S&P 500 ^GSPC
4,981.84
+0.13%
Nvidia NVDA
$674.72
-2.85%
Alphabet GOOG
$143.84
+1.15%
Amazon AMZN
$168.59
+0.90%
Meta META
$468.03
-0.68%
Tesla TSLA
$194.77
+0.52%
Apple AAPL
$182.32
+0.42%
Microsoft MSFT
$402.18
-0.15%

10,76 % ročně. Takového výnosu dosáhly akcie v mém portfoliu od 1.1.2020 do 30.6.2023. Za stejnou dobu dosáhly běžné americké akcie ročního výnosu 8,96 % a běžné evropské akcie pouze 3,23 % ročně.

Od akciových trhů lze do budoucna očekávat průměrný výnos mezi 5–7 % ročně nad inflací. https://youtu.be/-QdA533NSVc

Díky takovému výnosu zbohatne investor během 20 let 3,2X a během 30 let 5,7X.

Pokud naše akcie budou nadále překonávat běžné akcie o 5,27 % ročně jako doposud, tak se můžeme těšit na 8,5násobné zbohatnutí během 20 let a 24,6násobné zbohatnutí během 30 let.

Jak vypadá dnes moje portfolio najdete zcela zdarma v přehledné tabulce.

Vysvětlení sloupců:

Aktuální cenu akcie – 100 % online

Férovou hodnotu – vypočítanou dle mé fundamentální analýzy

Hodnotu pro nákup s Margin of safety – pod jakou cenou bych nakupoval

Jaký výnos z akcie očekávám – Kolik by mi to asi vydělalo, když koupím za aktuální cenu

Očekávanou dividendu – Kolik si myslím, že společnost bude v následujících 10 letech vyplácet

Za kolik jsem akcii nakoupil – Kolik jsem zaplatil, když jsem ji naposledy nakupoval

Sektor – Do jakého sektoru business společnosti řadím

Poznámka – Krátký komentář ke každé společnosti. Co je zač. Jaká jsou rizika…

Užijte si tabulku:

bit.ly/IDHAT74aef95

Pokud chcete mít vždy aktuální informace o akciích, využijte dnes do večera snížené ceny na HEROHERO za 10 €. Běžná cena je 16 € a brzy se bude zvyšovat.

https://herohero.co/idh

Na HEROHERO naleznete kromě přehledu akcií i kurz Nenechte se odrbat na poplatcích, kde ukazuji, jak předejít často i statisícovým škodám, při zaplacení nesmyslných poplatků bankám, realiťákům nebo finančním institucím.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Doufam, ze nase negativni komentare neberete prilis osobne a neodradi vas to od dalsi tvorby. Me se vase prace velice libi a chtel bych vam za ni podekovat.

Díky za podporu. Už jsem si celkem zvykl na rozmanitost čtenářů, ale musím přiznat, že i po 5 letech občas dokážou překvapit :D

Zdravím, já se podívám sem tam rád na Vaše videa na Youtube. Super práce a přeji všem co investují. Chápu, že když člověk dělá tvorbu, chce, je rád za zpětné finanční ohodnocení, přeci jenom, je to dost času stráveného. Co ale chci říct, aby se to zde nerozjelo v hádání se, nevím zdali je toto vhodný web na to si dělat  inzerci, reklamu. Jsem zde krátce relativně, ale co jsem pochopil a krása je zde, že je toto svobodná komunita lidí, kteří si nezištně vyměnují své zkušenosti a poznatky z trhu. Já mám letos zatím portfolio 9,48% v plusu, ale myslím si, že asi nikdy si netroufnu, ani po letech dávat rady, spíše prostě sdílím názory. Takže, co jsem tím slohem chtěl říct a v dobrém poradit, sdílejte zde názory. Koho to zaujme, ten si cestu rád na Váš Youtube nebo Herohero najde, ale takto se propagovat si myslím, že spíše odradí. 😊

Dobrý den, pokus se Vám to nelíbí, tak mě nemusíte sledovat. :) Celý můj content je reklama, některá více očividná, některá spíše pro budování dobrého jména. Pokud by to tak nebylo, tak nemá smysl jej tvořit. Výroba jednoho videa na YouTube trvá 5-20 hodin.

Ano souhlas. Proto jak píšu, já dávám podporu lidem jako Vy, protože něco takto tvořit chce odvahu a čas velký. Jen když hledám nějaké informace a píšu třeba jen sem nějaký příspěvek, zabere mi to dost čas, protože nechci psát blbosti. Proto, i jsem zde, zase u jiného komentu kde celkově se “hanilo” lidé na YouTube a jejich kanály. Tak jak říkáte, komu to vadí, ať se nedivá. Neplatí ty patriony, atd. Jak jsem psal, já osobně Vás sleduji, i jako další lidi co tvoří obsah o investování. Vše sleduji jako free, protože pro inspiraci mi to stačí a nákupy a research si dělám sám, ovšem kdo chce, ať si zaplatí cokoliv. Jen tím závěrem co jsem chtěl říct v dobrém pro Vás, že i obecně u dalších tvůrců co vidím, někdy ne všude je vhodné pořad dávat hodně najevo, v každém příspěvku, že více najdete někde na placených webech. Ja osobně, když se mi líbí obsah, nepotřebuji vidět reklamu, podívám se na tvůrce a z jeho profilu už si najdu další materiály, kde pak se každý dostane na Vás web. To jen ale můj názor, chápu Vás a marketing na jednu stranu, na druhou si říkám, že třeba nemít reklamu v každém příspěvku, tak by to nemuselo některé lidi odrazovat. … ale pravda, dnes se nejde zavděčit všem. Každý je jiný. 😊

Veliký problém je v tom, že máš praxi s akciemi asi 3 roky a už bys chtěl radit lidem s akciemi telefonem 30 minut za 950 korun. To je velice zlé, protože až budeš mít s akciemi praxi 20 let, pak můžeš napsat knihu za 400 kč a začít radit lidem s akciemi zadarmo.

Děkuji za velice přínosné a o fakta opřené doporučení :D Já bych Vám zase doporučil cizím lidem, které neznáte a o nich nic nevíte, netykat :)

To je jen obecna nenavist nebo neco konkretniho? Nebo timhle stylem nam Buffet rekne ze jste vsichni amateri a nemate pravo💁😂 rad si prectu jakekoliv informace kdyz davaji smysl - nikdo nezacal s nicim a nemel 10letou zkusenost😉

Špatný den?

Jsem zvědavý jak si vaše portfolio povede dlouhodobě. Skoro bych se s vámi vsadil, že v následujících dvou letech dojde k výraznému poklesu. Pořád vsazite na zlato anebo už jste ho odepsal?

Část ve zlatě mám, ale to o čem jsem v článku psal, se týká pouze akcií.