S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.79 -1.99%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

Poslední, “závěrečný díl” k $AMZN+0.6%

Psal jsem na toto téma včera a dnes jen chci reportovat zprávy. Máme za sebou výsledky a ty byly příznivé, akcie hned stouply v mimo obchodní hodiny, následně ale do dvou hodin rozšířeného obchodování klesly zhruba o 3% pod zavádějící cenu. Manažeři oznámili obavy z pokračující slabosti růstu cloudu a to poslalo cenu dolů.

Amazon jinak předvedl výsledky lehce nad očekávání analytiků. Zisk 31 centů na akcii. Tržby 127,4 miliardy $. Tržby pokročily o 9% od minulého roku, stejné období, což překonalo odhady, proto ten nárůst. Ze sektoru AWS tržby vzrostly o 16%, což je lepší jak Q1 2022. Zde je ale ta obava klesání, jelikož za Q4 2022 je to pokles o 4%.

Společnost dál pokračuje v utahování opasků, jako propuštění zaměstnanců, uzavřel některé své plány jako je telehealth program a řada fitness zařízení. Zpomalil expanzi skladů a pozastavil výstavbu druhého sídla ve Virginii.

Každopádně zůstávají pozitivní, o proti minulému roku je to zlepšení a projevují se škrty. Na druhý kvartál očekávají podobné tržby 127-133 miliard $. Těší je i silný růst v oblasti reklam o 23%.

Tak to k mému malému seriálu k této společnosti, jelikož jsem na ni zkusil udělat trade a chtěl si vzít něco jako na MFST a META, to se tak nepodařilo, jelikož jsem čekal, že ten zisk udrží v premarku, ale to nevadí, i tak si myslím, že pod 100$ už tato společnost nepůjde a bude pomalu v dalších letech zase růst.

POZOR: Toto není investiční doporučení, slouží to jen pro informaci.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Amazon na tom je mnohem lépe než byl před rokem. Reakce v after marketu byli ovšem velmy smíšené a celá dnešní vývoj akcie poukazuje na to, že investoři s nimi i tak nejsou moc spokojení.

Ty reklamy uz zacinaji byt docela zajimave, kdyz vezmu rozdeleni trhu treba 5let zpatky tak tu dominoval Google s FB a dneska uz jim do toho leze i Amazon a zbytek big techu.

Prijmy z reklam v Q1: GOOG:54,5mld, FB:28.1mld, AMZN:9,5mld a tam budou trosku jine marze nez na AWS;)

Jsem docela zvedavy kde se ten rust zastavi, zatim to vypada slibne. Kdyz k tomu jeste vezmu Prime, tak uz to je skoro stejny prijem jak z cloudu a vse dohromady stejne jako online store.

Partner

Přesně tak. Líbí se mi u této společnosti její expanze skrze další sektory, začali s prodejem knih a dnes se řadí k technologickým gigantům. 👍

Souhlasím je pěkné jak se posouvají. Osobě doufám že třeba nějak začnou využívat umělou inteligenci a začnou s ní nějak pracovat.

Jinak výsledky opravdu pěkné a docela mě potěšily.

Díky za shrnutí. Výhled ale špatně nevypadá, Amazon mě překvapil. Uvidíme co bude s AWS dál.

Partner

Přesně, taky příjemně potěšil i když neudržel tu cenu, ale myslím, že ukazuje odolnost vůči horším podmínkám