S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.79 -1.99%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

Příležitost vydělat na splitu akcií: Proč investovat do Tesly ještě před rozdělením akcií?

Mnoho investorů je stále nerozhodných, kdy vstoupit do pozice ve společnosti Tesla $TSLA+1.6%. Cena se od počátku roku lehce vzpamatovává a přináší nám pomalu výdělky, minimálně pro ty, kteří pravidelně přikupují od dob těchto propadů. Dále zde máme dlouho očekávaný split, který přináší mezi investory pár nejasností, koupit teď, koupit při propadu ceny a nebo počkat až po splitu?

Mnoho novinek a pozitiv tlačí cenu Tesly nahoru.

Teslu $TSLA+1.6% provází mnoho novinek, které určitě nemusím podrobněji rozebírat, ale uvedu je pro jistotu: Máme zde dlouho očekávaný split akcií v poměru 5:1, který přiblíží cenu menším investorům. Dále je ve hře otevření velké továrny v Německu a možné potencionální rozšiřování továrny v Šanghaji.

Další velká věc je odtajnění další části super plánu Elona Muska, který stojí za vybudováním Tesly $TSLA+1.6% jakou ji dnes známe. Všechny tyto informace a samozřejmě skvělé čísla ze strany Tesly $TSLA+1.6% vystřelují cenu akcie na hodnoty, které nám jsou více příjemné.

Otázkou zůstává jedno, je vhodné investovat do Tesly $TSLA+1.6% právě teď, když chrlí jednu dobrou zprávu za druhou? Nebo čekat na nějaký propad ceny, či vyčkávat na split akcií? 

Více o super plánu Elona Muska naleznete zde: Elon Musk pracuje na tajném plánu č. 3. pro Teslu, předchozí 2 části plánu přinesly zhodnocení přes 30 000% | Bulios

Co nám říká historie?

$TSLA+1.6% 

O potenciálním rozdělení akcií je známo jen málo podrobností, Tesla $TSLA+1.6% zaznamenala od oznámení na konci března nárůst cen akcií. A po posledním štěpení akcií společnosti v srpnu 2020 akcie vzrostly zhruba o 80%.

Je nemožné říci, zda potenciální nadcházející štěpení akcií vyvolá tak působivé výnosy. Má tedy smysl nakupovat právě teď, když víme z historie, co se stává s akcií, která je přiblížena více investorům (díky splitu)? 

Co znamená rozdělení akcií pro Teslu?

Můžeme očekávat opakující se historii?

Rozdělení akcií je, když společnost rozdělí své akcie na menší plátky, čímž se sníží cena v procesu. Pokud akcie Tesly $TSLA+1.6% v současné době stojí kolem 1 000 dolarů za akcii a společnost se rozhodne pro rozdělení akcií 2:1, znamená to, že bude k dispozici dvakrát tolik akcií za poloviční cenu nebo 500 dolarů za akcii.

Ve skutečnosti se štěpením akcií na akciích příliš nemění. Tržní hodnota společnosti zůstává stejná. Ti, kteří již akcie vlastní akcie, budou mít po rozdělení více akcií, ale celková hodnota akcií se nezmění.

Rozdělení akcií však může způsobit, že drahé akcie budou atraktivnější pro investory s rozpočtem. Zaplatit 1 000 dolarů za jednu akcii je pro mnoho investorů nereálné. A světe div se, stále mnoho investorů nemá brokera, který nabízí zlomkové akcie. Pokud však cena po rozdělení akcií klesne na řekněme 200 dolarů za akcii, může to být blíže rozpočtu průměrného investora.

Měli byste investovat nyní nebo počkat?

Pokud jde o skutečnou hodnotu akcií, nemusí nutně záležet na tom, zda nakupujete nyní nebo počkáte až po rozdělení. Opět platí, že štěpení akcií nemění ocenění společnosti, takže nemusíte nutně získat dohodu investováním za nižší cenu, jednoduše vlastníte menší podíl společnosti.

Výhodou investování nyní je, že byste sklízeli odměny, pokud by rozdělení zvýšilo cenu akcií, podobně jako se to stalo v roce 2020. Štěpení akcií může někdy vyvolat obnovený zájem o společnost, což povzbuzuje investory k nákupu za nižší cenu. Pokud k tomu dojde, můžete vidět značné zisky investováním nyní před rozdělením.

To znamená, že zda cena Tesly $TSLA+1.6% vzroste, je těžké hádat. Nikdo neví, kdy k tomuto potenciálnímu rozdělení dojde, a ekonomické klima je nyní jiné, než bylo v roce 2020 během posledního štěpení akcií. Proto je těžké říci, jak rozdělení ovlivní cenu akcií Tesly $TSLA+1.6% .

Závěrem chci dodat, že investice teď nebo po splitu, na tom vůbec nezáleží, jak je uvedeno v článku: Z finanční stránky se vůbec nic nemění. Jediné, co může nastat je to, že se zopakuje historie a možný split přivede jednorázově velké množství malých, ale i větších investorů, kteří mohou vytlačit cenu po splitu o dost výš. 

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 519 a je členem této komunity od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Historicky se průměrně vždycky vyplatilo investovat hned po announcementu, nebo přímo před splitem. A to u všech akcií. Tesla by ten boom mohla mít ještě větší kvůli svému jménu mezi retailem

Také v to věřím :)

Víceméně si stojím za názorem, že je lepší investovat ještě teď i když cena neustále roste. Pokud se bude historie opakovat, tak split nabudí mnoho investorů.

Z historie se dá něco přiučit, ale opakovat se nemusí 100%. Pro aktivní investory je tohle téma víceméně zbytečné, jelikož přikupují pravidelně za všech stavů. Ale dost mě to zajímá, jak zareaguje akcie na split a možný příval nových investorů.

Ked ja som stale skepticky voci $TSLA+1.6% . Lakala ma cena pred mesiacom okolo 800 USD per share, ale stale akosi neviem prist Muskovi na chut. Mozno si v budcnosti budem buchat hlavu o stol a lutovat, ze som nevstupil do spolocnosti pri cene 1000 USD a mozno ani nie. Co ja vim - ako by povedal jeden klasik-analytik :)