S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Něco na odlehčení na víkend...

Jedna z mých prvních investicí byla do $TTCF-24.8%. Pokud společnost znáte, tak víte, že od svého maxima spadla o 94.5%. Tehdy jsem si na popud známého založil své první portfolio a prakticky slepě nakoupil akcie, které mi doporučil. Ke dnešnímu dni mám na této pozici ztrátu 77%, naštěstí to byla zanedbatelná částka.

Paradoxně to však byla nejlepší investice, kterou jsem mohl udělat, jelikož jsem se díky tomu nejen dostal do světa investování, ale i začal více sázet sám na sebe.

A pokud máte chuť, můžete se "pochlubit" svými největšími neúspěchy. 😁


Většinou to takhle dopadne když nevíte co kupujete a slepě někoho kopírujete. U mě to bylo pár shitcoinů z 2017, pak jsem 2019 nabral úžasnou value akcii podle Burryho a firma do pár měsíců zbankrotovala. Hned jak Buffett půjčil OXY peníze, tak jsem ji musel taky mít a po dividend cutu jsem koukal na ten sešup, kdy Věštec stále kasiroval divi z preferenčních akcií. Pak mi třeba China mobile vyhodili z NYSE, příliš brzo jsem pořídil Alibabu s Tencentem, které mi už docela dlouho táhnou portfolio dolů. Člověk se ale nejlépe učí ze svých vlastních chyb, takže tyhle přešlapy vyrovnávají výhodné nákupy za covidu a nějaké další kdy se na mě zrovna usmálo štěstí.

Jasně. 👍 Ohledně toho odstranění China mobile z NYSE - Co se ti s akciemi stane v takovém případě?

Ono asi dost záleží na brokerovi. Myslím, že ti může nabídnout akcii, která je kótovaná jinde, ale to se pojí s dalšími náklady a obchodování v Asii není úplně nejlevnější. V mém případě mi ještě nějakou dobu chodily dividendy a pak mi pozici uzavřel.

Zatím žádný veliký neúspěch nemám. Ovšem myslím že to někdy přijde a vlastně se na to i docela těším protože dostanu nějakou facku a něco mě to naučí a ukáže mi to co jsem při výběru udělal špatně.

Jsem na tom podobne. Male zamysleni, spousta lidi investuje kratce a na svuj prvni velky neuspech teprve ceka. Mozna se ho docka uz letos anebo pristi rok. Pro srovnani, lide v USA, co jsou v investovani zbehli, v tuto chvili prechazeji od akcii k dluhopisum, zatimco novy investori dale drzi akcie.

Zajímavá myšlenka. Zatím hodlám držet akcie. Ale je pravděpodobné že se do budoucna v takových situacích zachovám podobně a peníze přesunu do dluhopisů.

Nejhůř jsem dopadl na akciích $TLRY+1.1%, nakupoval jsem skoro na vrcholu.

Spekulace na případnou legalizaci? Zajímavé odvětví.

Asi 7 let zpátky jsem se nechal ukecat na jeden projekt. Kombinaci obchodů s pozemky ve španělsku a Crypta. 200 000 korun už není tak zanedbatelné školné.😉 Ale právě díky tomu jsem se postupně dostal k akciím.👍

To opravdu bylo drahé školné, asi to dost zahraje na psychiku - hlavně se z toho oklepat a poučit se. Díky za transparentnost. 👍

upřímně jsem to bral sportovně a makal jsem na sobě dál. Dneska se tomu už jenom vždycky zasměju.😉

krom IPO coinbase asi nic hrozného :D jedu stejnou strategii a neupouštím žádné spekulace čistě dividendy nebo na základě dobrých informací

Já už taky raději nebudu spekulovat, i když hodně lidí se řídí toho, že do 1% portfolia je spekulace v pohodě.

Zpětně bych za sebe použil v začátcích demo účet, ale říkal jsem si, že je to zbytečné 😅 Ale tak beru to jako školné, když jsem se někde spálil.

Pokud někdo chce začít investovat do akcií, tak ze začátku bych doporučil použít demo účet třeba u IB.

To si nemyslím. Maximálně pár dní na osahání funkcí, jinak čím dřív člověk hodí skutečné peníze, tím dřív to začne vnímat jinak. Kdyby si koupil nějakou takovou firmu na demo účtu a spadla mu, tak se stejně vůbec nic nestane a nepoučí se

Souhlasím s Dominikem. Samozřejmě nevkládat životně důležité častky, ale když jsou ve hře vaše peníze, tak ta motivace se učit je obrovská.

Souhlasím, člověk se sice asi naučí jak funguje platforma ale ty pocity a ta psychologie, ta u demo účtu vůbec není a přece jenom u investování ta psychologie a to chování hraje strašně velkou roli.