S&P 500 ^GSPC
5,108.7
+0.24%
Nvidia NVDA
$807.23
+2.04%
Meta META
$498.63
+1.73%
Apple AAPL
$178.15
-1.44%
Tesla TSLA
$199.54
-1.16%
Alphabet GOOG
$138.88
-0.65%
Amazon AMZN
$177.38
+0.35%
Microsoft MSFT
$412.23
-0.34%

Ukazatel P/E (cena/zisk na akcii) je jedním z nejznámějších ukazatelů, které investoři používají k hodnocení akcií. Nicméně, v dnešní době, výše zmiňovaný ukazatel nemusí být tak důležitý jako býval.

Je pořád podle vás P/E ukazatel tak důležitý? Například, akcie Tesly a jiné mají vysoké P/E, ale je toto číslo pořád tak směrodatné? Co si myslíte vy? Je P/E stále relevantní ukazatel pro nás investory? Investujete i do společností s vysokým P/E?

Vote to see the results! 37 answers already!

P/E ukazatel má pro mě určitý způsob ověření toho, zda je společnost předražená či ne. Ovšem většina růstových akcií na P/E vůbec nedbá např. $NVDA+2.0% $TSLA-1.2% . Tyto společnosti jsou za mě úplně mimo...

Je to většinou první, na co mrknu... podle toho si pak říkám "ok, tady je něco špatně" nebo "good, jdeme dál"

P/E mi přijde jako velice relevantní indikátor i dnes, ale rozhodně ne jediný podle kterého by se měl člověk řídit. Když P/E používám tak se koukám hlavně na historické P/E společnosti a P/E společností ve stejném oboru.

Je to jak kdy. Třeba $AMZN+0.4% má naprosto obří P/E a není to tak špatná akcie i když by mohla být levnější. Je to jeden z ukazatelů, ale nikdy nesmí být jediný. Ocenění akcie je komplexní záležitost a nemělo by stát na jednom ukazateli.

Ukazatel je to dobrý, ale považuju ho spíše za orientační. Přecejen zvlášť v dnešní době je totiž podle mě cena akcie určena převážně popularitou firmy.

Je to jen jeden z ukazatelů, na které je super sedívat, ale nedokáži si představit, že bych převážně P/E

No kdybych se řídil jen P/E tak můžu zapomenout na většinu růstovek. Je to jen součást skládanky, ale nestavím to jen na ní. A Tesla je přepálená tak jak tak, nesežerte mě za to 😅

Něco podobného bych viděl i u Nvidie.

Tento ukazatel je za mě důležitý, ovšem je potřeba se koukat i na jiné ukazatele a jiné věci a nerozhodovat se jenom na P/E.

Ten ukazatel je stále tak důležitý, jak býval v minulosti.