S&P 500 ^GSPC
5,078.17
+0.17%
Meta META
$487.05
+1.10%
Alphabet GOOG
$140.10
+0.97%
Apple AAPL
$182.63
+0.81%
Amazon AMZN
$173.54
-0.68%
Nvidia NVDA
$787.01
-0.49%
Tesla TSLA
$199.73
+0.17%
Microsoft MSFT
$407.48
-0.01%

Proč nejmocnější finanční instituce na planetě očekává další 15% pokles trhu?

Dominik Petrnoušek
6. 5. 2023
4 min read

Velké banky se dají považovat za jedny z nejmocnějších institucí na planetě, které bez nadsázky ovlivňují světové dění a životy milionů lidí. A jejich názory mají obrovskou váhu. Ta největší z nich teď přichází s varováním, že přijde dramatický pokles trhu a nové dno.

Minulý měsíc se index S&P 500 pohyboval převážně kolem 4100 bodů, aniž by se významněji vymanil oběma směry. Vedoucí stratég J.P. Morgan $JPM+0.0% Jason Hunter si však myslí, že přijde změna. A ne v pozitivním směru.

S&P 500 se pohybovalo v celkem mírném rozmezí

"Nadále očekáváme, že výprodej z této oblasti znovu prověří střednědobou podporu na prosincovém minimu 3764 a do začátku léta očekáváme případný propad zpět ke klíčovým úrovním poblíž 3500," uvedl nedávno Hunter.

"Domníváme se, že to nakonec stanoví dno cyklu, zejména pokud bude tento slabý výkon doprovázen impulzivním strmějším růstem výnosové křivky. Dokud se takové nastavení neobjeví, doporučujeme zůstat bearish a zůstat v defenzivní pozici."

https://www.youtube.com/watch?v=gwE5x_cb4Rs

Velký vliv na to mělo zvyšování sazeb. 

Sazby jsou zdaleka nejvyšší za posledních 10 let. Zdroj

Ve svém prosincovém odhadu FOMC viděl konečnou sazbu na úrovni 5,1 %. Současné tržní ocenění se nyní v návaznosti na Powellovy výroky posouvá výše do pásma 5,5-6 %. O čemž jsme se mohli přesvědčit.

"Domníváme se, že prolomení inflexní oblasti 3900 může vést ke zrychlenému prodejnímu tlaku, neboť tato oblast působila jako opora pro index od května 2022. V současné době se také shoduje s několika spouštěcími úrovněmi pro strategie založené na sledování trendu. Jako počáteční cíl pro proražení vidíme oblast 3760 - 3764," napsali techničtí stratégové JPMorgan.

Je JPMorgan nejmocnější finanční instituce?

JPMorgan Chase je jedna z největších a nejmocnějších bankovních a finančních institucí na světě. Byla založena v roce 2000 sloučením J.P. Morgan & Co. a Chemical Bank Corporation. Historie J.P. Morgan & Co. sahá až do roku 1900, kdy ji založil legendární finančník J.P. Morgan.

JPMorgan je bezpochyby jednou z nejmocnějších finančních institucí na planetě. Sídlí ve skvostném mrakodrapu One Chase Manhattan Plaza v New Yorku. Kromě New Yorku působí ve více než 100 zemích, kde zaměstnává přibližně 250 tisíc lidí a obsluhuje desítky milionů klientů. JPMorgan spravuje aktiva ve výši téměř 2,5 bilionu USD a její roční obrat činí přes 115 miliard USD.

JPMorgan je největší poskytovatel bankovních služeb v USA a vede širokou škálu finančních služeb včetně bankovnictví, platebního styku, obchodování, investic, hypoték, spotřebitelského a komerčního bankovnictví. Je také globálním lídrem ve správě aktiv, soukromém bankovnictví a investičním bankovnictví. Mezi její klíčová oddělení patří Chase Bank, JPMorgan Investment Bank, JPMorgan Private Bank a Chase Card Services.

JPMorgan je obdivovanou ikonou finančního průmyslu a strategickým partnerem pro vlády, podniky, instituce a privátní klienty na celém světě. Během finanční krize v roce 2008 dostala rozsáhlou finanční injekci v rámci záchranného balíčku od americké vlády, což ji učinilo jednou z nejstabilnějších a nejziskovějších velkých bank.

Disclaimer: V žádném případě se nejedná o investiční doporučení. Jde čistě o můj souhrn a analýzu na základě dat z internetu a dalších zdrojů. Investice na finančních trzích jsou rizikové a každý by měl investovat na základě svého rozhodnutí. Jsem pouze amatér dělící se o své názory.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.