S&P 500 ^GSPC 5,267.84 -0.74%
Nvidia NVDA $1,037.99 +9.32%
Tesla TSLA $173.74 -3.54%
Apple AAPL $186.88 -2.11%
Alphabet GOOG $175.06 -1.65%
Amazon AMZN $181.05 -1.14%
Microsoft MSFT $427.00 -0.82%
Meta META $465.78 -0.43%

Przewiduje się, że do końca tego roku Ethereum osiągnie wartość 10 000 USD

W przypadku Ethereum $ETHUSD-2.9%, podobnie jak w przypadku większości kryptowalut i akcji, w tym roku mieliśmy do czynienia z przejażdżką kolejką górską. Jednak ostatnia zwyżka spowodowała ożywienie byczych prognoz, które zapowiadają bajeczne zyski. Przyjrzyjmy się bliżej powodom, dla których Ethereum może osiągnąć w tym roku zawrotną cenę 10 000 USD za monetę.

Czy uważasz, że ta szalona prognoza jest realistyczna?

Ethereum radzi sobie ostatnio całkiem nieźle i odbiło się od poziomu 2 500 USD, który utrzymywał się przez większą część tego roku. Byki są więc w pełni sił, przewidując wyższe maksima dla tego cyfrowego giganta.

Znaczna część tego oczekiwanego wzrostu wynika z faktu, że Ethereum jest podstawą większości zdecentralizowanych aplikacji. Ponieważ branża kryptowalut zmierza w kierunku tworzenia większej użyteczności dla użytkowników końcowych, Ethereum może nadal się rozwijać. Jest to łatwa do zrozumienia teza, którą wielu inwestorów wyznaje już od dłuższego czasu.

Jednakże zbliża się również fuzja Ethereum, która prawdopodobnie przyciągnie jeszcze więcej inwestorów. Ponieważ Ethereum zmierza w kierunku sieci typu proof-of-stake, oczekuje się, że popyt na ETH będzie rósł. Jest to związane z nagrodami, jakie mogą otrzymać osoby zajmujące się stakingiem, po prostu wrzucając swoje monety, aby pomóc w walidacji i zabezpieczeniu sieci Ethereum. Mówił o tym również Vitalik Buterin, najbardziej kompetentna osoba na ten temat:

https://www.youtube.com/watch?v=3yrqBG-7EVE&ab_channel=LexClips

Prognozy ceny Ethereum

Dla porównania, Ethereum jest obecnie notowane po 3 314 USD za monetę.

Jeden z ekspertów przyciąga uwagę przewidywaniami, że Ethereum może pójść znacznie wyżej. Założyciel BitMEX Arthur Hayes twierdzi, że Ethereum może osiągnąć 10 000 USD do końca 2022 r. To znaczy, zakładając, że nadchodząca fuzja Ethereum przebiegnie zgodnie z oczekiwaniami.

W ramach tej fuzji Ethereum główna sieć połączyłaby się z łańcuchem Beacon, na którym deweloperzy już od jakiegoś czasu testują staking. Dzięki temu przejściu zwykli inwestorzy będą mogli stawiać swoje monety i uzyskiwać pasywny dochód. Taka oferta dla byków Ethereum może zachęcić ich do kupna, dzięki czemu kryptowaluta może osiągnąć wartość pięciocyfrową. Hayes uważa, że wraz z zakładami inwestorzy instytucjonalni zaczną postrzegać Ethereum jako obligację. Może to ich zmotywować do zwiększenia zaangażowania w kryptowalutę.

Osobiście uważam, że taki wzrost jest jeszcze utopijny w tym roku, ale kto wie 🤷♂️. Co o tym sądzicie? Zapraszamy do podzielenia się swoją opinią w sekcji komentarzy 😉. Jeśli zainteresował Cię ten wpis, zachęcam do śledzenia mnie, abyś nie przegapił kolejnych postów. Dziękujemy za uwagę!

Zastrzeżenie: To nie jest rekomendacja inwestycyjna. Autorem tej analizy jest Chris MacDonald.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet