S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Te 2 ulubione akcje Warrena Buffetta mogą być świetną inwestycją w kwietniu + ponadprzeciętna dywidenda

Berkshire Hathaway $BRK-A+0.6% posiada akcje obu tych spółek, które były jednymi z najgorętszych w tym roku i przewiduje się, że ich sukces będzie trwał nadal. A jeśli chcesz postawić na jednego z najlepszych inwestorów i jego wybory, koniecznie sprawdź te dwie firmy.

Te dwie firmy mogą być doskonałą alternatywą dla kwietnia.

Akcje znajdujące się w portfelu Berkshire Hathaway mogą być doskonałym miejscem dla inwestorów zorientowanych na wartość, którzy szukają dobrych ofert kupna. Firma, której właścicielem jest Warren Buffett, z pewnością nie będzie memem wysokiego ryzyka ani akcją firmy, która będzie charakteryzować się niezwykłą zmiennością. Może to być świetny punkt wyjścia dla osób rozważających możliwość długoterminowego inwestowania w bezpieczne spółki.

1. Bristol-Myers Squibb $BMY-0.7%

Jest to typ firmy, którą można kupić i przechowywać przez lata, a nawet dziesięciolecia. Obecnie stanowi on zaledwie 0,1% portfela Berkshire, ale firma wciąż inwestuje setki milionów dolarów w najlepsze akcje związane z opieką zdrowotną. W ciągu ostatnich czterech kwartałów firma Bristol-Myers konsekwentnie odnotowywała interesujące przychody operacyjne. Główną przyczyną tego stanu rzeczy jest fakt, że firma generuje niezwykle wysokie marże brutto, które oscylują wokół 80%. Prawdziwą wartość akcji można dostrzec w perspektywie długoterminowej, ponieważ firma Bristol-Myers kontynuuje opracowywanie nowych produktów, które pomogą jej rozwijać działalność w długim okresie.

Żywności i Leków (U.S. Food and Drug Administration) zatwierdziła nową immunoterapię firmy stosowaną w leczeniu zaawansowanego czerniaka. Opdualag będzie stosowany razem z innym lekiem przeciwnowotworowym produkowanym przez firmę Bristol-Myers, Opdivo. Terapia skojarzona może przynieść firmie Bristol-Myers ponad 4 miliardy dolarów rocznego przychodu do 2029 roku, co może być sporą sumą dla firmy, która w 2021 roku odnotowała 46 miliardów dolarów przychodu. Bristol-Myers może mieć dobry rok w 2022 roku, jeśli gospodarka powróci do normalności, pacjenci będą przechodzić więcej badań, a lekarze wystawiać więcej recept. Ale nawet jeśli tak się nie stanie, firma okazała się odporna, osiągając w ubiegłym roku 9% wzrost sprzedaży. Oprócz potencjału wzrostu, akcje zapewniają inwestorom hojną stopę dywidendy w wysokości 2,9%. Nie brakuje powodów, by kupować akcje Bristol-Myers w długim terminie, a niska cena sprawia, że teraz może być świetny moment, by dodać je do swojego portfela.

2. American Express $AXP+1.2%

Firma American Express, świadcząca usługi finansowe, jest najbardziej popularną akcją Buffetta, gdyż stanowi obecnie 8% portfela Berkshire. To więcej niż rywale Visa i Mastercard, na których przypada mniej niż 1%. Choć wszystkie główne karty kredytowe skorzystają na dobrej koniunkturze, American Express może osiągnąć lepsze wyniki, zwłaszcza w świecie biznesu, ponieważ jego karty są popularne wśród firm.

W 2021 r. przychody (bez kosztów odsetek) wzrosły o 30% do 12,1 mld USD. Firma poinformowała, że w tym okresie odnotowała rekordowe wydatki użytkowników kart. Zysk netto wzrósł natomiast o 20% do 1,7 mld USD. Co ciekawe, AmEx zapowiada jeszcze większy wzrost przychodów, przewidując, że w tym roku sprzedaż wzrośnie o 18% do 20%. Inwestorzy najwyraźniej liczą na lepsze czasy. Podczas gdy S&P 500 od początku roku spada o 4%, akcje AmEx rosną o 14% (akcje Bristol-Myers o jeszcze więcej, bo o 19%). Spółka wydająca karty kredytowe jest wyceniana jako 19-krotność swoich przyszłych zysków. W porównaniu z Visą i Mastercard, za które inwestorzy płacą ponad 30-krotność przyszłych zysków tych dwóch firm, wygląda to niewiarygodnie tanio.

Moim zdaniem, o ile nie wiesz, gdzie zainwestować swoje pieniądze, nie jest złym wyborem postawienie na oferty Oracle of Omaha, za którymi z pewnością stoi świetny zespół analityków, którzy podejmują rozważne decyzje, a po postawieniu na te spółki nie widzę powodu, dla którego miałbyś tego nie zrobić. Nie należy jednak traktować tego jako porady inwestycyjnej, a jedynie jako analizę spółek. Przy pisaniu tego artykułu korzystałem z danych Fool.com

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet