Feed GLRY
GL

Inspire Growth ETF GLRY · AMEX

$36.45 -1.70% (-$0.63)

Shrnutí

Inspire Growth ETF je ETF, tedy fond obchodovaný na burze jako akcie. Spravuje ho Inspire. Pozic uvnitř: 36. Deset největších tvoří 33 % fondu.

Roční náklady
0,87 %
Majetek fondu
$158,2M
Pozic
36
Dividendový výnos
0,17 %
Funguje od
2020

Co mluví pro

Nic výrazného v jeho prospěch.

Na co si dát pozor

  • 100 % fondu je v jedné zemi (Spojené státy).
  • Náklady 0,87 % ročně jsou nad středem srovnatelných fondů (0,44 %).
  • Za posledních pět let cena jednou spadla o 43 % pod své maximum.
  • Obchoduje se málo: denně se zobchoduje jen zhruba $652,2K.

Fond nemá vlastní Bulios Score ani Fair Price - obojí se počítá z výsledků jedné firmy. Tato stránka místo toho ukazuje, co ve fondu je a kolik stojí.

Cena

Výkonnost

1 měsíc
-4,1 %
3 měsíce
-12 %
Letos
+3,5 %
1 rok
+2,2 %
3 roky
+48 %
5 let
+16 %
Prům. market cap
$77,7B
P/E
17,2x
Forward P/E
15,4x
P/S
1,3x
P/B
3,4x
P/FCF
14,2x
EV/EBITDA
11,8x
Dividend yield
1,52 %
ROIC
18,8 %
ROE
35,8 %
Hrubá marže
45,2 %
Provozní marže
26,2 %
Čistá marže
21,0 %
Payout ratio
26,2 %
Čistý dluh/EBITDA
0,8x
Beta
1,00

Vážený průměr 33 největších firem, které tvoří 100 % fondu. Banky a pojišťovny se nepočítají do hrubé marže, ROIC a ukazatelů s EBITDA.

Co ve fondu je?

Středně koncentrovaný
  1. 1
    FL
    Flowserve FLS 3,5 %
  2. 2
    FI
    Five Below FIVE 3,4 %
  3. 3
    AN
    AutoNation AN 3,3 %
  4. 4
    EX
    Exelixis EXEL 3,3 %
  5. 5
    UT
    United Therapeutics UTHR 3,3 %
  6. 6
    FH
    Federated Hermes, Inc. FHI 3,2 %
  7. 7
    AM
    Affiliated Managers Group, Inc. AMG 3,2 %
  8. 8
    BK
    The Buckle, Inc. BKE 3,2 %
  9. 9
    EH
    Encompass Health EHC 3,1 %
  10. 10
    CA
    Casey's General Stores, Inc. CASY 3,1 %

Pozic ve fondu: 36. Deset největších tvoří 33 % majetku.

Složení k 31. 10. 2026.

Kam je fond rozložený?

Jedna země

Podle sektorů

Podle zemí

Podle velikosti firem

Podle tržní hodnoty firmy: Mega cap od 200 mld. $, Large cap od 10 mld. $, Mid cap od 2 mld. $, Small cap od 300 mil. $, Micro cap pod 300 mil. $.

Největší sektor: Technologie (29 %). Největší země: Spojené státy (100 %). Největší skupina podle velikosti: Large cap (61 %).

Kolik mě to stojí?

Drahý
Ročně z $10 000
$87,00
Za 20 let
$4 067

Z každých investovaných $10 000 si fond vezme $87,00 ročně. Neplatíte to zvlášť - strhává se to z hodnoty fondu. Za 20 let při růstu 5 % ročně to dá dohromady zhruba $4 067.

Jak se mu dařilo?

Roste pomalu
Průměrně ročně za 5 let
+3,0 %
Nejhlubší propad
-43 %
Roční kolísavost
21 %

Průměrný roční růst za posledních pět let: 3,0 %. Nejhlubší propad v těchto letech: 43 % pod předchozí maximum.

Vyplácí dividendy?

Ano, vyplácí
Výnos
0,17 %
Výplat ročně
4
Poslední výplata
$0,00

Za posledních 12 měsíců vyplatil $0,06 na podíl, tedy 0,17 % z dnešní ceny. Poslední výplata byla $0,00 dne 25. 9. 2026.

Dá se snadno koupit a prodat?

Obchoduje se málo
Denně se zobchoduje
$652,2K
Podílů denně
18K

V průměrný den se zobchoduje zhruba $652,2K tohoto fondu.

Jak drahé jsou firmy uvnitř?

Běžné ocenění
P/E firem uvnitř
17,2
Průměrné Bulios Score
71 ze 100

Váha podle Bulios Fair Price

Firmy uvnitř se v průměru obchodují za 17,2násobek ročního zisku.

Počítáno z největších firem (33), které tvoří 100 % fondu. Každá firma se počítá svou vahou. Vycházíme z metrik, Bulios Score a Fair Price jednotlivých firem.

Používáme nezbytné cookies pro fungování webu a volitelné analytické cookies pro měření návštěvnosti.