S&P 500 ^GSPC 5,306.04 +0.02%
Nvidia NVDA $1,140.59 +7.13%
Tesla TSLA $176.75 -1.39%
Alphabet GOOG $178.02 +0.96%
Amazon AMZN $182.15 +0.77%
Meta META $479.92 +0.36%
Microsoft MSFT $430.32 +0.04%
Apple AAPL $189.99 +0.01%

Šetřete si peníze: Bitcoin bude padat i nadále a vytvoří nám lákavé vstupní podmínky

Připravte se, že situace ve světě bude horší a horší, to způsobí další masivní propady Bitcoinu $BTCUSD-0.8%. Dnes vám představím důvody, proč můžeme předpokládat další pád Bitcoinu v krátkodobém horizontu. Nejde o varovné signály pro prodej pozice, ale o novou příležitost nakoupit krále kryptoměn za výhodné ceny. Nejlepší rada zní: Šetřete si peníze, půjde to dolů, ptáte se proč?

Dnes si řekneme důvody, proč padají veškeré kryptoměny spolu v čele s králem $BTCUSD-0.8%

Aktuální výhled a vývoj Bitcoinu rozebírám také v mém nejnovějším článku: Bitcoin není protiinflační měna: Ukážu vám, proč nebude růst i nadále | Bulios

Dnes to bude zas a znova v režii fedu (Federální rezervní systém USA). Samozřejmě ovlivňující faktory a nejistota na trhu eskaluje, a co je pro trh nejhorší? Nejistota. Makroekonomická situace pro $BTCUSD-0.8% by mohla být obtížnější, protože Federální rezervní systém USA nadále zvyšuje úrokové sazby. Bitcoin $BTCUSD-0.8% je však jediný způsob, jak přejít na nový měnový standard, argumentovali panelisté v diskusi o současném makro pozadí na Bitcoin 2022.

Samozřejmě, že těch nejistot, které kryptu, ale ani akciím nesvědčí je daleko víc. V pozadí máme znovu rozjetí covidové pandemie, u které panovalo přesvědčení, že je konec. Inflace na historických hodnotách a v neposlední řadě válečný konflikt, tohle všechno dohromady je opravdu dezolátní kombinace pro trhy.

Predikce pro Bitcoin $BTCUSD-0.8% 

V krátkodobém horizontu očekávejte propad a pád ceny.

Dr. Jeff Ross, zakladatel a generální ředitel společnosti Vailshire Capital Management, vyzval publikum, aby se "mentálně připravilo na to, co by se mohlo stát" s cenou bitcoinu v krátkodobém horizontu.

Bitcoin $BTCUSD-0.8% je stále silně korelován s akciovým trhem, řekl a varoval, že plánované zvýšení sazeb Federálním rezervním systémem (Fed) by se mohlo promítnout do nižších cen.

Ross však stále říká, že bitcoin zůstává životaschopným způsobem, jak dlouhodobě ukládat hodnotu a šetřit peníze, vzhledem k tomu, jak očekává, že fiat peníze klesnou na hodnotě. Lidé se budou hrnout do bitcoinů, protože potřebují zachovat svou kupní sílu, řekl.

Technologická a decentralizovaná revoluce

Mezitím Mark Moss, populární YouTuber a obhájce bitcoinu, řekl, že "jsme svědky technologické revoluce a decentralizované revoluce", a dodal, že to přichází v době, kdy je nedostatek důvěry ve společnost.

Národy si navzájem nedůvěřují a lidé nedůvěřují svým národům, řekl Moss a poznamenal, že "decentralizovaná účetní kniha" je nejlepší způsob, jak to napravit.

Podobně i další panelisté, včetně Jeffa Bootha, technologického podnikatele a autora populární knihy Cena zítřka, uvedli, že technologie je dnes hnacím motorem změny a že "vždy byla hnacím motorem".

To je něco, co Ray Dalio postrádá, když mluví o "konci dlouhodobého dluhového cyklu", argumentovali Moss i Booth.

Proč být býčí v dlouhodobém horizontu

Otázky ohledně ESG (environmentální, sociální a vládní) jsou "neřešitelné" bez bitcoinů, protože fiat peníze musí být i nadále tištěny, aby předstíraly, že žijeme v růstovém cyklu navždy.

Další point, který mě zaujal od Bootha byl následující: Vzpomeňte si, že americký dolar selhal v roce 1971 a pak jste vytvořili systém PetroDollar a ten právě teď selhává znovu," řekl.

Inflace způsobující šok

A konečně, Preston Pysh, populární obhájce $BTCUSD-0.8% a hostitel The Investor's Podcast, varoval, že přechod z předchozí éry nízké inflace do současné éry s vysokou mírou inflace bude obtížný.

Když vyjdete z prostředí nízké inflace, "můžete vidět, proč nás čeká neuvěřitelný šok pro globální ekonomiku" s úrovněmi inflace, které máme nyní, řekl Pysh, než přidal poslední radu:

Nakupujte Bitcoin a ''usněte na 5 let''.

Závěr

Na závěr chci dodat jediné, míra inflace a zvyšování sazeb fedu budou klíčové pro následující vývoj krypta, ale i zbytku trhu. Můžeme počítat s mnoha nejistoty během roku a to se může projevit právě na cenách, trh nesnáší nejistoty. Proto je nyní nejlepší volbou přikupovat průběžně, a nebo vyčkávat na nejlepší možný vstupní bod, který nám trh připraví a vložit zde větší obnos prostředků. Z dlouhodobého horizontu nevidím žádný problém pro prosperitu $BTCUSD-0.8%, v krátkodobém však ano.

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 546 a je členem této komunity od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Za mě to zatím vypadá na dno, respektive pullback, dno už bylo.

Uvidíme zda se celý cyklus, který už proběhl zopakuje.

Krypto nakupuju pravidelne kazdy tyden v nedei v noci za malou castku rozdelenou mezi BTC, ETH a par velkych altcoinu dle predem daneho pomeru (Binance to zacla nabizet automatizovane). Vsechno jde rovnou na staking, kde se to jeste o nejaka ta procenta zhodnocuje. Dle meho nazoru dobra konzervativni strategie investovani do krypta. Jeste premyslim o CAKE a stakingu na nem.

cake je skvělý na staking (42% na binance) a cena teď sice vylezla z minima, ale pořád je relativně dole...

Ať si dělá co chce. DCA rulezzzz!!

doporučuji všem, balzám na nervy 😎

Krátkodobé vyhlídky jsou mizérie, ale z hlediska dalších x let věřím $BTCUSD-0.8%.

Ta nejistota opravdu eskaluje a jde to znát na cenách jak akcií tak krypta. Doufám, že tento cyklus nebude po zbytek roku. Týden/dva v pořádku a pak další srážka na původní hodnoty.

Těžko říct. Prozatím každá reakce a krok ze strany FEDu zapříčiňuje pády na trhu.