S&P 500 ^GSPC
5,130.95
-0.12%
Tesla TSLA
$188.14
-7.16%
Nvidia NVDA
$852.37
+3.60%
Alphabet GOOG
$134.20
-2.81%
Apple AAPL
$175.10
-2.54%
Meta META
$498.19
-0.82%
Amazon AMZN
$177.58
-0.36%
Microsoft MSFT
$414.92
-0.14%

Hele @tech_fan tak co ty tvoje inovativní akcie s obrovským potenciálem? Tohle u nich vidím docela často 🤪 Naopak moje dividendové portfolio krásně roste a i když přijde propad... který navíc určitě nebude 20 % za den... tak stále chodí dividendy, které to krásně pokryjí. A navíc nižší cena znamená víc dividend. Kdyby někoho zajímaly moje dividendové investice a portfolio, tak se podívejte ke mně na profil, budu dávat pravidelné updaty :)

SNAP

Snap Inc.

SNAP
$11.01 -$0.24 -2.13%
1 Day
-0.02%
5 Days
-5.38%
1 Month
-34.29%
6 Months
+16.13%
YTD
-33.52%
1 Year
+6.24%
5 Years
+6.03%
Max.
-56.17%

Čo keby Vám ten borec napísal, že pred 10 rokmi nakúpil spoločnosti ako $AMD+1.3% , $NVDA+3.6% , $AVGO+0.2% , $AAPL-2.5% atď., a teraz si niekde užíva tisíce percent zhodnotenia, ktoré Vy možno nikdy nedosiahnete za 30 - 40 rokov?

:)

Tak kdyby ten borec byl upřímný tak by musel říct byla to prostě klika. No ale na druhou stranu i té se musí jit naproti. Jako když se ten chlápek pořád modlil. Bože dej ať už konečně vyhraju v loterii. Modlil se dlouho, až potom jednou uslyšel Boha jak mu říká. Prosím tě aspoň trochu mi to ulehči a kup si los.

A o čom bol tento koment? :)

Mel bych otazku na vase dividendove portfolio.

Kolik procent z investovane castky ziskate ve forme divident, kdyz to prepocitate prumerne na jeden mesic?

Tuším, že tento člověk má výnos z toho portfolia nějakých 5 %, pokud se teda nepletu, takže měsíčně je to 00 nic procent.😉

Těch nula nula nic mi dává jistotu, že když přijdu o práci, tak mi pořád bude chodit alespoň minimální plat. A to je teď. Během několika let už to bude třeba plat průměrný :)

Můžu se zeptat na větu "Nižší cena znamená víc dividend"? Rozumím, že nakoupíme za méně, ale dividenda nebude tak vysoká. Jinak konec $SNAP-2.1% už vyhlížim delší dobu. 😁

Nižší cena znamená vyšší yield. Yield v % je vyplácená dividenda v dolarech ku ceně akcie. Pokud necutne dividendu, tak při poklesu ceny dostaneme za nižší cenu stejně dividend 😇 Tím pádem nakoupím víc akcií a Tím pádem mam víc dividend 🙋‍♂️

Jasně, rozumím ti. Takže se zvýší jen %, ale částka zůstane stejná za akcii. Až při koupi nové, která tedy bude levnější, dostaneme větší dividendu v poměru k ceně akcie.

U této společnosti čekám jenom na to kdy skončí. Výsledky této společnosti jsou fakt špatné a nevím jak chtějí docílit toho aby se to zlepšilo.

Toto už nejde zachránit. Ten člověk si tím příspěvkem chtěl jenom rýpnout do mně. Nevím sice co ho k tomu vede zrovna na 1. Máj, kdy je lásky čas, ale holt tady byly ruce rychlejší než mozek, a nešťastně zvolil špatnou akcii jako příklad toho, jak jsou inovativní akcie špatné.

Toho holt nebylo úplně promyšlené.

Jinak tady tato akcie za mně nemá budoucnost. Já hodně věřím $JOBY-2.1% , ta ani ke svému potenciálnímu růstu nepotřebuje AI.

Ano, chtěl jsem si rýpnout, když jsem tě tam vyloženě označil... 🤦‍♂️ Se nedivím, že investuješ do blbostí, když ti tohle nedošlo

Snap je akcie, která vyhlíží svůj zánik 😄 Ta společnost je od základů špatná. Třeba je ale trochu vyzdvihne AI a dají se trochu dohromady.

Souhlasím AI je možná věc která by je mohla zachránit a nějak jim pomoct.

Myslíte že už je AI na takové úrovni, aby tuto společnost řídila?

Tady je krásně vidět jak zabedněný dinosaurus nerozumí inovativním akciím😂

Tímto jsi mně strašně pobavil. $SNAP-2.1% a inovativní akcie? Dobrý vtip. 👍 Věřím, že takto skvělým vtipem tu zvedneš náladu spoustě lidem.

Dám ti jednu radu. Když o tom nic nevíš, tak o tom nepiš veřejně. 😉👍

Myslel jsem, že ti nejde o inovativnost, ale o 1000% up a jen to schováváš za skvělou technologii. Co je podle tebe příklad takové úžasné akcie? Ať se zase pobavíme my, dinosauři :)

A můžeš mi vysvětlit, proč máš $SNAP-2.1%  za inovativní akcii? 🤔

Osobně teď hodně věřím $JOBY-2.1%, a můžeš si rypat jak chceš mne nezměníš, maximálně tak pobavíš.