S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Nowość w Verizon $VZ+0.8%, szukają dyrektora finansowego.

Firma dość popularna nawet wśród inwestorów przechodzi zmianę przywództwa. Firma, która działa na rynku od wielu lat, jest dość stabilna i ma niezłą dywidendę. W poniedziałkowym raporcie w Wall Street Journal podano, że firma współpracuje z doradcami w celu znalezienia "dyrektora finansowego plus", który poprawiłby wyniki biznesowe firmy, a także mógłby zostać kandydatem na CEO w przyszłości. Obecny CEO, Hans Vestberg, jest w to aktywnie zaangażowany wraz z członkami zarządu.

W ciągu ostatnich kilku lat nastąpiła spora rotacja na stanowiskach. W marcu firma ogłosiła zmianę przywództwa w sektorze konsumenckim, w którym sprawy zaczęły się wiązać, ponieważ w pierwszym kwartale tego roku odnotowała utratę do 127 000 klientów korzystających z telefonów ze zryczałtowaną stawką. Sowmyanarayan Sampath objął stanowisko w marcu, do tego czasu zajmowane przez samego CEO Hansa Vestberga,

VZ

Verizon

VZ
$39.74 $0.31 +0.79%

Dzięki zainteresowaniu inwestorów zacząłem myśleć o firmie również tutaj. Niestety dla firmy typu Verizon, Amazon $AMZN-0.2% niedawno ogłosił, że chce zaoferować bezpłatne usługi mobilne subskrybentom Prime w USA.

Jak postrzegasz perspektywy tej spółki w świetle tych dwóch doniesień. 1, konkurencja i 2, zmiany na stanowiskach kierowniczych, zarówno od marca w sektorze konsumenckim, jak i teraz poszukując dyrektora finansowego?


Myślę, że z zadowoleniem przyjąłbym każdą zmianę przywództwa. Firma musi się trochę obudzić pod pewnymi względami.

👍 tak, byłoby szkoda i jak na razie mam wrażenie, że przegapiła pociąg ze względu na konkurencję, ale nie mam jeszcze takich informacji na temat tej firmy.

Wierzę w powrót do centrum uwagi. Firma ma przed sobą wiele wyzwań, ale wierzę w powrót starego, dobrego Verizon. I nie sądzę, by Amazon im zagroził.

Super. Rozważam włączenie jej do mojego portfolio, podoba mi się, zastanawiam się tylko, jak sobie radzi, czy nadąża za konkurencją i zmieniającymi się czasami?

Zobaczymy, jak zareagują na to akcje. Ich zdaniem nie będzie to miało większego wpływu (przynajmniej dzisiaj). W przeciwnym razie to miłe miejsce😊

Tak, nie sądzę, aby miało to jakikolwiek wpływ na cenę, nie dzisiaj. Mówię tylko, że umieściłbym ją w portfelu na dłuższą metę, ale pytam, jak poradzi sobie z konkurencją i zmieniającymi się czasami? ... W przeciwnym razie wydaje mi się, że to fajna firma.

Współpracują z Apple nad 5G. Myślę, że będzie w pobliżu przez długi czas i jest dziś w dobrej cenie.

Miejmy nadzieję, że $VZ+0.8% się obudzi. ✌

Zastanawiam się nad jej zakupem, skoro jest tak niska. Biorąc pod uwagę historię, szkoda by było, gdyby nie mogła iść z duchem czasu.

Gromadzę. 💪

Nowy dyrektor z pewnością będzie miał trudności w tym trudnym środowisku. Ponadto ruch Amazona może jeszcze ukraść klientów tym firmom, ponieważ Amazon Prime jest tam dość powszechny, więc dlaczego nie skorzystać.