S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

📢Ministryně financí Janet Yellenová v pondělí odpoledne poslala dopis předsedovi Sněmovny reprezentantů Kevinu McCarthymu, ve kterém uvádí, že pokud se kongresu nepodaří dohodnout na zvýšení, nebo pozastavení dluhového stropu, tak USA nebude mít dostatek peněz na plnění všech svých vládních závazků. Tato situace by mohla podle Yellenové nastat už za měsíc.

Jak to vidíte vy? Podaří se demokratům a republikánům shodnout, nebo nás čeká další nepříjemnost?🤔

Vote to see the results! 30 answers already!

Myslím že ten strop zase zvýší. Ovšem už je to po několikáté a bojím se jak dlouho to takhle půjde a co budou dělat pak až to nepůjde a dluh už bude extrémní. Nejde to dělat přece do nekonečna.

To určitě nejde. Už teď se kvůli tomu hádají. 😃

USA si to může dělat do doby, dokud bude světový hegemon. V momentě zániku dominance USA budou muset přestat i s tímhle.

Za mě se dohodnou a strop se zvýší. Otázkou je jak dlouho to jde takhle dělat. Za jak dlouho budou nuceni přijít s řešením.

No to je právě ta ozazka. Zda už nenastal čas.

Také si myslím, že se to opět zvýší. Dělají to tak stále když dojdou ke stropu a nevím jak, nejsem ekonom, ale dokud se nezmění nějak asi celkové smýšlení v tomto systému, tak to tak bude vždy.

No zatím to blokují republikáni s podminenymi sníženými vládními výdaji. Tak uvidíme.

Je pravda že už  by to bylo po několikáté. A nemají žádné řešení, čehož se trochu bojím co budou muset dělat, až to nepůjde a jaké boudou řešení a jaký to bude mít dopad.

Tam není moc na výběr, tohle si na triko nikdo nevezme. Zvýšení stropu je a bude v tomto bodě nutností.

No zatím to tak vypadá, že si to na triko někdo bude muset vzít. 😉 Jinak souhlasím, asi to jinak vyřešit nejde. Je otázka zda republikáni povolí nebo ne.

Můžu se zeptat, co by znamenal nedostatek peněz na plnění závazků?

No to, co prakticky u normálního člověka. V kase je 0$ ale dluhy se splácet musí. Pokud si tedy USA nebude moci půjčit další peníze, tak jednoduše nebude mít jak své dluhy splácet. Co se v tom případě stane, bude záviset jak se k tomu kdo bude stavět.

Tak to jsem zvědavý, ale sázel bych, že se nějak přeci jen shodnou. Díky.

Já jenom doufám v to, že si tam páni v kongresu dobře uvědomují jaký by to mělo velký dopad na ekonomiku.