S&P 500 ^GSPC
5,071.89
-0.12%
Alphabet GOOG
$137.43
-1.91%
Tesla TSLA
$203.23
+1.75%
Apple AAPL
$180.82
-0.99%
Nvidia NVDA
$784.71
-0.29%
Amazon AMZN
$173.92
+0.22%
Meta META
$487.55
+0.10%
Microsoft MSFT
$407.29
-0.05%

Diskuze: Čeká společnost Meta Platform podobný osud jako Netlifx?

Středeční významný propad na akciích Netflixu $NFLX-0.7% otevírá prostor pro diskuzi na téma, která společnost bude následovat. Logicky jedna z prvních, která mě napadne je Meta Platform $FB+0.5%, jejíž akcie dnes také výrazně korigují. Meta při posledních výsledcích nenaplnila očekávaní a okamžitě se stala terčem prodejů. Výsledky společnosti jsou naplánovány už na příští úterý. 

Čeká akcie Meta podobný scénář jako Netflix? 

V rámci sekce Yahoo Finance jsem narazil na analytika, který se vyjadřoval ohledně dalšího vývoje akcií Meta Platform $FB+0.5%. Mark Mahaney z EvercoreISI vidí akcie v krátkodobém horizontu spíše negativně. 

Zde je jeho komentář pro Yahoo Finance Live: "Myslím si, že očekávání budou velmi nízká a v rámci západní Evropy uvidíme známky poměrně slabé reklamy."

Pádné důvody k propadu

Je téměř nemožné si představit temnější den pro mateřskou společnost Facebooku než 3. února 2022. Akcie během tohoto dne do konce obchodování propadly o 26 % po velmi neuspokojivém čtvrtém čtvrtletí a výhledu, který společnost poskytla. Pokles akcií vymazal 251,3 miliardy dolarů v tržní hodnotě, což se zapsalo do historie jako největší jednodenní ztráta hodnoty pro jakoukoli americkou společnost vůbec.

https://youtu.be/D1oke1VlHa0

Facebook uvedl, že v tomto čtvrtletí přidal pouze 2 miliony aktivních uživatelů měsíčně, což představovalo výrazné zpomalení oproti předchozímu čtvrtletí. Ve třetím čtvrtletí platforma přidala 15 milionů aktivních uživatelů měsíčně.

Denní aktivní uživatelé navíc klesli o 1 milion, protože Facebook zaznamenal zvýšenou konkurenci ze strany TikToku. Do toho všeho ještě Facebook v roce 2022 zaznamenal zásah ve výši 10 miliard dolarů v důsledku změn ochrany osobních údajů v operačním systému iOS společnosti Apple $AAPL-1.0%.

Je velmi obtížné predikovat s jakými výsledky společnost přijde už zmíněného 27. dubna. Wall Street se každopádně připravuje na další pokles a proto bychom měli být ve střehu. Akcie FB jsou jednou z mých top 3 největších pozic v portfoliu a to je také hlavní důvod, proč budu další vývoj společnosti nadále pečlivě sledovat.

Každopádně na závěr musím zmínit, že se nejedná o investiční doporučení a vždy si dělejte vlastní analýzu. 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Vzhledem k tomu, ze nemam rad to, co Zuckerberg a spol z FB udelal, tak udelam to, co normalne nedelam - budu spekulovat do shortu :D naopak nakoupim TWTR

emoce bych z toho vynechal, $TWTR dělala pro investory v předešlých několika letech hroznou práci. Proto bych akcie nakupoval, maximálně při spekulaci na to, že Musk Twitter opravdu koupí a jeho hodnota poté půjde v čase nahoru...ačkoli tomuto scénáři nepřikládám moc šancí

Vzhledem k tomu, ze ma v planu se stat 100% vlastnikem a pote stahnout TWTR z burzy, videl bych to stejne. Souhlas s tou hroznou praci, ale to je asi momentalni trend vsech vetsich soc. siti

mno. Nejsem nadšený ze situace a přemýšlím, jak se k tomu postavit. Jestli stále hold nebo odepsat 43% investice (nákup na 333USD) a nakoupit něco lepšího.

Změnila se nějak vaše investiční téze od posledního nákupu? Pokud ne, doporučil bych ponechat

no, spíš nákup byl mimo mojí investiční strategii. A doba posléze mě poučila, že chce se držet své cesty 😐

Partner

$FB+0.5% je dneska v mých očích jen nefunkční splácanina několika firem, z nichž jedinou skutečně atraktivní je Instagram. FB samotný je totální hnojiště, které sice bude ještě pár let těžit peníze z reklamy, ale je to tak zabordelený a nefunkční, že tam šanci na růst nevidím. Messanger a WhatsApp nejsou monetizovaný a Oculus není ničím zázračný a snadno ho porazí podobné projekty od firem jako $AAPL-1.0% , až s tím přijdou.

Služby Meta Platform $FB+0.5% stále měsíčně používá nějakých 3,6 miliardy lidí, to je polovina světové populace. Neustále navíc pracují na zlepšení reklam tak aby z toho vytřiskali co nejvíce. Osobně věřím, že zisky firmy budou za 5 let vyšší než je tomu teď a to se pozitivně projeví i na ceně samotné akcie.😁

Partner

To, že to měsíčně používá 3,6 miliardy lidí nevylučuje to, co píšu, tedy že je to nefunkční slepenec projektů, přičemž část z nich není monetizována. A nikdy nebude, protože kdyby Zuck věděl jak na to, už by to dávno udělal. Stačí se podívat na chabé pokusy $FB+0.5% o vlastní krypto, to je úplný amatérismus. U téhle firmy teď hraje hlavní roli setrvačnost, ale nesázel bych na ní.

Které další společnosti podle vás čeká podobný scénář jako $NFLX-0.7%?

To asi ne, $FB+0.5%  má za sebou mnohem větší čísla a historii, která ho prostě hrubou silou udrží nahoře. Pokud se ale opravdu nezačnou snažit, tak jim ani tohle nepomůže a konkurence je pomalu ale jistě zadupe do země

27. dubna do každopádně bude zajímavé :D

stoprocentně :))