📊📈 #BigTechEarningsSeason 

Velké světové společnosti pravidelně hlásí své hospodářské výsledky každý kvartál, a investory nejvíce zajímají výsledky velkých technologických společností. Podívejme se, jaká čísla přinesly poslední výsledky některých gigantů: 

🍎 $AAPL+0.5%
Apple potvrdil určité zpomalení ve prodeji chytrých telefonů a počítačů, ale jeho růst v oblasti služeb kompenzoval ztrátu. S více než miliardou uživatelů a více než 2 miliardami aktivních zařízení je jeho ekosystém silný. 

🔗 https://youtu.be/X4koPLHfvbg 

💻 $MSFT-0.8%

Microsoft si během první poloviny roku vedl dobře, i když segment operačního systému Windows a věcí kolem hraní představují výzvu. Cloudový segment zpomaluje, ale výsledky kancelářských nástrojů byly dobré. Zaměřuje se na konkurenci s Googlem. 

🔗 https://youtu.be/g8RXFgq4mCI 

🔍  $GOOGL-0.1%

Google se setkal s tlakem od Microsoftu a zpomalujícím reklamním trhem, ale poslední výsledky ukazují pozitivní trend. Růst reklamy a YouTube přispívají ke zlepšení. Stává se velkým hráčem na cloudovém trhu s velkým potenciálem do budoucna. 

🔗 https://youtu.be/-_g9zR28kQU 

📦 $AMZN-0.2% :

Prodej online zboží rostl jen mírně, jelikož spotřebitelé jsou v současné situaci opatrní. Cloudová řešení (AWS) však stále rostou, stejně jako segment reklamy a předplatného Prime. Investoři vítají dvouciferný růst důležitých segmentů. 

🔗 https://youtu.be/ZU2Hgf840Og 

🔵 $META+1.1%:

Meta překonala očekávání, zaznamenala dobrý růst v ziscích, tržbách a počtu uživatelů na platformách. Poté, co překonala těžké období, započala kroky ke snižování nákladů. Reklamní trh se vrací do normálu, což pomáhá Metě. 

🔗 https://youtu.be/Cz7EGwkrsmM

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.
No comments yet