S&P 500 ^GSPC
4,981.84
+0.13%
Nvidia NVDA
$674.72
-2.85%
Alphabet GOOG
$143.84
+1.15%
Amazon AMZN
$168.59
+0.90%
Meta META
$468.03
-0.68%
Tesla TSLA
$194.77
+0.52%
Apple AAPL
$182.32
+0.42%
Microsoft MSFT
$402.18
-0.15%

🚨Máme tady další oběť společnosti Hidenburg Research.🚨

📉 Majetek korporátního aktivisty Carla Icahna utrpěl rekordní ztrátu 10 miliard dolarů, poté co ho známá společnost Hindenburg Research obvinila z používání „ponzi-like“ ekonomické struktury ve své investiční společnosti. Icahn Enterprises LP, jeho veřejně obchodovaná komanditní společnost, zaznamenala největší pokles v historii o 20 %.

IEP
$19.52 -$2.02 -9.38%
Capital Structure
Market Cap
8.8B
Enterpr. Val.
13.1B
Valuation
P/E
-9.5
P/S
0.7
Dividends
Yield
27.8%
Payout
-25.1%

🔍 Hindenburg vytýká společnosti nadměrné zadlužení, obchodování s extrémní prémií vzhledem k čisté hodnotě aktiv a zpochybnila hodnocení některých investic. Icahn nazval zprávu "samoúčelnou" a určenou výhradně k vytváření zisků z short pozic společnosti Hindenburg.

📊 Icahnův majetek se podle indexu bohatství propadl o 41 % na 14,6 miliardy dolarů, čímž klesl z 58. nejbohatšího člověka světa na 119. místo. Hindenburg má historii úspěšných short útoků, které způsobily pokles majetku ostatních miliardářů.

Jak to dopadne tentokrát? A co myslíte, kdo bude další?🤔


Tomu už jen těžko věřím. To, že to pořád funguje a jde to obchodovat je neskutečné. Nemám rád obchodování dle takových zpráv, ale pokud to člověk chytí, tak si pěkně vydělá.

Tak nejvíc na tom asi vydělá hindenburg.

Nečekal jsem, že nějaké oznámení může způsobit až takovýhle propad.

Tak Hindenburg má sérii úspěchů, jejich výzkumy stojí většinou na pevných základech. Nejvíc mě ale tady zajímá, jestli jel Icahn ponzi, aby udržel vysokou dividendu.

Podle všeho to tak vypadá, ale nenašel jsem nikde doznání, že by to byl čistě tento důvod, a myslím si, že se to ani nedozvíme. Pochybuju, že by to přiznal.

Hindenburg je v tomto ohledu známá. Prakticky je to její obor, kdy se zabývá detailně odhalováním takových praktik. Takže, když vydá nějaké prohlášení o něčem takovém, tak je velká šance, že na tom něco bude, a to investoři nechtějí riskovat.

Já o tom slyším poprvé, tak jsem docela překvapený.

Tak toto je mazec. Že to dostihne i takhle známého investora bych nečekal😮 Je těžké si tipnout kdo bude další. Ale vzhledem k problémům, které zažívají banky, tak bych tipoval právě nějakou banku, nebo finanční společnost.

Hidenburg se nám nějak rozjel ne? Jestli dobře počítám, tak tento rok to už je 2 člověk, nebo 3 člověk, na kterého si políčila?

Jinak by mně také zajímalo, jak se k tomuto staví komise pro cenné papíry. Hidenburg má už poměrně dost pevnou pověst, a věřím tomu, že když napíšou cokoliv, tak to na akcie bude mít určitě vliv.