Polkadot a další 2 podhodnocené kryptoměny, na jejichž růstu zbohatnete

V tomto roce byly zatím kryptoměny v hlubokém zimním spánku, bylo mrtvo, nic se nedělo. S tím je ale konec. Například Bitcoin $BTCUSD+0.4%  se nedávno konečně odrazil od hodnoty 40 000 dolarů a vypadá to, že by měl pokračovat v růstu.  A s ním se samozřejmě svezou i ostatní coiny, které mají obrovský prostor k růstu. Podívejme se na ty, na jejichž růstu byste mohli vydělat nejvíc. 

 

1. Avalanche $AVAXUSD+1.3% 

roční vývoj ceny Avalanche, zdroj: Yahoo Finance 

Sítě Layer-1 budou mít v blockchainové hierarchii vždy své místo. Avalanche $AVAXUSD+1.3% je jednou z takových layer-1 a do budoucna má našlápnuto k velkým ziskům. Tato síť prošla v posledním roce obdobím masivního růstu a její vyhlídky míří k oblakům.

Avalanche měla naprosto explozivní rok 2021. K 1. lednu bylo možné koupit minci AVAX za méně než 3,50 USD. Když v listopadu dosáhla svého historického maxima, obchodovaly se tyto mince za 134 dolarů. Samozřejmě, že oslabení Bitcoinu na konci tohoto měsíce s sebou strhlo většinu odvětví na sestupnou spirálu. Nakonec AVAX koncem ledna našel svou spodní hranici pod 60 dolary. Nyní se však již opět staví na nohy a za poslední měsíc posílil o téměř 40 %.

Ačkoli se Avalanche stále zotavuje, teď by to mohla vhodná příležitost pro investici do tohoto projektu. Když máme představu o tom, jak vysoko může AVAX během pouhých několika týdnů vystoupat, vidíme také, jak rychle roste rozsah jeho sítě. Síť má více než 500 000 aktivních uživatelů, z nichž mnozí přicházejí přímo od konkurenta Avalanche - Etherea $ETHUSD+0.2%. Od srpna vzrostla celková uzamčená hodnota (TVL) do sítě z 312 milionů dolarů na 8,4 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 2 600 %.

Závratně rychlý růst Avalanche lze jistě přičíst úprku vývojářů decentralizovaných aplikací (DApp) na tuto platformu. Za poslední rok a půl bylo na Avalanche spuštěno více než 360 nových projektů, což uživatelům umožňuje nacházet pro AVAX stále více možností využití, a to vše bez přemrštěných poplatků za plyn, které člověk zažívá na Ethereu.

2. Chainlink $LINKUSD+0.6% 

roční vývoj ceny Chainlink, zdroj: Yahoo Finance 

Přiznejme si to: Všechny projekty Webu 3.0 jsou nyní podhodnocené. Je to z velké části způsobeno jejich novostí i neuchopitelností. Projekty Webu 3.0 se liší stylem a způsobem využití, ale jsou sdruženy pod hlavičkou Webu 3.0, protože se snaží napravit nevýhody centralizace na internetu.

Chainlink $LINKUSD+0.6% by se dal v některých ohledech považovat za tzv. Alphabet $GOOG+0.4%, $GOOGL+0.6% webu 3.0. Projekt se snaží přinést data v reálném čase do každého projektu, který je potřebuje. Dělá to prostřednictvím decentralizovaných věštíren (decentralised oracles), které přenášejí všechny druhy dat do blockchainu. Pomocí Chainlinku může vývojář vytvořit DApp pro počasí nebo DApp pro zpravodajství. Tvůrci trhu mohou Chainlink dokonce používat k získávání co nejpřesnějších údajů o cenách aktiv.

Jedním z největších lákadel Chainlinku je, že v sobě skrývá všechny tyto skvělé schopnosti a je interoperabilní. Vývojáři mohou Chainlink oracles nasadit napříč sítí Ethereum, Binance $BNBUSD+0.0% Smart Chain a dále.

Chainlink pokračuje v posilování dat, která nabízí, zřejmě každý měsíc. Díky partnerství s kryptoměnovými giganty, jako jsou Binance, Huobi a Kraken, a agregátorem dat CoinGecko je síť schopna vývojářům poskytovat jedny z nejpřesnějších cenových dat. Kromě toho se ujímá zpravodajství o nekryptografických datech prostřednictvím nedávných partnerství s takovými subjekty, jako je Associated Press.

3. Polkadot $DOTUSD+0.1% 

roční vývoj ceny Polkadot, zdroj: Yahoo Finance 

Společnost Polkadot $DOTUSD+0.1%je podceňovaným hráčem vzhledem k její chytré technologii parachain a roli, kterou hraje v nabídce nové technologie blockchainu. Prostřednictvím parachainů Polkadotu mají totiž vývojáři DApp větší svobodu a podporu než kdykoli předtím.

Model parachain je přístup k blockchainu, který se zaměřuje na interoperabilitu. Místo toho, aby jeden řetězec zaznamenával všechna data DApps běžících na Polkadotu, dostane každý projekt svůj vlastní vyhrazený řetězec pro záznam dat. Celkem je na Polkadotu 100 parachainů. Polkadot má ale také síť kanárků zvanou Kusama $KSMUSD+0.9%, která má vlastní sadu 100 řetězců.

Projekty DApp soupeří o sloty pro parachain prostřednictvím robustního aukčního procesu sítě. Vítězové těchto aukcí získávají vlastní parachain spolu s asistencí od podpůrného týmu Polkadot. Tyto řetězce znamenají vysoký výkon, protože v řetězci nejsou žádné jiné DApps, které by ho brzdily. Protože se však jedná o všechny projekty zastřešené společností Polkadot, mohou uživatelé bezproblémově přenášet data z jednoho parachainu do druhého.

Vedle vlastní sítě vyhrazených řetězců Polkadot prioritně podporuje interoperabilitu s ostatními sítěmi. Jako další produkt Webu 3.0 se Polkadot zaměřuje na decentralizaci dat, což člověku umožňuje zachovat všechna svá data v soukromí. Síť jako taková vyzývá vývojáře, aby vytvářeli nové blockchainy a připojovali je k síti. Tyto řetězce pak mohou koexistovat v propojeném prostředí, přičemž mezi sebou musí sdílet pouze nezbytná data. Tím je v podstatě položen základ pro globálně decentralizovaný internet.

Upozornění: Autorem analýzy je Rich Duprey, nejsem profesionální investor. Nejedná se o investiční doporučení.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Autor @johny99 má karmu 74 a je členem této skupiny od 02/02/2022. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Zajímavé přirovnání $LINKUSD+0.6% k $GOOG+0.4% 👍

jestli bych si měl tipnout, že jde $BTCUSD+0.4% na bull run, tak...jo, vždycky to říkám chci to přivolat 😀

dnešek to zrovna nepotvrdil, ale za poslední měsíc to vypadá na dobré cestě 😅