S&P 500 ^GSPC 5,306.04 +0.02%
Nvidia NVDA $1,140.59 +7.13%
Tesla TSLA $176.75 -1.39%
Alphabet GOOG $178.02 +0.96%
Amazon AMZN $182.15 +0.77%
Meta META $479.92 +0.36%
Microsoft MSFT $430.32 +0.04%
Apple AAPL $189.99 +0.01%

Edukacja

Inwestowanie w akcje, na przykład, jest czasami trochę szczęścia, ale dobrze jest mieć pewne umiejętności i pewną wiedzę, którą uczysz się poprzez pewne samokształcenie.

Taka samokształcenie obejmuje książki,filmy, platformy, strony internetowe, sieci społecznościowe itp.... .

Osobiście uważam, że lepiej zacząć np. od prostych książek, gdzie nauczy się wszystkich tych podstawowych i niezbędnych rzeczy na początek.

Jako takie książki startowe mógłbym polecić np. Psychologię pieniądza lub Rich Dad, Poor Dad. Uważam, że te książki świetnie pokazują cały system jak to działa, masz okazję przeczytać dlaczego powinieneś inwestować i poznać podstawowe zasady.

Potem można przejść do bardziej skomplikowanych książek jak Inteligentny Inwestor czy jakieś poradniki o analizie itp.

Ale na pewno dobrze jest mieć inne źródło informacji, np. jakieś platformy typu BULIOS, a potem można się też czegoś dowiedzieć na mediach społecznościowych, ale tam znowu uważaj na oszustwa i ewentualne fałszywe informacje.

Możesz napisać o tym jak się edukujesz i jakie masz do tego podejście.

Ewentualnie możesz napisać o swojej ulubionej książce.


Kiedyś słuchałam podcastów, teraz czytam książki i różne strony internetowe.

U mnie chyba dominuje słuchanie - podcastów, bo mogę to robić w każdej chwili - jadąc samochodem, biegając itp. Ale do tego zaliczam jeszcze książki, potem oczywiście artykuły techniczne, listy roczne, ale generalnie jak znajdę jakiś ciekawy temat czy koncepcję, to lubię sam poszukać w internecie.

To prawda, że podcasty są najbardziej praktyczne i można ich słuchać zawsze i wszędzie i nie trzeba nosić ze sobą książki.