S&P 500 ^GSPC 5,306.04 +0.02%
Nvidia NVDA $1,140.59 +7.13%
Tesla TSLA $176.75 -1.39%
Alphabet GOOG $178.02 +0.96%
Amazon AMZN $182.15 +0.77%
Meta META $479.92 +0.36%
Microsoft MSFT $430.32 +0.04%
Apple AAPL $189.99 +0.01%

Dieselgate: Shrnutí dramatické kauzy Volkswagenu s komentářem zkušeného investora Michala Semotana

Pavel Botek
23. 11. 2022
8 min read

Dnešní článek bude směřován na kauzu s názvem Dieselgate, která dlouhá léta trápila a dodnes trápí společnost Volkswagen, do které i mimo jiné investuje známý český investor a portfolio manager Michal Semotan, který nám poskytl své vyjádření.

Michal Semotan

Pojďme se prvně podívat na to, co to vlastně Dieselgate byl 👇

V roce 2015 Volkswagen přiznal, že do svých vozidel instaloval zařízení pro podvádění emisí, což společnost stálo více než 34 miliard dolarů na opravách vozidel a regulačních pokutách.

K zjištění tohoto problému došlo poměrně náhodou, pár studentů v USA mělo projekt, který se týkal emisí, kde si vybrali právě VW a BMW. Po řadě testů a zkouškách se zjistilo, že BMW splňuje požadavky a vše je tedy v pořádku. To samé se však nedalo říct o VW, u kterého bylo zjištěno něco nevídaného.

Výsledky jejich testů ukázaly, že hodnoty jsou doslova šílené, čemuž nechtěli studenti věřit a nějakou dobu se domnívali, že provedli chybu. Testy však opakovali a výsledky zůstávaly stejné, což bylo dosti zarážející. Studenti tak s touto zprávou oslovili zkušené odborníky, které to ihned zaujalo a započali vlastní výzkum, který jejich slova ve finále potvrdil.

  • Tou dobou bylo na silnicích takových aut (od VW) více než 11 milionů.
  • Potvrzení této kauzy bylo devastující pro image společnosti, jejich představitelů, ale také pro akcie, které klesly z nějakých 250$ na 90$.

S tím se také rozjela řada právních bitev, kde jednoznačně dominovala USA, která se dostala VW pod kůži - řada odškodných po soudních sporech, prohledávání dokumentů a zjišťování potřebných materiálů a důkazů.

Proč vůbec tuto kauzu rozebírám?

Tento skandál stál Volkswagen na pokutách a vyrovnáních víc jak 34 miliard dolarů. Stále je však tohle téma aktuální, jelikož ani letošní rok nebyl tím posledním pro tento případ.

  1. Telavivský okresní soud nedávno vyhověl návrhu na potvrzení hromadné žaloby proti koncernu Volkswagen a jeho dovozci v Izraeli, společnosti Champion Motors Ltd. Hromadná žaloba se zaměřuje na skandál Dieselgate poté, co vyšetřování odhalilo, že Volkswagen instaloval do svých dieselových vozidel software pro řízení emisí, který falšoval údaje o znečištění ovzduší.
  2. Před týdnem proběhl další soud, kde Volkswagen odmítl smír navržený společností Test Achats v případu Dieselgate. Případ tedy bude pokračovat obvyklým soudním průběhem s jednáním ve věci samé v květnu 2023.

Volkswagen údajně nebude vyjednávat a čeká na pokračování celé procedury 👇

"V Německu obdrží 260 000 zákazníků Volkswagenu odškodné ve výši až 6 500 eur v celkové výši 830 milionů eur a ve Velké Británii zaplatí VW poškozeným celkem přibližně 228 milionů eur. Tato diskriminace mezi evropskými zákazníky, pro kterou nelze najít žádné rozumné vysvětlení, musí skončit," říká Test Achats.

Více podrobností o Test Achats a VW naleznete zde.

Abych problematiku a další možné dopady nastínil investorům víc, tak jsem oslovil Michala Semotana, který nám poskytl vyjádření k VW, ale i k této kauze.

Na Twitteru jsem zahlédl, že jste sdílel top 10 pozic J&T Opportunity k 31.10. Zaujal mě zde především VW, jakožto top pozice číslo 2 pokud je seznam seřazen dle velikosti pozic.

Pokud se nepletu, tak VW nebyl vaší pozicí číslo 2 před pár měsíci. Co se od té doby změnilo? Navyšovali jste pozici ve VW nebo šlo o snížení předchozích pozic, které dominovaly v portfoliu?

Akcie Volkswagenu jsme v posledních měsících mírně navýšili, zároveň, jak píšete, došlo k poklesu cen jiných titulů, takže se Volkswagen posunul na místo 2 v našem portfoliu. Nadále si myslíme, že je VW na trhu podhodnocen, a paradoxně jeho hodnota je nižší než hodnota samotné automobilky Porsche, která byla uvedena na burzu na konci září a kde VW drží nadále 75% plus má prostředky z prodeje 25% na svém účtu.

Proč se ptám právě na VW? Rád bych se dnes zaměřil na kauzu Dieselgate, která v posledních dnech opět otřásá internetem kvůli natahování soudních sporů. Rád bych tedy začal s tím, kdy jste poprvé investovali do VW? Jedná se o novější ‘’sázku’’ nebo už jej držíte od dob, kdy vypukla zmiňovaná kauza?

Já jsem menší pozici držel již v době, kdy vypukla kauza Dieselgate a to během autosalonu ve Frankfurtu v roce 2015. Poté jsme pozici odprodali, samozřejmě se ztrátou, ale akcie jsme sledovali i nadále. Během roku 2020 jsme nastoupili do akcií zpět a na začátku roku 2021 při růstu nad 200EUR velkou většinu pozice prodali. Letos jsme se postupně začali vracet do akcií více, právě v souvislosti se záměrem prodat akcie Porsche na akciovém trhu, kde jsme viděli možnost odkrytí skryté hodnoty VW. A pozici postupně během letoška navyšovali.

Myslíte si, že se může podobná kauza stát i v dnešní době? Zohledňoval jste nějakým způsobem tuto kauzu před investicí?

Úplně vyloučit se nedá nikdy nic, nicméně konkrétně u VW, potom, co je kauza Dieselgate stála opravdu hodně peněz na odškodném a také silné poškozeni image, především v USA, možný podobný skandál neočekávám.

VW sice už vyplatil slušný balík peněz v rámci pokut, odškodných, soudů apod. Spor se však protahuje dál a dál - Může to mít negativní vliv na výkonnost akcií?

Nemyslím si, že by ještě dopad Dieselgate na VW byl nějak výrazný, že by více dokázal poškodit hodnotu akcií VW. Pokud dojde k nařízení zaplatit ještě nějaké odškodné v některých státech (mluví se o Belgii), částky již nebudou natolik vysoké, aby to poškodilo hodnotu akcií VW – to je můj názor.

V pondělí k nám dorazila zpráva, že Volkswagen odmítl smír navržený společností Test Achats v případu Dieselgate.

"Chyba automobilky je sice již prokázána a všechny ukazatele jsou jasně dané pro kompenzaci od Volkswagenu. Odkládat řízení na neurčito je zcela zbytečné, ale také nezodpovědné."

Když jsou vlastně karty vyloženy a už se ví o co vlastně šlo, shledáváte v tom nějaký strategický tah ze strany VW? Proč by natahovali spor a další možné úhrady, když je jasné kdo byl viníkem?

Oni se zcela zásadně bránili odškodnění v Evropě… nakonec došlo k nějakému kompromisu, a podle mě nechtějí ustupovat dále. Ale jak říkám, já to už nevnímám jako zásadní problém. Podle mě existují daleko důležitější kurzotvorné věci před VW. Vývoj ekonomik v Evropě a udržení silné poptávky, obnova modelů i se spalovacími motory (Passat, Tiguan v roce 2023), důležité bude i neztrácet trh v Číně na úkor domácí konkurence – což v rámci elektromobilů bude opravdu složité a spíše to musí jít přes dražší modely Audi/Porsche. Vývoj elektromobility je pro VW klíčový, nicméně asi nepůjde tak rychle dopředu, jako se plánovalo za minulého ředitele – nový šéf Blume se soustředí na dodání vozů kvalitativně na výši bez problémů se softwarem i hardwarem, a to i za cenu mírného zpoždění náběhu nových vozů (např. Porsche Macan VW ID7, také přijde velký facelift ne příliš úspěšného VW ID3 – jak technologický update, tak designový včetně karosérie). Osekány budou varianty
motorů a vypadnou věci z nabídky, které nejsou příliš objednávány, očekávám doběh
některých řad bez dalšího nástupce – typicky Polo/Fabia/Ibiza). To vše zvedne marže VW při možném celkovém poklesu počtu vyrobených vozů, ale firma bude ekonomicky efektivnější. Proto akciím VW nadále věřím a jsem long.

Závěrem bych rád poděkoval za vyjádření a pohled zkušeného investora a portfolio managera J&T, kterým je Michal Semotan.

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.