miesięcy możliwyjest rajd w kierunku 50% zniesienia kursuakcji PLTR w pobliżu 27,50-30 USD, co jest rozsądne, ale też znacznie oddalone od przedziału docelowego dlaakcjina Wall Street.

Całkiem możliwe, że trend się odwraca, a sytuacja geopolityczna również ulega znacznej poprawie, co znalazło odzwierciedlenie na rynku kryptowalut i akcji. Palantir jest naprawdę dość niski i bardziej prawdopodobne wydaje mi się prawdziwe odbicie, a nie upadek. Oczywiście, jeżeli chcesz inwestować, zrób jeszcze lepsze analizy tych akcji, to jest tylko analiza inwestora detalicznego. Przy pisaniu tego artykułu korzystałem z Investorplace.com

Otočí sa trend Palantiru a príde veľký rast?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet