S&P 500 ^GSPC
5,069.53
-0.38%
Alphabet GOOG
$138.75
-4.50%
Tesla TSLA
$199.40
+3.87%
Apple AAPL
$181.16
-0.75%
Microsoft MSFT
$407.54
-0.68%
Meta META
$481.74
-0.47%
Nvidia NVDA
$790.92
+0.35%
Amazon AMZN
$174.73
-0.15%

Další pokračování příběhu First Republic, přichází záchrana!?

Po nedávných problémech a dalšímu pádu Americké banky tu máme nové zprávy. Zdá se, že USA už nechce dopustit další krach a tak přes víkend probíhala jednání o možnostech řešit problém $FRC

Nakonec se našel spasitel. JPMorgan Chase $JPM+0.0% převezme prvorepubliková aktiva a převezme depozitní základnu.

JPMorgan Chase & Co. se dohodl na převzetí 100% vkladů a certifikátů vkladů First Republic Bank za celkovou hodnotu přibližně 143 miliard dolarů. Transakce by měla být dokončena do konce roku 2023. Obě společnosti se shodly na tom, že tato transakce je výhodná pro obě strany a přinese jim mnoho přínosů.

First Republic Bank je jednou z nejprestižnějších bank v USA a poskytuje služby bohatším klientům a firemním zákazníkům. Transakce s JPMorganem by mohla pomoci zvýšit atraktivitu této banky pro své zákazníky, kteří by mohli mít přístup k širšímu portfoliu finančních produktů a služeb.

Tento krok JPMorganu je součástí trendu růstu fúzí a akvizic v bankovním průmyslu v USA a posiluje jeho pozici jako jedné z největších bankovních institucí v zemi.

Převzetí vkladů First Republic Bank bude přínosem pro JPMorgan i pro First Republic Bank, která získá přístup k většímu množství finančních zdrojů a novým finančním produktům. Transakce by měla být dokončena do konce roku 2023.

Je vidět, že už nejspíše USA nechce dopustit další pády, které by dál prohlubovaly krize v bankovním sektoru a možná tak svítá naděje i pro akcionáře této společnosti. Podle prohlášení se od 1.5.2023 otevře znovu 84 poboček v 8 státech $FRC


Ta $JPM+0.0% fakt jede. Do té bych se asi investovat už nebál.

Tak to vypadá pěně. Zatím žádnou banku nemám v portfoliu ale časem asi zvážím nějaký nákup velké banky, protože přece jenom je vidět jak se těm velikým bankám daří a jsou pořád stabilní.

To ano, já si stále držím a věřím $BAC+0.0% i když není největší v USA, ale tady jsem se prostě svezl na tom, že když ji věří Buffett, tak na tom asi něco bude. :)

Když už bych kupoval nějakou banku tak jako jednu z možností jsem měl právě $BAC+0.0%. A je pravda že když tomu věří Buffet tak to značí o společnosti že to bude asi hodně dobrý byznys.

Pozor na to, Buffett ji věří částečně i proto, že jí nakoupil za zvýhodněných podmínek a má k ní díky tomu "osobní pouto", jak sám nedávno řekl. Ale kdyby se nějak řítila do háje, tak by ji samozřejmě odprodal, o tom žádná.

Dobrá zpráva pro banky a ještě lepší pro JPM 😁

Ano, ale pořád nevím jak z toho bude teda ta $FRC , protože pravda, že tedy s ní by měl být konec, v premarku akcie šli opět dolu a akcie $JPM+0.0% nahoru, ale přitom jsem četl, že všechny pobočky FRC se opět otevřou. No, jsem zvědav jak to dopadne, protože pokud FRC dál pojede, přemýšlím nad pár kusy koupit, když je teď skoro zadarmo. :D

$JPM+0.0% na tom ještě solidně vyvaří. To budou prachy jak pro ně, tak pro investory.

Je to dost možné, budu teď sledovat i tyto akcie, bylo by hezké si na tom vzít třeba nějaký skalp. 😊

Takže podle očekávání. Velké banky se na tom hezky nakrmí :)

Ano, já si to myslel, hlavně z důvodu i trochu reputace USA, pač další banka krachnout, navíc podle zdrojů, tato byla oblíbená... No, nebude to hned, ale určitě se to odrazí i na akciích. Mám FRC jen 3 akcie na zkoušku za nízkou cenu. Možná ještě přikoupím za 3,5$ co je teď cena, jen pár, aby případná ztráta nevadila, ale pokud půjde nahoru, tak to bude fajn. :)

A tím, že si ji převzali úřady, tak nekončí náhodou $FRC . Teď čtu, že prakticky všechno bylo prodáno $JPM+0.0% . Tak nevím, jestli má úplně smysl přikupovat.

Podle mě to je záchrana pro klienty banky, ale úplně nevím jestli to je záchrana i pro investory.