Shrnutí
Vanguard International Value Fund je podílový fond, který spravuje Vanguard. Neobchoduje se na burze: kupuje se u správce za cenu stanovenou jednou denně. Pozic uvnitř: 211. Deset největších tvoří 16 % fondu.
- Roční náklady
- 0,36 %
- Majetek fondu
- $11,1B
- Pozic
- 211
- Dividendový výnos
- 16,05 %
- Funguje od
- 1983
Co mluví pro
- Náklady 0,36 % ročně jsou pod středem srovnatelných fondů (0,40 %).
- Široce rozložený: deset největších pozic tvoří jen 16 % fondu.
- Velký fond s majetkem $11,1B.
- Funguje už od roku 1983.
Na co si dát pozor
- Za posledních pět let cena jednou spadla o 31 % pod své maximum.
Fond nemá vlastní Bulios Score ani Fair Price - obojí se počítá z výsledků jedné firmy. Tato stránka místo toho ukazuje, co ve fondu je a kolik stojí.
Cena
Výkonnost
- 1 měsíc
- +1,8 %
- 3 měsíce
- -2,7 %
- Letos
- +15 %
- 1 rok
- +1,6 %
- 3 roky
- +25 %
- 5 let
- +7,5 %
- 10 let
- +51 %
- Prům. market cap
- $144,7B
- P/E
- 12,8x
- Forward P/E
- 13,1x
- P/S
- 1,5x
- P/B
- 2,1x
- P/FCF
- 14,4x
- EV/EBITDA
- 8,5x
- Dividend yield
- 1,77 %
- ROIC
- 11,0 %
- ROE
- 20,0 %
- Hrubá marže
- 41,8 %
- Provozní marže
- 21,9 %
- Čistá marže
- 18,1 %
- Payout ratio
- 22,6 %
- Čistý dluh/EBITDA
- 1,0x
- Beta
- 0,94
Vážený průměr 50 největších firem, které tvoří 42 % fondu. Banky a pojišťovny se nepočítají do hrubé marže, ROIC a ukazatelů s EBITDA.
Co ve fondu je?
Široce rozložený- 1 MKTLIQ 12/31/2049 4,5 %
- 2 65Nidec Corporation 6594.T 1,6 %
- 3 GSK PLC 1,5 %
- 4 TTTotalEnergies SE TTE.PA 1,5 %
- 5 KRKingspan KRX.IR 1,4 %
- 6 NONovo Nordisk A/S NOVO-B.CO 1,4 %
- 7 KEKering SA KER.PA 1,3 %
- 8 00SK hynix Inc. 000660.KS 1,1 %
- 9 CBChubb CB 1,1 %
- 10 RHRheinmetall AG RHM.DE 1,1 %
Pozic ve fondu: 211. Deset největších tvoří 16 % majetku.
Složení k 31. 10. 2026.
Kam je fond rozložený?
RozloženýPodle sektorů
- Finance 25 %
- Průmysl 14 %
- Zdravotnictví 11 %
- Zbytné spotřební zboží 11 %
- Technologie 8,9 %
- Ostatní 30 %
Podle zemí
- Japonsko 15 %
- Spojené království 10 %
- Francie 9,1 %
- Německo 8,5 %
- Ostatní země 58 %
Podle velikosti firem
- Mega cap 9,9 %
- Large cap 78 %
- Mid cap 10,0 %
- Small cap 2,5 %
Podle tržní hodnoty firmy: Mega cap od 200 mld. $, Large cap od 10 mld. $, Mid cap od 2 mld. $, Small cap od 300 mil. $, Micro cap pod 300 mil. $. Počítáno z firem, které tvoří 82 % fondu.
Největší sektor: Finance (25 %). Největší země: Japonsko (15 %). Největší skupina podle velikosti: Large cap (78 %).
Kolik mě to stojí?
Levný- Ročně z $10 000
- $36,00
- Za 20 let
- $1 761
Z každých investovaných $10 000 si fond vezme $36,00 ročně. Neplatíte to zvlášť - strhává se to z hodnoty fondu. Za 20 let při růstu 5 % ročně to dá dohromady zhruba $1 761.
Jak se mu dařilo?
Roste pomalu- Průměrně ročně za 10 let
- +4,2 %
- Nejhlubší propad
- -31 %
- Roční kolísavost
- 22 %
Průměrný roční růst za posledních deset let: 4,2 %. Nejhlubší propad v těchto letech: 31 % pod předchozí maximum.
Vyplácí dividendy?
Ano, vyplácí- Výnos
- 16,05 %
- Výplat ročně
- 1
- Poslední výplata
- $7,46
Za posledních 12 měsíců vyplatil $7,46 na podíl, tedy 16,05 % z dnešní ceny. Poslední výplata byla $7,46 dne 17. 12. 2025.
Jak drahé jsou firmy uvnitř?
Spíš levnější- P/E firem uvnitř
- 12,8
- Průměrné Bulios Score
- 66 ze 100
Váha podle Bulios Fair Price
- Podhodnocené 33 %
- Férově oceněné 11 %
- Nadhodnocené 55 %
Firmy uvnitř se v průměru obchodují za 12,8násobek ročního zisku. Podle Fair Price vychází 55 % hodnocené váhy jako nadhodnocené.
Počítáno z největších firem (50), které tvoří 42 % fondu. Každá firma se počítá svou vahou. Vycházíme z metrik, Bulios Score a Fair Price jednotlivých firem.