S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Bitcoin nemůže být nahrazen - nikdy a ničím

Mnoho kryptoměn se snaží vystoupit ze stínu jediného krále - bitcoinu. Jenže král je jen jeden. Bitcoin koneckonců pokaždé udává směr a tempo celého kryptosvěta. Jakékoliv pohyby ceny jsou vždy kopírovány i ostatními altcoiny. Proč nemůže být bitcoin nikdy ničím nahrazen se zabývá zpráva Fidelity Digital Assets. Pojďme se podívat na názor analytiků této společnosti.

 

Podle poskytovatele finančních služeb zaměřeného na digitální aktiva, společnosti Fidelity Digital Assets, se bitcoin $BTCUSD+0.0%  zásadně liší od jakéhokoli jiného digitálního aktiva.  Žádné jiné digitální aktivum pravděpodobně bitcoin jako peněžní prostředek nenahradí.

Ve své nejnovější zprávě tato dceřiná společnost amerického gigantu Fidelity Investments uvedla, že BTC "je ve srovnání s ostatními digitálními aktivy nejbezpečnější a nejzdravější digitální aktivum a jakékoli vylepšení bude nutně čelit vzniku kompromisů". Například zlepšení rychlosti nebo
škálovatelnosti povede ke zhoršení jiné vlastnosti, například úrovně decentralizace nebo bezpečnosti.

https://www.youtube.com/watch?v=MYzEakD3BqE

Poslechněte si také názor Chrise Tyrera z FDA na zastoupení BTC v porfoliu.

Autoři zprávy dodali, že nebitcoinové projekty by měly být hodnoceny z jiného hlediska než bitcoin samotný. Zbytek digitálních aktiv může totiž pokrývat jiné potřeby nebo řešit jiné problémy, na které je bitcoin krátký.

Fidelity tvrdí, že BTC je nejlépe chápán jako peněžní prostředek a pravděpodobně bude sloužit jako "primární peněžní asset a jiné digitální aktivum nejspíš bitcoin v této roli nenahradí".

Zpráva také srovnává BTC s druhým největším kryptoaktivem z hlediska tržní kapitalizace, Ethereem $ETHUSD+0.0%.

"Zatímco Ethereum může být některými považováno za lepší nebo pokročilejší síť ve srovnání s Bitcoinem, dodatečné schopnosti a flexibilita jsou spojeny s určitou cenou.  Především se složitější sítí, která zvyšuje pravděpodobnost výskytu softwarových chyb, stejně jako menší decentralizace a potenciální pokles bezpečnosti," uvádí Fidelity Digital Assets.

Zpráva ale také uvádí, že na rozdíl od sítě BTC je síť ETH rychlá a reaguje na poptávku uživatelů. Není ovšem tak bezpečná a univerzální.

Firma odhaduje, že tradiční investoři se obvykle pokoušejí zařadit bitcoin do rámce technologických investic, což je vede k závěru, že bitcoin jakožto technologie, která se objevila jako první, může být snadno nahrazena lepší kryptoměnou nebo mít nižší výnosy. Zdá se, že takto to ale nefunguje.

První průlom BTC nebyl jako lepší platební technologie, ale jako lepší forma peněz. Jako peněžní prosředek je bitcoin jedinečný. Proto se ve zprávě domnívají, že nejenže by investoři měli brát v úvahu bitcoin jako první, ale že by bitcoin měl být považován za první a naprosto oddělený od všech ostatních digitálních aktiv, která přišla po něm. S tím nemůžu než souhlasit. Král je jenom jeden. A nezdá se, že by ho měl někdo v plánu sesadit.

Jestli máte trochu více času... rozhodně stojí za poslech tento rozhovor na stejné téma:

https://www.youtube.com/watch?v=yQUNrDfFQ8M&t=1557s

Nejedná se o investiční doporučení. Jde pouze o můj pohled na základě zprávy FDA a souhrnu Jaroslawa Adamowskiho.

Může být bitcoin sesazen z trůnu?

Vote to see the results! 16 answers already!

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Tady bude veselo :D

No, bojím se, že jsem asi trochu kopnul do vosího hnízda :D