Shrnutí
Invesco Global Clean Energy ETF je ETF, tedy fond obchodovaný na burze jako akcie. Spravuje ho Invesco. Pozic uvnitř: 119. Deset největších tvoří 13 % fondu.
- Roční náklady
- 0,75 %
- Majetek fondu
- $97,6M
- Pozic
- 119
- Dividendový výnos
- 1,71 %
- Funguje od
- 2007
Co mluví pro
- Široce rozložený: deset největších pozic tvoří jen 13 % fondu.
- Funguje už od roku 2007.
Na co si dát pozor
- 44 % fondu je v jednom sektoru (Průmysl).
- Náklady 0,75 % ročně jsou nad středem srovnatelných fondů (0,43 %).
- Za posledních pět let cena jednou spadla o 77 % pod své maximum.
- Malý fond s majetkem $97,6M; malé fondy bývají častěji rušeny.
Fond nemá vlastní Bulios Score ani Fair Price - obojí se počítá z výsledků jedné firmy. Tato stránka místo toho ukazuje, co ve fondu je a kolik stojí.
Cena
Výkonnost
- 1 měsíc
- -12 %
- 3 měsíce
- -13 %
- Letos
- -6,7 %
- 1 rok
- -10,0 %
- 3 roky
- +7,4 %
- 5 let
- -53 %
- 10 let
- +45 %
- Prům. market cap
- $10,1B
- P/E
- 20,9x
- Forward P/E
- 17,1x
- P/S
- 1,4x
- P/B
- 1,9x
- P/FCF
- 15,3x
- EV/EBITDA
- 12,7x
- Dividend yield
- 1,47 %
- ROIC
- 4,2 %
- ROE
- 7,5 %
- Hrubá marže
- 28,1 %
- Provozní marže
- 2,4 %
- Čistá marže
- -1,7 %
- Payout ratio
- 30,8 %
- Čistý dluh/EBITDA
- 3,7x
- Beta
- 1,62
Vážený průměr 50 největších firem, které tvoří 53 % fondu. Banky a pojišťovny se nepočítají do hrubé marže, ROIC a ukazatelů s EBITDA.
Co ve fondu je?
Široce rozložený- 1 SESES AI Corporation SES 1,6 %
- 2 02Lotte Energy Materials Corp. 020150.KS 1,4 %
- 3 VEVerbund AG VER.VI 1,3 %
- 4 NINIBE Industrier AB (publ) NIBE-B.ST 1,2 %
- 5 00Samsung SDI Co., Ltd. 006400.KS 1,2 %
- 6 67Tamura Corporation 6768.T 1,2 %
- 7 LALandis+Gyr Group AG LAND.SW 1,2 %
- 8 NFNFI Group Inc. NFYEF 1,1 %
- 9 68J&V Energy Technology Co.Ltd. 6869.TW 1,1 %
- 10 37LG Energy Solution, Ltd. 373220.KS 1,1 %
Pozic ve fondu: 119. Deset největších tvoří 13 % majetku.
Složení k 31. 10. 2026.
Kam je fond rozložený?
Převažuje jeden sektorPodle sektorů
- Průmysl 44 %
- Technologie 19 %
- Síťová odvětví 18 %
- Zbytné spotřební zboží 12 %
- Základní materiály 5,3 %
- Ostatní 2,6 %
Podle zemí
- Spojené státy 21 %
- Čína 13 %
- Tchaj-wan 12 %
- Jižní Korea 11 %
- Ostatní země 44 %
Podle velikosti firem
- Large cap 24 %
- Mid cap 41 %
- Small cap 29 %
- Micro cap 6,0 %
Podle tržní hodnoty firmy: Mega cap od 200 mld. $, Large cap od 10 mld. $, Mid cap od 2 mld. $, Small cap od 300 mil. $, Micro cap pod 300 mil. $.
Největší sektor: Průmysl (44 %). Největší země: Spojené státy (21 %). Největší skupina podle velikosti: Mid cap (41 %).
Kolik mě to stojí?
Drahý- Ročně z $10 000
- $75,00
- Za 20 let
- $3 544
Z každých investovaných $10 000 si fond vezme $75,00 ročně. Neplatíte to zvlášť - strhává se to z hodnoty fondu. Za 20 let při růstu 5 % ročně to dá dohromady zhruba $3 544.
Jak se mu dařilo?
Roste pomalu- Průměrně ročně za 10 let
- +3,8 %
- Nejhlubší propad
- -77 %
- Roční kolísavost
- 26 %
Průměrný roční růst za posledních deset let: 3,8 %. Nejhlubší propad v těchto letech: 77 % pod předchozí maximum.
Vyplácí dividendy?
Ano, vyplácí- Výnos
- 1,71 %
- Výplat ročně
- 4
- Poslední výplata
- $0,07
Za posledních 12 měsíců vyplatil $0,26 na podíl, tedy 1,71 % z dnešní ceny. Poslední výplata byla $0,07 dne 21. 9. 2026.
Dá se snadno koupit a prodat?
Ano- Denně se zobchoduje
- $1,53M
- Podílů denně
- 102K
V průměrný den se zobchoduje zhruba $1,53M tohoto fondu.
Jak drahé jsou firmy uvnitř?
Běžné ocenění- P/E firem uvnitř
- 20,9
- Průměrné Bulios Score
- 52 ze 100
Váha podle Bulios Fair Price
- Podhodnocené 30 %
- Férově oceněné 15 %
- Nadhodnocené 55 %
Firmy uvnitř se v průměru obchodují za 20,9násobek ročního zisku. Podle Fair Price vychází 55 % hodnocené váhy jako nadhodnocené.
Počítáno z největších firem (50), které tvoří 53 % fondu. Každá firma se počítá svou vahou. Vycházíme z metrik, Bulios Score a Fair Price jednotlivých firem.
Podobné fondy
Fondy, které drží z velké části totéž. Překryv říká, jakou část váhy mají s tímto fondem společnou.
| Fond | Sídlo | Majetek | Změna za 1 rok | Dividendy | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
G1 G1CE.DE Invesco Global Clean Energy UCITS ETF AccumUSD | Irsko | 0,60 % | $97,7M | -6,2 % | Reinvestuje | 95 % |
FR FRNW Fidelity Clean Energy ETF | Spojené státy | 0,39 % | $90,1M | -6,9 % | Vyplácí | 27 % |
WR WRNW.MI WisdomTree Renewable Energy UCITS ETF - USD Acc | Irsko | 0,45 % | $30,5M | -14 % | Reinvestuje | 26 % |
XD XDG7.MI Xtrackers MSCI Global SDG 7 Affordable and Clean Energy UCITS ETF 1C | Irsko | 0,35 % | $29,3M | +0,9 % | Reinvestuje | 24 % |
SM SMOG VanEck Low Carbon Energy ETF | Spojené státy | 0,64 % | $123,4M | -5,0 % | Vyplácí | 21 % |