S&P 500 ^GSPC 5,267.84 -0.74%
Nvidia NVDA $1,037.99 +9.32%
Tesla TSLA $173.74 -3.54%
Apple AAPL $186.88 -2.11%
Alphabet GOOG $175.06 -1.65%
Amazon AMZN $181.05 -1.14%
Microsoft MSFT $427.00 -0.82%
Meta META $465.78 -0.43%

Akcie Palantiru jsou brutálně levné, do léta by mohla cena akcií vzrůst o 25%

Akcie Palantiru $PLTR-2.1% jsou hodně zasaženy nátlakem trhu, kdy jsou dole od svých ATH o 64% (aktuálně). Poslední finanční zpráva poukazuje na růst celkových tržeb o 30%, což z nich činí prosperující akcii. I přesto se společnost tápe na dně trhu, kde by už dlouho nemusela zůstat. Vím, že tato akcie je velice oblíbená u investorů a proto také přináším predikci, která poukazuje na 25% růst do léta.

Predikce pro Palantir, který není ohodnocen tak jak si zaslouží.

  • Akcie společnosti Palantir $PLTR-2.1% jsou na dobré cestě.
  • Investoři se soustředili na její zmenšující se vládní aktivity a ignorovali rostoucí celkové příjmy.
  • Pokud se jí podaří dostat zpět nad 15 USD, mohl by ji tento trend do léta vynést o 25 % výše.
  • Opravdu si stojím za tím, že $PLTR-2.1% nemá správné ohodnocení a měl by nést vyšší cenovku.

Pandemie změnila svět zejména Wall Street. Přístup investorů k obchodování s akciemi se možná už nikdy nevrátí do starých kolejí. A velkou roli v této změně hraje příliv nových drobných investorů. Ti sice neměli zkušenosti, ale to přineslo nový pohled na věc. To bylo pro investory do akcií $PLTR-2.1% spíše špatné než dobré.

Dobré bylo, že akcie vzplály a $PLTR-2.1% zhruba za měsíc posílila o 370 %. Bohužel vrcholu dosáhla před 13 měsíci a od té doby to s ní jde z kopce. Rally byla příliš horká, což znemožnilo její udržení.

Palantir $PLTR-2.1% na svých minimech minulý měsíc ztratil více než 77 % své hodnoty. Ti, kdo ji honili pozdě, jsou na tom špatně. Naštěstí jsem ji držel ještě před mega-výkyvem a zaúčtoval jsem zisky podél této šílené rallye.

Moje dnešní prognóza však zní, že akcie $PLTR-2.1% se vyplatí držet dlouhodobě, a ne kvůli jejich statusu memu. Z nedávných minim se již trochu zotavila, ale v budoucnu by měla dosáhnout mnohem větších zisků. Její obchodní základy jsou silné a působí v rostoucím segmentu umělé inteligence. Proto by po ní měla být v příštích letech silná poptávka.

  • Proces digitalizace se zrychluje. Lidé budou ke zpracování dat potřebovat umělou inteligenci. Konkurence není problém, protože tento proces je teprve v plenkách. Všichni legitimní poskytovatelé mají v tomto raném stádiu prostor k prosperitě.

 

Akcie $PLTR-2.1% 

Výsledky Palantiru:

Reakce na poslední zprávu o výsledcích hospodaření byla zklamáním. Investoři se zaměřili na zhoršení jejího podnikání v oblasti státní správy a zřejmě jim uniklo, že celkové tržby přesto vzrostly o více než 30 %. Podniky často mění svůj prodejní mix , to je známkou schopného týmu. Například Apple $AAPL-2.1%  to dělá od hardwaru ke službám.

Přizpůsobivost firmu dobře připravuje na to, aby si dlouhodobě udržela úspěch. Rodokmen společnosti ukazuje na vyspělost přesahující její relativně mladý život. Wall Street jen potřebuje nějaký čas, aby to pochopila.

Do té doby jsou poklesy $PLTR-2.1% příležitostí k nákupu.

Z technického hlediska je dobrou zprávou proražení únorových minim. K nejhlubšímu bodu došlo kvůli korekci celého trhu po invazi Ruska na Ukrajinu. Načasování bylo nešťastné, protože udeřilo po negativní reakci na výsledky hospodaření. Od té doby však býci vytvořili řadu vyšších minim. Pokud se její cena brzy vyšplhá nad 15 dolarů za akcii, mohou akcie $PLTR-2.1% prodloužit svou rally o dalších 25 % až do léta. V delším časovém horizontu by investoři měli tuto akcii akumulovat po menších přírůstcích.

Wall Street je vůči akciím $PLTR-2.1% příliš opatrná

Opatrnost Wall Street chápu.

Společnost Palantir $PLTR-2.1% již úspěšně podniká, a proto se nejedná o průměrnou, ''memetickou'' akcii. Investoři na Wall Street nejsou nyní nadšeni z rychle rostoucích a vysoce nákladných společností, ale ukazatele společnosti Palantir $PLTR-2.1% se trochu normalizují. Ve skutečnosti nyní vytváří přes 300 milionů dolarů kladného cash flow z vlastní činnosti. V prostředí rostoucích úrokových sazeb je důležité, aby si společnost nemusela příliš půjčovat.

Poměr ceny k prodejní ceně 15,8 naznačuje, že investoři do akcií $PLTR-2.1% mají nyní realistická očekávání. Podle Yahoo Finance se průměrná cílová cena pohybuje kolem 15 dolarů.

Hodnota nebude důvodem, proč by investoři měli nakupovat. V této fázi hry by se společnost Palantir $PLTR-2.1% měla soustředit na nasazení hotovosti k zajištění růstu. Vyladění ziskovosti může přijít později. Stačí se zeptat společností Amazon $AMZN-1.1%, Netflix $NFLX-0.7%a Tesla $TSLA-3.5%. Nemůžete budovat impérium, když šetříte drobné.

  • Jaké jsou vaše predikce pro $PLTR-2.1%?
  • Držíte podíl ve společnosti $PLTR-2.1%?
  • Může tato společnost obstát a stát se velikou díky fungující UI?

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 651 a je členem této komunity od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Hehe, jako bych tohle už někdy slyšel...😂

Máš nějakou predikci nebo odhad ceny ? 😮

Myslím si, že drřív nebo později se podíváme na 30$ hodnotu a ještě výš👏

Pořád je to poměrně mladá akcie takže reálné to je.

Já osobně se snažím přikupovat při každém propadu, dlouhodobá sázka to rozhodně je a bude🤞

Dobrá strategie, pokud společnosti věříte, tak je to nejlepší volba pro budoucí zisky...

$PLTR-2.1% je dobrá společnost, nechápu aktuální ohodnocení🤔

Trh není vždy spravedlivý a jak jsem říkal: Investoři se zaměřují na špatné údaje ve finanční zprávě a přehlíží 30% růst tržeb.