Fajn odpoledne všem uživatelům Buliosu 🤝

Zajímalo by mě, jaká je aktuálně vaše nejhorší pozice? 📉

Budu rád i za komentář proč si myslíte, že tomu tak je. Nerozvážnost, nedostatečná analýza společnosti, nadměrné očekávání nebo snad přeci jen náš kámoš trh tomu tak chtěl i přes dobře podložená fakta společnosti? 📝👇🏻

U mě je aktuálně nejhorší pozicí $NIO, u této společnosti jsem 17% ve ztrátě, kterou ovlivnil hlavně čínský trh a jeho nevyzpytatelnost. Přispělo tomu dost i riziko konkurence, kdy NIO čelí větším společnostem v EV sektoru elektroaut. 🔋

📈 Stále hodlám pozici držet a věřím, že v rámci mého investičního horizontu bude hodnota akcií na vyšších příčkách, než se aktuálně nachází. 📈


Partner

Najednou je z toho $ENVX+2.0% na -20% 📉

$COIN-3.7%  ... - 50% cca, úplné začátky, nerozvážnost, nedostatečná analýza, vlastní psychický nátlak a špatná strategie, nicméně držím - nikterak velká pozice a zároveň jako odkaz mých začátků... Jinak mám v tuto chvíli dvě záporné pozice, zmíním tu vyšší $PFE+1.6%  -3% cca, ale neberu to jako špatný nákup, jelikož jsem v propadech dále ředil a čekám lepší zítřky :-)

Momentálne $CTPNV.AS -4,67%

Aktuálně to bude rozhodně $PFE+1.6% kde jsem aktuálně asi -23%. Společnosti jsem věřil a stálé věřím, ale až budu v zisku, tak prodám a přesunu to do něčeho lepšího.

Prave som si spravil aktualnu statistiku mojho portfolia, kedze @stedrm00 dal v prispevku otazku o najlepsom obchode za 2023. Moja aktualna najhorsia pozicia 🥵 je $EBS+0.8%  otvorena v novembri 2021 -96%. Celkovo mam 13 pozicii v strate viac nez 70% a 7 pozicii v zisku nad 100%. Ked som ich nakupoval, vsetky som si dokladne premyslel, precital si analyzy, odporucania, zvazil som, ci su vhodne pre moju investicnu strategiu a ci maju v mojom portfoliu zmysel. Co sa tyka jednotlivych titulov, je uplne normalne, ze nie kazde nase rozhodnutie sa casom ukaze ako nie celkom stastne. Ked si prebehnes odporucania od top investicnych analytikov, najdes tam vela titulov, ktore zatial nenaplnili ocakavania, pripadne ich nikdy nenaplnia, a viem, ze boli velmi starostlivo zanalyzovane.

V dlouhodobém portfoliu je to $WBA+6.3%  - 31 %. Prostě se to vyvinulo jinak, než jsem očekával. Je to ale malá pozice.

V opčním portfoliu je to jediná pozice, kterou držím, $NIO (100 ks. Po 7,5$). Tady si ale otevřenou ztrátu částečně kompenzuji sbíráním peněz z trhu přes výpisy CALL opcí. (vypsaný strike 7,5 a výš, když to jde).

U mě to bude určitě také $NIO nic méně i když jsem nečekal že půjdeme až takhle dolů pořád držím a vzal jsem mu i na pomoc $BABA-0.1% ... 😃 Ne teď narovinu znám rizika a vím že Čína je riziková takže tam nemám šílené procenta i když u té Alibaby mám přece jen více.

U mě taktéž $NIO -25%... 100% budu držet věřím v lepší zítřky. Pozici mám 173ks za cenu 7.91$ chci ještě prumerovat dolů.. celkový počet akcií chci do konce roku navýšit na 200ks.

Také $NIO (-39%), ale hodlám držet😅

Timeline Tracker Overview