Shrnutí
State Street SPDR MSCI Emerging Markets Fossil Fuel Reserves Free ETF je ETF, tedy fond obchodovaný na burze jako akcie. Spravuje ho SPDR. Pozic uvnitř: 1 076. Deset největších tvoří 40 % fondu.
- Roční náklady
- 0,30 %
- Majetek fondu
- $173,0M
- Pozic
- 1 076
- Dividendový výnos
- 2,10 %
- Funguje od
- 2016
Co mluví pro
- Náklady 0,30 % ročně jsou pod středem srovnatelných fondů (0,44 %).
- Průměrný roční růst za posledních deset let: 6,9 %.
- Funguje už od roku 2016.
Na co si dát pozor
- 44 % fondu je v jednom sektoru (Technologie).
- Za posledních pět let cena jednou spadla o 41 % pod své maximum.
- Obchoduje se málo: denně se zobchoduje jen zhruba $259,9K.
Fond nemá vlastní Bulios Score ani Fair Price - obojí se počítá z výsledků jedné firmy. Tato stránka místo toho ukazuje, co ve fondu je a kolik stojí.
Cena
Výkonnost
- 1 měsíc
- -16 %
- 3 měsíce
- -12 %
- Letos
- +7,1 %
- 1 rok
- +6,6 %
- 3 roky
- +54 %
- 5 let
- +20 %
- 10 let
- +94 %
- Prům. market cap
- $905,3B
- P/E
- 17,5x
- Forward P/E
- 15,1x
- P/S
- 2,6x
- P/B
- 3,1x
- P/FCF
- 15,7x
- EV/EBITDA
- 13,8x
- Dividend yield
- 1,10 %
- ROIC
- 21,3 %
- ROE
- 29,6 %
- Hrubá marže
- 51,7 %
- Provozní marže
- 36,9 %
- Čistá marže
- 32,6 %
- Payout ratio
- 19,2 %
- Čistý dluh/EBITDA
- -0,3x
- Beta
- 1,17
Vážený průměr 50 největších firem, které tvoří 39 % fondu. Banky a pojišťovny se nepočítají do hrubé marže, ROIC a ukazatelů s EBITDA.
Co ve fondu je?
Středně koncentrovaný- 1 23Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Limited 2330.TW 17 %
- 2 SAMSUNG ELECTRONICS CO LTD 7,4 %
- 3 SK HYNIX INC 5,7 %
- 4 07Tencent Holdings Limited 0700.HK 2,7 %
- 5 99Alibaba Group Holding Limited 9988.HK 1,8 %
- 6 24MediaTek Inc. 2454.TW 1,7 %
- 7 SAMSUNG ELECTRONICS PREF 1,0 %
- 8 09China Construction Bank Corporation 0939.HK 1,0 %
- 9 23Hon Hai Precision Industry Co., Ltd. 2317.TW 0,9 %
- 10 23Delta Electronics, Inc. 2308.TW 0,8 %
Pozic ve fondu: 1 076. Deset největších tvoří 40 % majetku.
Složení k 31. 10. 2026.
Kam je fond rozložený?
Převažuje jeden sektorPodle sektorů
- Technologie 44 %
- Finance 21 %
- Zbytné spotřební zboží 8,1 %
- Komunikační služby 6,4 %
- Průmysl 6,0 %
- Ostatní 15 %
Podle zemí
- Tchaj-wan 30 %
- Jižní Korea 21 %
- Čína 19 %
- Indie 11 %
- Ostatní země 15 %
Podle velikosti firem
- Mega cap 40 %
- Large cap 50 %
- Mid cap 8,7 %
- Small cap 0,2 %
- Micro cap 0,6 %
Podle tržní hodnoty firmy: Mega cap od 200 mld. $, Large cap od 10 mld. $, Mid cap od 2 mld. $, Small cap od 300 mil. $, Micro cap pod 300 mil. $. Počítáno z firem, které tvoří 58 % fondu.
Největší sektor: Technologie (44 %). Největší země: Tchaj-wan (30 %). Největší skupina podle velikosti: Large cap (50 %).
Kolik mě to stojí?
Levný- Ročně z $10 000
- $30,00
- Za 20 let
- $1 476
Z každých investovaných $10 000 si fond vezme $30,00 ročně. Neplatíte to zvlášť - strhává se to z hodnoty fondu. Za 20 let při růstu 5 % ročně to dá dohromady zhruba $1 476.
Jak se mu dařilo?
Dlouhodobě roste- Průměrně ročně za 10 let
- +6,9 %
- Nejhlubší propad
- -41 %
- Roční kolísavost
- 27 %
Průměrný roční růst za posledních deset let: 6,9 %. Nejhlubší propad v těchto letech: 41 % pod předchozí maximum.
Vyplácí dividendy?
Ano, vyplácí- Výnos
- 2,10 %
- Výplat ročně
- 2
- Poslední výplata
- $0,12
Za posledních 12 měsíců vyplatil $0,96 na podíl, tedy 2,10 % z dnešní ceny. Poslední výplata byla $0,12 dne 1. 6. 2026.
Dá se snadno koupit a prodat?
Obchoduje se málo- Denně se zobchoduje
- $259,9K
- Podílů denně
- 5,7K
V průměrný den se zobchoduje zhruba $259,9K tohoto fondu.
Jak drahé jsou firmy uvnitř?
Běžné ocenění- P/E firem uvnitř
- 17,5
- Průměrné Bulios Score
- 77 ze 100
Váha podle Bulios Fair Price
- Podhodnocené 26 %
- Férově oceněné 6,5 %
- Nadhodnocené 68 %
Firmy uvnitř se v průměru obchodují za 17,5násobek ročního zisku. Podle Fair Price vychází 68 % hodnocené váhy jako nadhodnocené.
Počítáno z největších firem (50), které tvoří 39 % fondu. Každá firma se počítá svou vahou. Vycházíme z metrik, Bulios Score a Fair Price jednotlivých firem.
Podobné fondy
Fondy, které drží z velké části totéž. Překryv říká, jakou část váhy mají s tímto fondem společnou.
| Fond | Sídlo | Majetek | Změna za 1 rok | Dividendy | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
EE EEM iShares MSCI Emerging Markets ETF | Spojené státy | 0,72 % | $28,3B | +6,1 % | Vyplácí | 53 % |
HE HEEM iShares Currency Hedged MSCI Emerging Markets ETF | Spojené státy | 1,51 % | $273,2M | +6,8 % | Vyplácí | 52 % |
SC SCHE Schwab Emerging Markets Equity ETF | Spojené státy | 0,06 % | $12,0B | -0,6 % | Vyplácí | 52 % |
IQ IQQE.DE iShares MSCI EM UCITS ETF USD (Dist) | Irsko | 0,18 % | $11,4B | +12 % | Vyplácí | 51 % |
IE IEMM.AS iShares MSCI EM UCITS ETF USD (Dist) | Irsko | 0,18 % | $9,32B | +11 % | Vyplácí | 51 % |
IE IEMA.AS iShares MSCI EM UCITS ETF USD (Acc) | Irsko | 0,18 % | $9,93B | +14 % | Reinvestuje | 50 % |