🔍 Google se mění pro éru umělé inteligence! 🔍

Společnost Google $GOOGL-1.2% se nachází uprostřed významné transformace v oblasti umělé inteligence. Na nedávné vývojářské konferenci I/O představila celou řadu nových produktů a služeb založených na AI s cílem znovu získat vedoucí postavení v tomto dynamickém odvětví.

GOOGL
$175.09 -$2.15 -1.21%

🧠 „Jsme plně v naší éře Gemini,“ uvedl generální ředitel Sundar Pichai během své keynote, odkazující na nejnovější modely AI společnosti. Pichai zdůraznil, že AI je stále „na počátku zásadního posunu“. 

Konkurence v oblasti umělé inteligence je intenzivní. OpenAI a Microsoft $MSFT-0.5% spolu uzavřely partnerství, které Microsoftu umožnilo integrovat pokročilé modely AI do svých produktů, což přispělo k tomu, že se na začátku roku 2023 stal nejhodnotnější společností světa.

Google však nezůstává vůbec pozadu. Přestože jejich první pokus s ChatGPT konkurentem jménem Bard nesplnil očekávání, tak nyní se soustředí na inovace ve svém klíčovém produktu: Vyhledávání. Nová funkce s názvem AI Overview poskytuje souhrnné odpovědi na dotazy spolu s odkazy na zdroje, což je zásadní krok, který může ovlivnit vše od inzerentů až po webové stránky, které spoléhají na návštěvnost z vyhledávače. Dále vylepšení aplikace Google Lens, díky které můžete vyhledávat přesně to co vidíte skrz telefon.

🚀 Kromě změn ve vyhledávání Google představil i nový AI asistent Project Astra, který umí rozpoznávat objekty, řešit programátorské problémy a nabízí konverzační tón podobný lidskému.

Google také aktualizoval svoji sadu pro produktivitu Workspace a integroval Gemini do mobilní aplikace Gmail, což uživatelům umožňuje rychle shrnout e-maily a psát kontextové odpovědi. Vylepšení generativní AI se dočkal i mobilní operační systém Android.

📈 Tyto změny dávají Google náskok před Apple $AAPL-1.1%, který do svého systému iOS zatím generativní AI funkce nezavedl. Nicméně, jak se Apple připravuje na svou červnovou konferenci WWDC, očekává se, že dojde k významným oznámením. Momentálně se však Apple nachází před důležitým rozhodnutím, jestli půjde s Googlem a využije jejich AI nebo zda využije umělou inteligenci od společnosti OpenAI.

Google je momentálně opět na vrcholu, i když nadcházející vývojářská konference Microsoft Build, která se koná od 21.05.-23.05. by mohla tento náskok zkrátit. 🌐🔝

Sledujme spolu aktualizace a novinky o revoluci v umělé inteligenci a dalších investičních příležitostech, protože AI stále hýbe trhy! 🚀📈

Jak se vám líbí novinky, které Google a OpenAI představily a na co se těšíte, až vyzkoušíte? Jaký je váš favorit v oboru AI a jejího využití?


Za mě super společnost a ty kroky a inovace jsou taky super. Za mě z toho technologického sektoru má Google a $ASML+0.8% největší potenciál růstu do dalších let.

Google je již nějakou dobu moje největší pozice v investičním portfoliu a zatím na tom opravdu nehodlám nic měnit. Budoucnost je slibná :)

Mnooo myslim ze se mame nac tesit😉 rychlost a spolehlivost AI asistentu ne te hloupe Siri muze byt game changer - a potencialne velka ztrata kdyz se prestane tolik "googlovat" - to kam se to muze dostat ve vyhledu 2-3 let si asi momentalne nikdo moc neumi predstavit 😉

Timeline Tracker Overview