S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Diverzifikace brokerů.

Řešíte v případě většího majetku nějak diverzifikaci brokerů? Dává to vůbec smysl pakliže člověk nenakupuje frakční akcie? Nebavím se o diverzifikaci statisíců ale vyšších jednotek miliónů.

Všiml jsem si v diskusi jinde, že lidé často nechápou, že pojištění vkladů se týká hotovosti u brokera a ne investic, takže někteří diverzifikují jen proto, že si myslí, že jsou jejich akciové investice pojištěné do 100.000 EUR.

Co si myslím, že diverzifikace řeší:

- pokud má někdo miliony v hotovosti u brokera, což dneska v době rychlých převodů nedává moc smysl

- v případě krachu brokera by určitě nějakou dobu trvalo, než se člověk dostane ke svým akciím - převod k jinému brokerovi, založení účtu, apod. ale pokud má člověk finanční rezervu tak by ho tohle nemělo trápit.

Čili moje otázka - řešíte to? Nebo to máte prostě u jednoho? Případně jaká vnímáte rizika když to máte u jednoho? Už tak využívám hromady produktů, tak abych si udržel nějaký rozumný přehled, nerad bych měl ještě k tomu 5 brokerů.

Díky :-)

Vote to see the results! 97 answers already!

Mám jich více, ale hlavně to bylo kvůli tomu,že třeba české dlcie jsou lepší u Fio, ne každý má pak etf, která chci a zároveň jsem chtěla i investice pro děti a to má zase vzhledem k poplatkům nejlevnější portu...

Osobně používám 2 brokery, XTB a FIO. Primárně používám XTB a FIO používám na české akcie.

Já používám dva brokery, ale ne kvůli diverzifikaci. Používám XTB, kde mám třeba více účtů, jeden účet mám na dlouhodobé investice a druhý na ty kratší a poté používám FIO na ČR akcie kvůli daním.

eToro, Degiro, Fio a IBKR. Btw. není to pojištění standardně 25k € nebo se něco změnilo?

Aktivně používám 2 brokery, ačkoliv to není za účelem diverzifikace... To zatím není třeba.

Vysoké částky u brokerů nemám, každopádně mám brokera na své long term pozice a brokera na trading :)

Mám jich více, i přestože tam nemám miliony 😀 Ve své podstatě se nemusíš až tak bát, když má tvůj broker dobré pojištění pro případ nouze. Ale mám to pro takové to co by kdyby se něco stalo, tak at mám rozložené finance mezi další dva až tři.

A taky je mám proto, že né každý broker má stejnou nabídku akcií a ETF, takže už jen z toho důvodu minimálně 2 za mě.