Další skvělý měsíc pro Market Advisory: Uzavřené pozice za říjen zhodnotily 11,7 %

Tržní prostředí bylo v říjnu rozhodně výrazněji příznivější, než minulý měsíc a Market Advisory se podařilo zase profitovat. Celkově jsme uzavřeli hned 2 pozice, které nám kombinovaně přinesly v průměru zhodnocení 11,7 %. Na obě se dnes podrobně společně podíváme.


Occidental Petroleum Corporation $OXY+0.1% 

Nákup: $62,31 
Prodej: $71,41
🟢 PROFIT: 14,6 % 
Profit p.a: 29 %
Doba držení akcie: 5 měsíců

V dnešní době se většina společností snaží hledat přístupy, jak zdokonalit svůj produkt či služby, aby byly více konkurenceschopné v oblasti ekologie a ochrany životního prostředí. Sektor ropy se tomuto problému však prozatím dost vyhýbá.

Jeden z fenoménů, který může každý z nás pozorovat v každodenním životě je, zmenšení spotřeby jednorázových plastových obalů a obecně produktů. Největším příkladem jsou plastová brčka, která byla téměř nahrazena papírovými.

Ropu však nadále potřebujeme. Ve skutečnosti potřebujeme spoustu ropy a to denně. Každý den se celosvětová spotřeba ropy rovná 100 milionům barelů. Ovšem přednější je pro nás jako lidstvo se postarat o “zdraví” naší planety. Tedy vyřešit ekologickou stránku produkce ropy...

Společnost Occidental Petroleum Corporation $OXY+0.1% se nabízí, že najde způsob, jak vymyslet dlouhodobé ekologické řešení v oblasti těžení ropy. Navíc je energetika a její sektor dnes jedním z nejžhavějších vůbec.

V Buliosu jsme před několika měsíci věřili, že společnost Occidental Petroleum Corporation, jelikož je lídr ve vnášení ekologie do oblasti těžby ropy, bude jedna ze společností v sektoru, která bude rozhodně prudce růst.

Dalším důvodem, proč se rozhodlo Market Advisory pro koupi této akcie byl vliv jednoho významného člověka ve světě investování, Warrena Buffetta, který do ní také výrazně zainvestoval. Nyní navzdory směru celého trhu vzrostla $OXY+0.1% z úrovně $57,6 na 71,41 dolarů, kde jsme se rozhodli pozici uzavřít s profitem 14,6 %.


AbbVie $ABBV+0.8%  

Nákup: $139,81 
Prodej: $150,36
🟢 PROFIT: 7,55 % 
Profit p.a: 36 % 
Doba držení akcie: 80 dní

AbbVie je bio farmaceutická společnost, která se zabývá vývojem a prodejem farmaceutických výrobků. Zaměřuje se na léčbu onemocnění, jako jsou chronická autoimunitní onemocnění v revmatologii, gastroenterologii a dermatologii.

Společnost se ale hlavně věnuje výrobě léků pro speciální typy onemocnění, kterým není ve farmaceutickém světě často věnována pozornost. Market Advisory si všimlo důležitých náznaků toho, že by akcie mohly zaznamenat obrat z jejich posledního masivního propadu a rozhodlo se zainvestovat na $139,81. 

Za posledních pár měsíců pak akcie společnosti AbbVie Inc. $ABBV+0.8% vzrostly o necelých 7,5 %, což nám dává roční zhodnocení zhruba 36 % p.a. My jsme z investice vytěžili to, co jsme očekávali a tak prodaly akcie se ziskem.

Pokud byste se rádi podívali na naše aktuální portfolio služby Market Advisory či všechny ostatní uzavřené pozice, neváhejte a službu si jednoduše vyzkoušejte. První měsíc máte totiž zdarma!   

👉 Market Advisory 👈

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Atraktivní dividendy s ročním výnosem 9,3%?

Staň se součástí největší dividendové komunity na Buliosu a získej přístup k unikátní strategii tvorby pasivního příjmu ještě dnes!
No comments yet