Kam investovat v roce 2024?

💭 Máte nápad, myšlenku nebo jen tušení kam směřovat kapitál v následujícím období 2024/2025? 💭

Ať už jsou to různá aktiva, sektory nebo konkrétní společnosti, neberte příspěvky jako investiční doporučení, ale pojďme tu rozebrat několik zajímavých témat a titulů pro nadcházející léta.

Co by asi mohlo frčet v budoucnu a stálo by za větší pozornost? Nějaké investiční nápady, na co se aktuálně zaměřit?

Investiční horizont pro akcie si dáme minimálně 3 roky, tak aby nám držení pozice splnilo časový test (osvobození od daně).

A zbytek už nechám na vás… 🤝


V pristích třech letech nás asi čeká uvedení technologie mRNA do praxe i mimo covid a tady jsou jasní dva kandidáti na úspěch $MRNA-0.6% a $PFE+0.3% dál bych čekal uvedení Optimusů na výrobní linky a tak ani $TSLA-1.5% neřekla poslední slovo. Snižování sazeb potom povede k oživení ve small caps a tak nějaké ETF na Russell 2000, nebo stockpicking v této oblasti například $DUOL-1.6% 🤔

Partner

Co takové StoneCo $STNE-1.1%, která poskytuje finanční technologie a softwarová řešení?
Má někdo v hledáčku?

$PFLT+0.5% pokukuji po této společnosti? Nekoukal někdo na ní?

Za mě jasná tutovka $TLT-1.3% . Až FED začne snižovat úrokové sazby, toto ETF půjde nahoru.

Vidím to na pravidelné prikupovanie na základe váh titulov v portfóliu a rebalancing. Samozrejme $MSFT-0.8% . Uvažujem i nad $AVGO-1.3% alebo $KLAC-0.7% . Z defenzívnejších titulov $FAST+0.0% , $AJG+0.0% , $RSG+0.0% , $OKE+0.3% .

Partner

Co například společnosti v sektoru telekomunikací, jaké vidíte zde vyhlídky?  
Takový $CMCSA+0.1%, $VZ-0.2%, $DTE.DE-0.4% nebo $T+0.1%? Sleduje tu někdo výhledově?

Já dohodím jen obecně... Myslím, že může být zajímavé sledovat Reit segment, kde by mohlo dojít k oživení, navíc první výsledky gigantů tohoto sektoru nevypadají vůbec zle 🙂

Myslim, ze do coho investovat, sa nam bude priebezne otvarat. Dolezite je stanovit si, ci chcem rastove, vyvazene alebo konzervativne portfolio a podla toho si vyberat tituly a samozrejme odvetvovo diverzifikovat. Cize dnes este nemam odpoved na cely rok... Typ aktiv, do ktorych prevazne investujem, je ofenzivny (nazvime to aj rastovy) doplneny vyvazenymi (moderate) aktivami. Tento rok som nakupil $DAR+0.5% $OKTA-0.9% $CHGG-2.2% $TFC+0.0% $ELF-0.2% $DUOL-1.6% $BILL-2.0% Vsetko na zaklade dosledneho zvazenia. Aktualna husenkova draha na NYSE a NASDAQ ma velmi nevzrusuje, kedze investujem dlhodobo s vyhladom 5+ rokov. Samozrejme pravidelne (stvrtrocne) si portfolio prebehnem a pripadne nieco predam (ak je potrebne pri urcitych tituloch mozno urobim aj mimoriadne odpredaje). A jasne ze planujem pocas roka priebezne prikupovat a s tym sa mozem podelit.

Timeline Tracker Overview