Ovlivní akciové trhy konflikt mezi Izraelem a Palestinou?

Konflikt mezi Izraelem a Palestinou, který vypukl v sobotu, má potenciál ovlivnit plány USA na zprostředkování dohody, která by normalizovala vztahy mezi Saúdskou Arábií a Izraelem a měla by vliv na ceny ropy. To může v pondělí ovlivnit trhy s akciemi.

V posledních týdnech byly zprávy o pokusu administrativy prezidenta Bidena o diplomatickou dohodu, v rámci které by Saúdové uznali Izrael. Získali by vojenskou pomoc od USA a zvýšili produkci ropy. To by pomohlo stabilizovat ceny ropy a zmírnit inflaci v USA.

Hamas, který ovládá Gázu, zdůvodnil raketové útoky na Izrael. Vadí mu izraelské policejními akce v jeruzalémské mešitě Al-Aqsa. Mnoho pozorovatelů však říká, že hlavním motivem je pokus o zmaření dohody o normalizaci mezi Saúdskou Arábií a Izraelem.

Tento konflikt má širší důsledky na finanční trhy na blízkém východě, zejména pokud by se do něj zapojil íránský rival Saúdská Arábie. Někteří vidí vliv Íránu za útoky Hamasu a zájem Teheránu o sabotování diplomatických snah Saúdské Arábie.

Izrael bude pravděpodobně obviňovat Írán za útoky Hamasu. Pokud by konflikt eskaloval, mohl by to mít negativní dopad na globální akciové trhy.

Zpravodajský server Barron's upozorňuje, že i když je nyní konflikt v popředí, po jeho skončení může dojít k obnovení diplomatických snah mezi Izraelem a Saúdskou Arábií. Saúdská Arábie se snaží stát se turistickou destinací a Izraelci jsou pro ni důležitými turisty.

Nicméně se nečeká, že by dohoda zahrnovala snížení saúdských cen ropy, protože Saúdové potřebují vyšší ceny ropy pro financování své ekonomického rozvoje a zvládání nákladů. Akcie na izraelském trhu mohou klesnout v reakci na konflikt, což může nabídnout zajímavou investiční příležitost.

Tento konflikt má tedy širší dopady na geopolitické a ekonomické události v regionu a může ovlivnit trhy s ropou a akciemi v následujících dnech.

Co si o tom myslíte Vy?

Atraktivní dividendy s ročním výnosem 9,3%?

Staň se součástí největší dividendové komunity na Buliosu a získej přístup k unikátní strategii tvorby pasivního příjmu ještě dnes!

V tomto videu máte vysvetlené všetko:

https://www.youtube.com/watch?v=GxnmfDsFPxM

Tento konflikt u mě trochu zvýrazňuje situaci na Taiwanu. Mám z toho trochu obavy... Celé je to smutné.

Více než trhy akciové to ovlivní trh komoditní. Už dnes se vrátila k růstu ropa, plyn, zlato a stříbro. Při další příp. eskalaci se může růst ještě urychlit.

Z akcií to pomůže těžařům ropy a výrobcům zbraní, kteří už díky válce na Ukrajině mají zvýšený odbyt svých produktů (zbraní a zbraňových systémů). Zbrojení bude mít všude zelenou, bohužel :-(

Keďže tieto veci sledujem, tak sa vyjadrím opäť racionálne a hlavne objektívne, čo sa z našich médií nedozviete, lebo preberajú len Izraelské správy. Dopredu píšem, že odsudzujem všetky vojny a násilie ako som to robil vždy, aj pri konflikte na Ukrajine, kde vždy najviac trpia nevinní  a bezbranní. Ak si niekto myslí, že tento konflikt je opäť "ničím nevyprovokovaný" a všetci "západní" lídri odsúdili tieto útoky, tak prečo im nevadila 75 rokov trvajúca okupácia a apartheid - vraždenie detí na dennej báze, ničenie príbytkov, vyháňanie z domovov atď... Nemôžete na jednej strane podporovať bojovníkov za slobodu na Ukrajine a na strane druhej nazývať palestínskych povstalcov  teroristami. Ak sa svet a hlavne "západ" nespamätá a neprestane s týmto pokrytectvom, kde naši spojenci sú obeť a všetci ostatní sú teroristi, rútime sa do záhuby.

"racionálne a hlavne objektívne" je krásné když si někdo o sobě myslí že má patent na rozum :D :D

chápu že v Palestině není úplně vše černobílý, ale civilizovaný lidi v mojem vnímání světa neunáší lidi a neoslavují mrtvé s tím že je vozí na džípech :P

Toto je presne to čo nedokážete pochopiť. A to je objektivita. Takže keď toto čo píšete robil Izrael je to v poriadku, ale teraz keď prišla rovnaká odpoveď z druhej strany, tak už je to teroristický útok. Nemyslím si, že mám patent na rozum, ale napíšte mi teda v čom nemám pravdu, alebo v čom som nebol objektívny. Presne tento dvojitý meter nás dostal tam, kde teraz sme. Nemám problém s diskusiou, ale nech to má zmysel a argumenty.

Teď už rozumím, proč mají čobolové takovou vládu 🤣

Hele jsi rasista. Není to vtipné.