S&P 500 ^GSPC 5,306.04 +0.02%
Nvidia NVDA $1,140.59 +7.13%
Tesla TSLA $176.75 -1.39%
Alphabet GOOG $178.02 +0.96%
Amazon AMZN $182.15 +0.77%
Meta META $479.92 +0.36%
Microsoft MSFT $430.32 +0.04%
Apple AAPL $189.99 +0.01%

3 sposoby inwestowania, dzięki którym zarobisz 10-krotność swojej wpłaty

Należy z góry zaznaczyć, że nie jest to miesięczna ani roczna inwestycja, która pozwoli Ci uzyskać blisko dziesięciokrotność zainwestowanych pieniędzy. W świecie inwestycji absolutnie nic nie jest natychmiastowe, dlatego również tutaj trzeba być cierpliwym inwestorem i grać długoterminowo. Twoim najlepszym przyjacielem jest czas, dlatego zastanowimy się nad dłuższym horyzontem, który ostatecznie może przybliżyć Cię do spełnienia marzeń o niezależności finansowej.

Jak skutecznie inwestować, aby uzyskać długoterminowy wzrost wartości pieniądza?

Jeśli zaczniesz inwestować odpowiednio wcześnie, możesz łatwo obrócić swój początkowy depozyt nawet 10-krotnie w stosunku do jego wartości - wystarczy zastosować się do poniższych wskazówek czołowych analityków. Kluczem jest wybranie właściwej drogi i działanie długofalowe.

Te 3 sposoby mogą pomóc Ci w drodze do 10-krotności Twoich zarobków:

1.Inwestowanie w indeks S&P 500 $^GSPC+0.0%

W kółko to samo - słyszymy to od Warrena Buffetta, a na naszym rodzimym podwórku od Radovana Vávry.

Inwestowanie w indeks S&P 500 $^GSPC+0.0% to najprostszy sposób na przekształcenie inwestycji w 10-krotność wpłaty. Indeks S&P 500 $^GSPC+0.0% jest powszechnie uważany za punkt odniesienia dla amerykańskich akcji, reprezentując około 80% amerykańskiego rynku akcji. 500 spółek wchodzących w skład indeksu to jedne z największych i najlepiej prosperujących firm w Ameryce.

Przez długi czas inwestowanie w indeks S&P 500 $^GSPC+0.0% zawsze przynosiło zyski. Gdybyś zainwestował 100 000 USD w indeks 30 lat temu, miałbyś dziś ponad 1,5 mln USD, zakładając, że zainwestowałeś swoje pieniądze.

Często zalecane są następujące działania: Nie należy inwestować bezpośrednio w indeks S&P 500 $^GSPC+0.0%. Zamiast tego inwestuje się w fundusz indeksowy S&P 500, który po prostu stara się jak najwierniej odwzorować wyniki tego indeksu.

Na szczęście istnieje wiele niedrogich opcji. Weźmy na przykład Vanguard S&P 500 ETF $VOO+0.1% i iShares Core S&P 500 ETF $IVV+0.1%, z których każdy ma wskaźnik kosztów na poziomie zaledwie 0,03%. Oznacza to, że tylko 30 USD idzie na opłaty od inwestycji o wartości 100 000 USD, podczas gdy pozostałe 99 970 USD jest inwestowane.

Liczby mówią same za siebie i jeśli nie chcesz zawracać sobie głowy analizami, śledzeniem wiadomości i informacjami rynkowymi, to inwestycja w $^GSPC+0.0%z 10-krotnym zyskiem jest właśnie dla Ciebie. Nie oznacza to, że strategia ta nie będzie skuteczna dla aktywnych inwestorów.

2. kupuj ETF na wzrost

W jaki sposób fundusze ETF mogą uczynić Cię bogatym?

Aby realistycznie przekształcić początkową wpłatę w dziesięciokrotność tej kwoty, należy zacząć inwestować co najmniej kilkadziesiąt lat przed przejściem na emeryturę. Ponieważ inwestor ma długi horyzont czasowy, może skupić się na akcjach charakteryzujących się wysokim wzrostem, inwestując w fundusze ETF na rzecz wzrostu lub exchange-traded fund, które są zbiorem akcji wyselekcjonowanych pod kątem potencjału wysokiego wzrostu.

Na przykład, Invesco QQQ $QQ+0.4% inwestuje w Nasdaq100 $^NDX+0.3% Index, indeks 100 największych spółek niefinansowych z Nasdaq Composite Index. Nasdaq jest silnie skoncentrowany w typowo szybko rozwijającym się sektorze technologicznym, który w ubiegłym roku odnotował znaczny spadek. Jeżeli jednak masz dużą tolerancję na ryzyko, kupno funduszu przy spadku o około 10% od początku roku może być okazją.

Jeśli chodzi o długowieczność, musimy brać pod uwagę minusy i ryzyko. Inwestowanie w poszczególne akcje spółek technologicznych ma sens, ale dlaczego nie zainwestować tutaj, gdzie jest ich ponad sto?
Stopa
zwrotu wiąże się z ryzykiem i dlatego jest to mniej bezpieczny wybór niż indeks S&P 500 $^GSPC+0.0%.

3. zostać inwestorem na rynku nieruchomości

Nieruchomości mogą być doskonałym źródłem pasywnego dochodu na emeryturze, ale także w okresie emerytalnym. Rynek mieszkaniowy płonął w ciągu ostatnich dwóch lat, a ceny domów wzrosły o 19,1% w ujęciu rocznym w okresie od stycznia 2021 r. do stycznia 2022 r., jak podaje firma CoreLogic. Stany takie jak Arizona, Floryda i Utah odnotowały w ciągu roku wzrost o ponad 25%. Oczywiście jest bardzo mało prawdopodobne, aby tak szybki wzrost wartości akcji trwał wiecznie.

Należy jednak pamiętać, że nieruchomości to inwestycja niepłynna. Jeśli chcesz szybko zarobić pieniądze, możesz poświęcić dużą część swoich zysków lub nawet stracić pieniądze. Nawet w czasach dobrej koniunktury sprzedaż może wymagać znacznego nakładu czasu i biurokracji. Dlatego niezależnie od tego, jak cenne są posiadane nieruchomości, ważne jest, aby oprócz gotówki mieć inne inwestycje, takie jak akcje i fundusze ETF.

Korzyści i przewidywany rozwój REIT-ów można znaleźć tutaj: 5 przewidywań dla akcji REIT w 2022 roku: Na co zwrócić uwagę, aby zmaksymalizować zyski | Bulios

Możesz również przeczytać więcej o moich ulubionych akcjach REIT: Wzbogać swój portfel: Te 2 akcje REIT zyskały ponad 50% w ciągu ostatniego roku | Bulios

Twoim największym kapitałem jest czas

Nie oczekuj, że szybko zamienisz 100 tys. w 1 mln. Próba wzbogacenia się w krótkim czasie naraża Cię na utratę pieniędzy. Uzyskanie wysokich zysków w krótkim okresie wymaga podjęcia ogromnego ryzyka.

Najważniejsze jest jednak, aby zacząć inwestować jak najszybciej. Z pewnością nie potrzebujesz 100 000, aby zacząć. Wiele biur maklerskich umożliwia otwarcie rachunku bez minimalnej inwestycji początkowej.

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet