Tyto 4 kvalitní kryptoměny vydělají na dalším růstu Bitcoinu, dnes je ideální čas je koupit ve slevě

Ačkoliv by se stále teoreticky dalo říct, že jsme v období medvědího trhu, největší kryptoměna Bitcoin se pomalu a nenápadně sune vzhůru a je jen otázkou času, kdy překoná hranici 50 tisíc dolarů za kus. Pokud vám však růst BTC přijde nudný, zkuste mrknout na tyto 4 vhodné alternativy, které by právě z úspěchu Bitcoinu mohly těžit a zároveň svým majitelům přinést více než solidní zisky.

Na které kryptoměny vsadit?

Přečtěte si taky: Krach se blíží: 2 vážné důvody, proč se cena Bitcoinu a dalších kryptoměn dramaticky propadne

A teď už k tomu hlavnímu...

Ještě před pár hodinami to vypadalo, že Bitcoin $BTCUSD+0.5% snadno překoná magickou hranici 50 tisíc dolarů za kus. Nakonec se tak nestalo a všeobecně negativní nálada na trhu srazila cenu zpět na 43 tisíc, ovšem to neznamená, že bychom měli propadat pesimismu. Tyto krátkodobé výrazné pohyby jsou u Bitcoinu naprosto normální (zkušení obchodníci potvrdí). Důležitý je makro pohled.

Co nám říká makro pohled? Inu, ten nám říká, že adopce Bitcoinu a dalších kryptoměn postupuje mílovými kroky a nic nenasvědčuje tomu, že by se na tom něco mělo změnit. Vlády menších či jakkoliv ekonomicky poškozených států vidí v Bitcoinu skvělou cestu k prosperitě. Dnes už to není jen středoamerický Salvador, ale také třeba Ukrajina, která "díky" válečnému konfliktu začala akceptovat kryptoměny jako nikdy předtím. A stejně tak agresivní Rusko bude muset koukat na nové platební možnosti, protože jeho Rubl se v mezinárodní ekonomice stává v podstatě bezcenným artiklem. A jsou tu další zájemci jako Kuba či Panama.

A to nemluvíme o firmách jako Tesla $TSLA-1.0%  či Twitter $TWTR , které budou stát (díky Muskovi a Dorseymu) v čele institucionální adopce kryptoměn v nejbližších měsících. Jednoduše, je jasné, že kryptoměny nikam nezmizí, ale naopak, budou se stávat čím dál důležitější součástí našich životů.

A nyní už se pojďme podívat na ty 4 zmíněné kryptoměny, na které se vyplatí vsadit.

1. 1INCH

S širším přijetím kryptoměn se decentralizované finance v příštích letech pravděpodobně ještě rozšíří. V současné době se celková hodnota uzamčená v decentralizovaných financích (TVL) pohybuje kolem 190 miliard dolarů. Jedním ze způsobů, jak těžit z růstu DeFi, je expozice na decentralizovaných burzách, jako je Uniswap 

Dalším dobrým nápadem, jak těžit z růstu DeFi, je zvážit expozici vůči kvalitním projektům, které slouží jako agregátory DEX. Na vrcholu tohoto seznamu by byl 1INCH. Stojí za zmínku, že tento token se v říjnu 2021 obchodoval na maximech 8,65 USD. S poklesem o 77 % oproti maximům vypadá 1INCH atraktivně pro akumulaci.

https://twitter.com/1inch/status/1509546839774748682

Společnost má dva klíčové produkty. Za prvé aplikaci, která slouží jako nástroj pro nejhlubší likviditu, nejnižší rozdíl mezi očekávanou a reálnou cenou (slippage) a nejlepší směnný kurz. Dále má projekt peněženku, která je vysoce chráněnou mobilní aplikací pro operace DeFi.

Kromě toho 1INCH poskytuje funkce, které zahrnují limitní příkazy. Za zmínku také stojí, že aplikace má mosty napříč různými řetězci. Jednoduše řečeno, 1INCH je one stop-shop pro všechny decentralizované finanční obchodníky. S růstem DeFi budou na projektu bobtnat objemy obchodů.

Celkově se token 1INCH jeví jako atraktivní pro několikanásobnou návratnost s investičním horizontem 12-24 měsíců. Patří mezi špičkové nespekulativní projekty, které mohou investoři držet v portfoliu.

2. inSure DeFi

Projekt inSure DeFi $SUREUSD-2.8% s aktuální tržní kapitalizací 178 milionů dolarů je dalším jménem, které stojí za zvážení. Vzhledem k výraznému nárůstu počtu hackerů a podvodů má projekt silnou využitelnost.

Projekt o sobě tvrdí, že je prvním systémem pojištění DeFi. Aby mohli investoři využít výhod pojištění tokenu SURE, musí si tento token pořídit, přičemž pojištění se aktivuje do sedmi dnů.

https://twitter.com/InsureToken/status/1504227038227578886

Existují různé úrovně krytí. Na nejzákladnější úrovni může investor držet 2 500 tokenů SURE. To poskytuje pojistné krytí až do výše 1 000 USD po dobu čtyř měsíců. Na úrovni diamantového předplatného by držení 500 000 tokenů poskytlo investorům krytí na dva roky v maximální výši 140 000 USD.

Kromě potenciálního růstu ceny tokenu mohou investoři také držet token SURE za APY ve výši 60 %. U tokenu se silnou užitnou hodnotou se to zdá být atraktivní.

Mnozí investoři jsou také býčí ohledně dlouhodobých plánů projektů. Do roku 2025 se tým zaměřil na vstup do tradičního pojišťovacího prostoru. To by zahrnovalo mimo jiné pojištění automobilů, životní pojištění, pojištění vlastnictví domů a cestovní pojištění. Projekt má tedy dostatečný prostor pro expanzi na větší oslovitelný trh.

3. Quickswap

Vzhledem k masivnímu růstu Polygonu $MATICUSD+2.4% se nabízí zvážit expozici vůči projektu Quickswap, což je decentralizovaná burza v síti Polygon. Burza umožňuje uživatelům na Polygonu obchodovat prostřednictvím poolu likvidity.

https://twitter.com/QuickswapDEX/status/1511018614794596356

Token QUICK se v dubnu 2021 vyšplhal na nejvyšší hodnotu 1 590 USD. Na současné úrovni 226 USD se token jeví jako velmi atraktivní. V současné době má projekt plně zředěné ocenění ve výši 240 milionů dolarů. Celková hodnota uzamčená na Quickswapu však činí 896 milionů dolarů. To znamená, že poměr plně zředěného ocenění k TVL je 0,27. Je zřejmé, že projekt se zdá být podhodnocený.

Pro další upřesnění, poměr plně zředěného ocenění k TVL společnosti Uniswap činí 4,6. V relativním vyjádření se zdá, že QUICK má větší potenciál růstu oproti současným úrovním.

Kromě toho, že Quickswap poskytuje výměnu tokenů, má také některé atraktivní farmy. Investoři mohou vkládat tokeny QUICK a získat tak atraktivní RPSN na různé zúčastněné tokeny. Quickswap také poskytuje pobídky pro poskytovatele likvidity, kteří mohou získat poplatek 0,25 % ze všech obchodů úměrný jejich podílu na fondu. S rostoucími objemy obchodů na Quickswapu budou výnosy poskytovatelů likvidity pravděpodobně stále atraktivnější.

Celkově je token QUICK svědkem výrazné korekce z historických maxim. S obnoveným růstem v oblasti kryptoměn patří k nejlepším kryptoměnám k nákupu pro zdravé výnosy a pasivní příjem.

4. Klima DAO

Token KLIMA je dalším jménem mezi kryptoměnami k nákupu se zaměřením na změny životního prostředí. Nedávno se token dotkl minima 10,7 USD. Token již od minima vzrostl o více než 100 %. O akumulaci lze uvažovat i na současných úrovních.

Klima je decentralizovaná autonomní organizace, přičemž každý token je podpořen reálnými uhlíkovými aktivy. K únoru 2022 měla Klima DAO ve své pokladně více než 16 milionů tun uhlíku. To mělo hodnotu 64 milionů dolarů.

https://twitter.com/KlimaDAO/status/1506226337983647752

Z investičního hlediska DAO prodává dluhopisy a rozděluje zisky držitelům tokenů Klima. Zisky držitelům přicházejí ve formě stakingu a rebase. V současné době lze tokeny Klima stakovat s APY ve výši 942 %. Ražba každého tokenu KLIMA je kryta nejméně jednou tunou uhlíkových offsetů.

Vzhledem k agresivnímu ředění existuje důvod, aby Klima měla tendenci klesat. Investoři však mohou získat díky zdravému růstu tun uhlíku a růstu cen na trhu s uhlíkovými kredity. Celkově má Klima DAO vizi stát se globální uhlíkovou měnou. Projekt se zdá být atraktivní s dlouhodobým investičním horizontem.

Přátelé, jako vždy se nejedná o investiční doporučení. Seznam kryptoměn vytvořil analytik Faisal Humayun a já k tomu jen přidal trochu lásky k inovacím a zářivé budoucnosti. Před investicí dělejte vlastní analýzu!

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Autor @milan má karmu 2266 a je členem této komunity od 20/04/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

zajímavé tipy, doteď jsem o nich nevěděl 😉

změna strategie, jo? už ne dca $BTCUSD+0.5%?

ježiš, to vůbec, co by to bylo z strategii, kdybych ji měnil po jednom random článku 😃

Klima je sto pro cashgrab .. když jsem přemýšlel o vlastním projektu tak přesně klima mě napadlo - dnes je to silné téma, ale na druhou stranu zcela na jiné lodi než krypto. Tohle dohromady nejde a je to zabalené nic pro nic.

Ví vil sí :))

Většinou zastávám klasiku, ale na něco z tohohle bych se asi podívat mohl 😛 na rozdíl od úplných shitcoinů mají tyhle aspoň nějaké fundamentální využití

S tímhle na mě nechoď, na DCA BTC nehodlám nic měnit 😂

Však v pořádku, říkám, že to je pro ty, které $BTCUSD+0.5% nudí 😅

Zrovna minulý týden jsem 1inch dokupoval za $1,000 😎 Není to největší pozice v portfoliu, ale potenciál tam jednoznačně vidím 👍

Nice 👌

👏

Tiez 1inch držím super projekt

Osobně mi z toho dává největší smysl právě 1inch, zbytek mě k nákupu neláká 🤷‍♂️

Jo mám to podobně, ale přišla mi zajímavá ta myšlenka za každým z těch projektů

Same here

1INCH 🚀