S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Je to tady: Elon Musk investuje do této sociální sítě obří balík v podobě 2,9 miliardy dolarů

Velká událost je zde. Před pár týdny jsem vytvořil článek, kde jsem rozebral problematiku Musk vs Twitter $TWTR. Situace a nebo problém, který vznikl měl dvě řešení. Jedním z nich bylo, že Elon Musk vytvoří sociální síť a nebo zainvestuje balík peněz do nějaké již zaběhlé sociální sítě, kde se pokusí dostat do představenstva a trochu jej bude řídit. Dnes se tato predikce naplňuje a neuvěříte, kam Musk investoval.

Než se vrhneme na samotný článek, tak koho z gigantů tipujete?

Nebudu vás dále napínat a jdeme rovnou na věc. Elon Musk investuje obří sumu peněz do akcií právě zmiňovaného Twitteru $TWTR, s kterým měl mnoho let problémy, co se týkalo omezování svobody slova a vyjadřování se. 

O jakou částku se jednalo a jaký podíl drží?

Akcie Twitteru v pondělí vzrostly o 25 % v premarketu.

Akcie Twitteru $TWTR v pondělí před zahájením obchodování vzrostly o 25 % poté, co Elon Musk zveřejnil, že získal velký podíl v této sociální mediální společnosti.

Miliardář koupil 73 486 938 akcií Twitteru $TWTR, což představuje 9,2% podíl ve společnosti, jak vyplývá z hlášení SEC. Hodnota tohoto podílu činí přibližně 2,9 miliardy dolarů, přičemž vychází z páteční závěrečné ceny akcií ve výši 39,31 USD.

V pondělí v 7:00 SEČ akcie Twitteru $TWTR v předobchodní fázi vzrostly o 25 % na 49,30 USD.

Musk minulý týden kritizoval Twitter $TWTR a naznačil, že by mohl vytvořit vlastní platformu sociálních médií.

"Svoboda projevu je pro fungující demokracii nezbytná. Věříte, že Twitter $TWTR tuto zásadu důsledně dodržuje?" zeptal se Musk. Musk napsal v anketě na Twitteru $TWTR 25. března.

Následující den Musk navázal sérií tweetů, v nichž napsal: "Vzhledem k tomu, že Twitter $TWTR de facto slouží jako veřejné náměstí, nedodržování zásad svobody projevu zásadně podkopává demokracii. Co by se mělo udělat?"

V reakci na návrh jednoho z uživatelů Twitteru, aby vytvořil vlastní platformu sociálních médií, Musk odpověděl: "Vážně o tom přemýšlím."

Musk se kvůli používání Twitteru $TWTR dostal do problémů s Komisí pro cenné papíry a burzy. Byl také nařčen za manipulaci a manipulanta cen akcií na trzích.

Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) Muska v roce 2018 obvinila z klamání investorů poté, co na Twitteru $TWTR napsal, že "zvažuje převzetí společnosti Tesla $TSLA+3.2% do soukromých rukou za cenu 420 dolarů" za akcii.

Musk a společnost Tesla $TSLA+3.2% obvinění urovnali a v rámci urovnání se SEC. Tesla $TSLA+3.2% musela schválit všechny Muskovy tweety obsahující informace, které by mohly ovlivnit cenu akcií společnosti.

Musk chce tuto část dohody zrušit a v nedávném podání tvrdí, že porušuje jeho svobodu projevu a je pouze důvodem pro "pokračující a obtěžující vyšetřování".

Komise pro cenné papíry a burzy však začátkem tohoto měsíce uvedla, že od této části dohody neupustí.

Dlouhodobá problematika našla konečné řešení. Myslíte si, že Musk přikoupí další a ještě mnohem větší podíl? Nebo bude stačit tento 9% podíl, aby mohl zasahovat do fungování Twitteru $TWTR? Jak hodnotíte tuto investici, jedná se o dobrý nákup a nebo jde pouze o to, že si chce dělat, ''co chce'' na soc. sítích bez nějakého dozoru nebo strachu ze soudních sporů?

Z mého pohledu je to stále překvapení, že se chce dostat do představenstva Twitteru, což bude i s tak masivním podílem velice těžké, co se týká ovlivnění jádra společnosti.

Má predikce, kterou jsem rozvířil pár konspirací se podstatně naplňuje. Více o problémech a řešeních Musk vs Twitter naleznete zde: 

Tohle bude velké: Elon Musk možná založí vlastní sociální síť | Bulios

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 497 a je členem této komunity od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Ok, tak tohle jsem teda nečekal :D

Jakože 9% podíl je dost, ale může s tím chodem a funkcí Twitteru tak jak ho známe něco udělat?

Tohle by mě taky zajímalo. Kdyby se našel někdo, kdo se v tom pohybuje a dokáže odhadnout tak si to rád poslechnu

Ale teda čistě z logiky věci, když avizoval, že chce změnit prostředí sociálních sítí, tak asi nekoupil takovej podíle Twitteru jen tak z rozmaru

Wow, tohle jsem fakt nečekal. Jakože očekával jsem cokoliv, ale že koupí podíl tady? Ve společnosti, která s ním má neustále problém? Taktéž jsem názoru, že bude mít i tak těžké ovlivnit jádro společnosti.