S&P 500 ^GSPC 5,307.01 -0.27%
Tesla TSLA $180.11 -3.48%
Alphabet GOOG $178.00 -0.86%
Apple AAPL $190.90 -0.75%
Meta META $467.78 +0.68%
Nvidia NVDA $949.50 -0.46%
Microsoft MSFT $430.52 +0.34%
Amazon AMZN $183.13 -0.01%

Obrovská událost pro Bitcoin: Tesla, Block a Blockstream se spojili, aby těžili bitcoiny ze solární energie

Blockstream a Block prolamují půdu na solárním a bateriovém bitcoinovém dole v Texasu pomocí solární a skladovací technologie od Tesly. Fotovoltaické pole od Tesly  bude tohle solární pole napájet. Těžba $BTCUSD-1.6% by se mohla díky tomuto kroku výrazně zvýšit a zlepšit, což může popohánět cenu Bitcoinu vzhůru.

Těžba Bitcoinu díky solární energii? Slušný tah.

Teslovo solární fotovoltaické pole o výkonu 3,8 megawattu a Megapack o výkonu 12 megawatthodin bude zařízení napájet. Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Blockstream Adam Back, britský kryptograf a člen posádky "cypherpunk", řekl na okraj konference Bitcoin 2022, že těžební zařízení je navrženo tak, aby bylo důkazem konceptu pro 100% obnovitelnou energii z těžby bitcoinů ve velkém měřítku.

Budoucnost těžby Bitcoinu 

Přiměje tato inovace další růst Bitcoinu?

Adam Back generální ředitel Blockstreamu: "Lidé rádi debatují o různých faktorech, které mají co do činění s těžbou bitcoinů. Říkali jsme si, pojďme to dokázat. Mít otevřený řídicí panel, aby lidé mohli ''hrát'' spolu, možná to může informovat ostatní hráče, aby se zúčastnili, "řekl Back.

"Je to krok k prokázání naší teze, že těžba bitcoinů může financovat energetickou infrastrukturu s nulovými emisemi a budovat hospodářský růst pro budoucnost," řekl Back.

  • Řídicí panel bude veřejně přístupný a bude zobrazovat metriky výkonu projektu v reálném čase, včetně výkonu a celkového vytěženého bitcoinu. Společnost uvedla, že pozdější verze řídicího panelu bude také obsahovat solární a skladovací datové body.

Zlepšení ekonomiky obnovitelných zdrojů energie

Pro začátek uvedu fakt, že Texas je doslova sídlem a hlavním zdrojem obnovitelných zdrojů energie v USA. Tyto inovace vytěží maximum z kvalit solární energie a z rychlosti větru.

Těžaři Bitcoinu již delší dobu vyhledávají efektivnější zdroj pro těžbu $BTCUSD-1.6%. Tento nový postup pro těžbu by mohl přilákat řadu investorů, kteří hledají větší efektivitu v těžbě. Zároveň bude potřeba přilákat mnoho investorů, jelikož budování tak rozsáhle infrastruktury není levná záležitost a to bez ohledu na to, kdo se na tomto projektu podílí. 

Jsou zde určitá omezení a výhrady: Omezení spočívá v tom, že západní Texas má zhruba 34 gigawattů energie, 5 gigawattů poptávky a pouze 12 gigawattů přenosu. Těžaře bitcoinů si můžete představit jako dočasné kupce, kteří udržují energetická aktiva v provozu, dokud je síť nebude schopna plně absorbovat.

Back řekl, že těžební důl, který by měl být dokončen později v tomto roce, zdůrazňuje další klíčový princip bitcoinové sítě: Horníci jsou nezávislí na poloze a mohou "to udělat odkudkoli bez místní infrastruktury".

Pokud by se projekt ukázal jako ziskový ve své pilotní fázi, řekl Back, společnosti by do mixu přidaly větrnou energii a rozšířily celý projekt. To nám naznačuje, že bude potřeba přilákat velké ''ryby'', které budou chtít vytěžit z těchto inovací maximum.

  • Přilákání investorů je velice důležité, pokud se naskytne vysoký zájem o tento způsob těžby, tak se velice rychle rozjede i těžba na bázi větrné energie, která by dodala potřebné aspekty pro prosperitu. Tím je výkon a obrovské snížení nákladů.

Back: Spoluprací na tomto full-stackovém, 100% solárním projektu těžby bitcoinů s Blockstreamem, s využitím solární a skladovací technologie od Tesly $TSLA-3.5%, se snažíme dále urychlit synergii bitcoinu s obnovitelnými zdroji.

Vidím zde opravdu velkou příležitost pro řadu investorů, těžařů a společností, samozřejmě navrchu s králem $BTCUSD-1.6%. Nedokážu ani z daleka odhadovat a nebo predikovat nějaký vývoj a už vůbec ne vývoj ceny $BTCUSD-1.6% na základě této novinky. Nicméně tato obří inovace může posloužit jako veliká příležitost.

Co říkáte vy? Podělte se semnou o váš názor dole v komentářích👇

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 639 a je členem této komunity od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Spojení Tesla a BTC by bylo velmi zajímavé, ikdyž jen z pohledu dodavatele panelů pro těžbu...

Tento krok vnímám čistě jako marketing a obranu proti sílícímu názoru na velkou uhlíkovou stopu tezby BTC. Bohužel tu nikdo nekouká na to, jaky vliv na přírodu ma taková výroba solárních panelu a baterií. Podrobne jsem se na to ještě nedíval, ale docela bych se divil kdyby tam byla návratnost lepší jako např u hydroelektrárny nebo využívání flearingu u ropných společnosti. Cim dříve ten saskec okolo ESG skončí tím lépe pro volný trh.

Takže neočekáváte zefektivnění těžby? Při určitém pohybu peněz pro rozvoj bych zde šanci viděl.

Těžba BTC patří nejefektivnějšímu businessu co znam. Je tam taková konkurence, že dlouhodobě přežijí jen ti co přesně vědí co dělají. Vím že solary v mnohem menším měřítku zkoušel třeba i Slush pool a mám dojem, že to na sebe ani nevydelalo. Určitě ale neměli přístup k technologii jako má Musk tak se nechám překvapit. Předně mi ale vadi že jádro a plyn je nečistý zdroj ale výroba lopatek a baterií je voňavá;)

Už delší dobu se spekuluje o tom jak by se dala těžby zefektivnit, tohle je možná to pravé🤔

Pokud to sklidí svůj úspěch, tak je zde ještě možnost využití větrné energie, která by to celé ještě vyšperkovala.

Zajímavé.... Stále více těžařů si stěžuje na stávající podmínky a plno jich i končí. Pokud se jim podaří přilákat investory a těžaře tak to bude super průlom.

Jak říkáte, finance jsou pro projekt základ.