S&P 500 ^GSPC 5,266.95 -0.74%
Meta META $474.36 -1.16%
Nvidia NVDA $1,148.25 +0.81%
Alphabet GOOG $177.40 -0.35%
Tesla TSLA $176.19 -0.32%
Microsoft MSFT $429.17 -0.27%
Apple AAPL $190.29 +0.16%
Amazon AMZN $182.02 -0.07%

Inwestorzy Nio zwracają uwagę na ten katalizator, który może przynieść spółce ogromne zyski

$NIO+0.6% może nie wydawać się obecnie atrakcyjną opcją, ale katalizator, który nadchodzi, może natychmiast zmienić ten pogląd. Najnowsze informacje o firmie są takie, że chce ona licencjonować jedną ze swoich udanych technologii, która w przyszłości może przynieść ogromne zyski.

Nio pracuje nad uzyskaniem licencji, co może im bardzo pomóc.

Według ostatnich doniesień, firma Nio może chcieć uzyskać licencję na swoją technologię wymiany baterii. Firma wykorzystuje to w Chinach, oferując wymianę akumulatorów w swoich pojazdach elektrycznych (EV). Opcja wymiany akumulatorów łagodzi problem ograniczonego zasięgu pojazdów elektrycznych, który jest jednym z największych czynników hamujących rynek. Jeśli firmaNioudzieli licencji na swoją technologię wymiany baterii, może to utorować drogę kolejnym firmom z branży pojazdów elektrycznych, które będą mogły z niej skorzystać i rozwinąć swoją działalność. To z kolei byłoby wielkim dobrodziejstwem dla akcji NIO, ponieważ firma generowałaby przychody z tych umów licencyjnych. Oznacza to, że stworzyłoby to dodatkowe źródło przychodów z sukcesów innych firm na rynku pojazdów elektrycznych. Hui Zhang, dyrektor generalny firmy Nio w Europie, popiera ten pomysł, mówiąc, że firma planuje licencjonować technologię wymiany baterii.

Model wymiany baterii firmy Nio odniósł jak dotąd sukces w Chinach, gdzie działa 868 lokalizacji. W każdym z nich znajduje się 13 akumulatorów EV przeznaczonych do wymiany. Mimo że budowa tych stacji jest droższa niż stacji ładowania, oferują one korzyści związane z wygodą, które mogą przełożyć się na ich długoterminowy wzrost. Ponadto możliwe jest, że firma Nio zacznie otwierać stacje wymiany baterii poza Chinami. Producent pojazdów elektrycznych rozszerza swoją działalność na USA i Europę, co sugeruje zwiększone zapotrzebowanie na te lokalizacje. W ten sposób mógłby zaprezentować swoją metodę wymiany akumulatorów setkom milionów mieszkańców UE i USA, co mogłoby wzbudzić zainteresowanie jego systemem ze strony europejskich lub amerykańskich firm produkujących pojazdy elektryczne. Pisząc ten artykuł, czerpałem informacje z Investorplace.com

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, możesz mnie śledzić, aby niczego nie przegapić.

Vlastníte NIO?

Vote to see the results! 0 answers already!

No comments yet