S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Miliardář a generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg hrdinně dláždí cestu světu Metavers

Meta Platform $FB+0.5%, dříve známá jako Facebook, zaznamenala během týdne nárůst akcií o 8,89 % poté, co zveřejnila silné čtvrtletní zisky a růst počtu uživatelů. Co ale není tak potěšující je projekt metavers společnosti, Reality Labs, který v prvních třech měsících roku nadále bojoval a ztratil 2,96 miliardy dolarů. CEO společnosti a hlavní propagátor projektu ovšem věří v budoucnost tohoto segmentu, který během následujícího desetiletí čeká výrazný posun směrem kupředu. Zde je to, co o tom zatím víme. 

CEO Mark Zuckerberg

Nejnovější ztráty následují po ztrátě přes 10 miliard dolarů spálených v projektu metaverse v roce 2021, ale generální ředitel Mark Zuckerberg se neobává. Říká, že je to všechno součástí plánu na vybudování metaverze během příštího desetiletí.

„Zatímco se zaměřujeme na největší příležitosti a výzvy dneška, myslím si, že je také důležité vybudovat základy pro další éru sociálních technologií,“ řekl Zuckerberg během středečního rozhovoru o výdělcích. 

Meta také spustila VR aplikaci zvanou Horizon Worlds, kterou Zuckerberg nazývá „středobodem“ své metaverse strategie. Společnost také plánuje koncem tohoto roku vydat webovou verzi Horizon Worlds, aby si její nabídku mohli vyzkoušet i uživatelé bez VR headsetů.

https://youtu.be/02kCEurWkqU

Dokud se ovšem tyto produkty skutečně nedostanou na trh a neznačnou se smysluplným způsobem šířit, nebude to pro společnost znamenat příjem nebo zisk, který by přispěl k podnikání. Zuckerberg navíc připustil, že kvůli rostoucím investicím metaverse nebude celková ziskovost Meta v roce 2022 tak silná, jak by jinak mohla být.

Zuckerberg stojí před neuvěřitelně těžkým úkolem. Pokud by to ale nevládl ono s Metou, tak kdo jiný? V průběhu příštího desetiletí bychom se měli stát svědky vzniku nového virtuálního světa, který je dnes pro mnohé jen těžko představitelný. Nic takového tu předtím nebylo a proto projekt vyžaduje hodně času, trpělivosti a především financí, kterých má ale Meta více něž dost. 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Je potřeba aby to vyšlo, jinak se $FB+0.5% může jít zahrabat :D

Opravdu potřebují aby se jim tyto projekty dařily, protože je jinak nemusí čekat nic dobrého.

Přesně :)

to je hodně hrubě řečeno, ale v podstatě bych s tím i souhlasil. Když budoucností $FB+0.5% není metavers, tak co potom?

Jsem trochu skeptik ale budu rád, když to nakonec vyjde

Je to tak, Meta to opravdu potřebuje.

Jen aby to netrvalo moc dlouho nebo se pak nezjistilo, že to bylo všechno k ničemu

Věřím, že Zuckerberg moc dobře ví co dělá a vytěží z projektu naprosté maximum :)

Přesně tak, to by nebylo moc dobrý :D