S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

SolarEdge Technologies ve Coinbase hisseleri üzerine bir yatırım görüşü

Çetin Tilki
8. 5. 2023
4 min read

Deutsche Bank 'a göre SolarEdge Technologies $SEDG hisseleri için gelecek daha parlak görünüyor.

Perşembe günü müşterilerine gönderdiği bir notta analist Corinne Blanchard, güneş enerjisi şirketinin hisse senedine ilişkin tavsiyesini "tut "tan "al "a yükseltti ve şirketin üç aylık sonuçlarının maliyetler, marjlar ve uygulama konusundaki bazı endişeleri hafifletmeye yardımcı olduğunu söyledi.

"Maliyet kontrolü, tedarik zincirinin daha iyi coğrafi yerelleştirilmesi ve marj baskısı ile ilgili önceki endişelerin dağıldığı göz önüne alındığında giderek daha yapıcı oluyoruz" dedi.

SolarEdge, analistlerin beklentilerini aşan çeyrek sonuçlarını açıkladıktan sonra Perşembe günü %6,6 artış gösterdi. Şirket tedarik zinciri işinde hafif bir iyileşme gördü. Tüm yıl için hisse senedi hafif bir düşüş gösterdi, ancak işlem başlamadan önce %2 daha değer kazandı.

İyileşmeyle birlikte Blanchard, hisse senedi üzerindeki hedef fiyatını Perşembe günkü kapanışa göre %33'lük bir artışla 375 dolara yükseltti. Yeni hedefin şirketin "büyüme profilini" yansıttığını ve karşılaştırılabilir temiz teknoloji şirketlerine göre "adil ve makul" olduğunu söyledi.

İleriye dönük olarak şirket, ABD kapasitesinin artması ve üretim kredilerinin üretimi motive etmesiyle daha fazla marj desteği bekliyor.

Blanchard, "2. Çeyrek kılavuzu, şirketin brüt marj profilini koruma ve potansiyel olarak daha da iyileştirme yeteneğini gösteriyor ve yönetimin yorumları önümüzdeki çeyrek için sağlam geliyor" diye yazdı.

Hisse senedi için diğer olumlu yönler arasında ticari ve konut mülklerinin çeşitlendirilmiş bir karışımı ve talebin güçlü kaldığı çok çeşitli küresel pazarlara maruz kalma yer alıyor.

SEDG
$67.88 $0.71 +1.06%
Capital Structure
Market Cap
3.8B
Enterpr. Val.
4.2B
Valuation
P/E
112.3
P/S
1.1
Dividends
Yield
-
Payout
-

Coinbase Global $COIN 'in beklenenden daha iyi çeyreğine rağmen, birçok analist kripto borsasının uzun vadeli görünümü konusunda temkinli olmaya devam ediyor ve düzenleyici ve yasal zemini hisse senedi için büyük bir engel olarak gösteriyor.

Hisseler, kısmen beklenenden daha küçük bir kayıp sayesinde, piyasa öncesi işlemlerde %8'den fazla daha yüksek işlem görüyordu.

Ancak bu sağlam görünen yakın vadeli görünümle bile, Wells Fargo 'dan Jeff Cantwell, orta ve uzun vadeli gidişatın sınırlı göründüğü konusunda uyardı ve düzenleyici zemini "büyük bir engel" olarak nitelendirdi.

Cantwell hisse senedi için düşük ağırlık notunu yineledi. Coinbase için fiyat hedefini 40 dolardan 43 dolara yükseltti, ancak bu hala% 10'dan fazla bir düşüşü temsil ediyor.

Belirsiz düzenleyicigörünüm
Analistler için en büyük endişelerden biri, şirket için belirsiz düzenleyici ortamdır.

Bu yılın başlarında Coinbase, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan şirketi olası menkul kıymet ihlalleri nedeniyle dava açmakla tehdit eden bir Wells bildirimi aldı. Şirket Nisan ayında verdiği yanıtta, kendisine karşı açılacak bir yaptırım davasının "esastan başarısız olacağını" söyledi.

Goldman Sachs analisti Will Nance, yakın gelecekte Amerika Birleşik Devletleri'nde perakende satışların daha fazla genişlemesi için çok az katalizör gördüğünü söyledi ve Coinbase'in büyümesi ve düzenlemelerin olumsuz etkileri konusunda "görünürlük eksikliği" nedeniyle hisse senedi için olumsuz bir görünüme sahip olduğunu ekledi. Nance'in Coinbase hisseleri için satış tavsiyesi bulunuyor.

Şirketin bahis işiyle ilgili endişeler de bazı analistlerin duraksamasına neden oluyor. Staking, bazı yatırımcılar tarafından tokenleri bir süreliğine ağa bağlayarak kripto para birimlerinden pasif getiri elde etmek için kullanılıyor ve borsalar için önemli bir gelir fırsatını temsil ediyor.

JPMorgan'dan Kenneth Worthington, "Kazançlar beklenenden önemli ölçüde daha iyi olmasına rağmen, görünüm genel olarak iyi görünmüyor" diye yazdı. "Çok daha yüksek kripto para fiyatlarına rağmen 2. çeyrekte hacimler daha da baskı altında, USDC önemli ölçüde düştü ve Coinbase'deki stake hizmetinde yapılan değişiklikler bir zamanlar düşündüğümüz gibi büyümeyi desteklemiyor olabilir."

Worthington Nötr notunu korudu, ancak hedef fiyatını Perşembe günkü kapanışa göre yaklaşık %20 artışla hisse başına 59 $'a yükseltti.

COIN
$205.83 $2.27 +1.12%
Capital Structure
Market Cap
40.3B
Enterpr. Val.
39.5B
Valuation
P/E
448.6
P/S
14.9
Dividends
Yield
-
Payout
-Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.