S&P 500 ^GSPC 5,308.13 +0.09%
Nvidia NVDA $947.80 +2.49%
Tesla TSLA $174.95 -1.41%
Microsoft MSFT $425.34 +1.22%
Alphabet GOOG $178.46 +0.66%
Meta META $468.84 -0.65%
Amazon AMZN $183.54 -0.63%
Apple AAPL $191.04 +0.62%

Wyraźny sygnał: Elon Musk podejmuje bezpośrednie kroki w kierunku zrewolucjonizowania Twittera

O tym, że Elon Musk zamierza zrewolucjonizować sieci społecznościowe, wiedzieliśmy już od dłuższego czasu. Dopiero kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że zamierza to zrobić, kupując ogromne udziały w Twitterze. Jednak jego obecne posunięcie zdecydowanie potwierdziło, że zamierza on aktywnie uczestniczyć w drastycznych zmianach w funkcjonowaniu tej firmy. Co i w jaki sposób wpłynie na użytkowników i inwestorów

Elon Musk podejmuje wyraźne kroki w kierunku masowej rewolucji na Twitterze. Źródło

Miliarder Musk, który jest prezesem firmy Tesla $TSLA-1.4%, złożył we wtorek formularz 13D w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, ujawniając 9,1% udziałów. Nowy wniosek wskazuje, że Musk zamierza brać aktywny udział w kształtowaniu agendy Twittera $TWTR. Formularz 13G, którego użył w poniedziałek, jest zarezerwowany dla inwestorów, którzy planują być pasywni.

Zgodnie z wcześniejszym, wtorkowym zgłoszeniem do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, nominacja do rady nadzorczej wyklucza możliwość przejęcia Twittera przez Muska, ograniczając jego udział w radzie do 14,9% na czas trwania kadencji. Jego udział w radzie czyni go największym udziałowcem Twittera. Musk ujawnił w dokumencie 13D, że w okresie od 31 stycznia do 1 kwietnia prawie codziennie kupował akcje za gotówkę. Ceny zakupu wahały się od 32,80 USD do 40,30 USD, zgodnie z informacjami zawartymi w raporcie. We wtorek kurs akcji Twittera w Nowym Jorku wyniósł 50,98 USD.

Musk jest jedną z największych osobowości Twittera i regularnie wpada w kłopoty na tej platformie. Obecnie stara się on zakończyć ugodę z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) z 2018 r., która nakładała kontrole związane z jego tweetami na temat Tesli.

https://www.youtube.com/watch?v=K_2vexi9XI0

Jako nowy członek zarządu, Musk ma możliwość wpłynięcia na potencjał Twittera poza jego klasycznymi wiadomościami (które czasami miały większą popularność niż ktokolwiek chciałby... 😂 ) i wydarzeniami na żywo, i może pomóc przyciągnąć młodszych użytkowników, powiedział Mandeep Singh, analityk Bloomberg Intelligence.

Prezes Twittera Parag Agrawal powiedział, że jest podekscytowany nominacją Muska do zarządu. "Jest on zarówno zapalonym użytkownikiem, jak i zagorzałym krytykiem serwisu, czyli dokładnie tym, czego potrzebujemy na Twitterze i w zarządzie, aby na dłuższą metę być silniejszym" - napisał.

Jak dotąd Musk wydaje się dążyć jedynie do dodania przycisku edycji. Moim zdaniem nie jest to jednak powód, aby kupować 15% udziałów w tej gigantycznej platformie społecznościowej. Moim zdaniem, dopiero się rozkręca. W ciągu najbliższych kilku miesięcy możemy być świadkami znacznie bardziej drastycznych zmian w platformie i jej zarządzaniu. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość i Musk! 😁

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna. Jest to wyłącznie moje podsumowanie danych dostępnych w Internecie oraz analizy Jillian Ward. Każdy inwestor musi przeprowadzić własną, gruntowną analizę i podjąć decyzję po rozważeniu własnej sytuacji.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet