Kup teraz te 3 akcje z dyskontem, niska cena może nie utrzymać się zbyt długo

Bez względu na to, czy inwestujesz w spółki giełdowe od dłuższego czasu, czy też jesteś stosunkowo nowym inwestorem na Wall Street, początek roku był pełen wyzwań, towarzysząc wielu akcjom i indeksom na skraju strefy korekty. Mamy też świetne firmy, które tracą sporo na wartości z powodu zmienności rynku, co stwarza możliwość zyskownych inwestycji.

Wszyscy przegrywają, musimy zachować zimną krew i szukać okazji.

Dla przykładu, indeks S&P 500 od początku roku spadł o 10%. Jeszcze trudniejsza sytuacja panuje na rynku Nasdaq, który od czasu osiągnięcia najwyższego poziomu pięć miesięcy temu stracił aż 22% swojej wartości. Ten szczytowy spadek na krótko wpędził Nasdaq w rynek niedźwiedzia.

Nie ulega wątpliwości, że spadki na rynkach niedźwiedzich mogą być przerażające, ale historia pokazuje również, że są one doskonałym momentem na ulokowanie swoich pieniędzy. W końcu każdy znaczący spadek głównych indeksów na przestrzeni dziejów był ostatecznie niwelowany przez rynek byka.

Rynek niedźwiedzia Nasdaq sprawił, że wiele świetnych firm zostało wystawionych na sprzedaż, więc wydaje się, że jest to idealny moment na inwestycje. Oto trzech sprawdzonych zwycięzców, którzy będą żałować, że nie kupili ich po przecenie.

1. platformy meta $FB

Meta znajdujesię obecnie na poziomie niższym o 51% od średniej cenysprzedaży.

Nie chcę powtarzać informacji, które podawałem już wcześniej, ale niestety w tym przypadku nie ma innego sposobu na przedstawienie spadku ceny, więc przynajmniej w punktach:

Co jest przyczyną spadku cen?

 • Masowe inwestycje w metaverse oraz technologie AR/VR.
 • Słaba monetyzacja filmów z Instagrama.
 • Nowe zasady wprowadzone przez Google i Apple powodują, że reklamy są gorzej kierowane do użytkowników.
 • Zmniejszająca się liczba aktywnych użytkowników.

Co firma ma do zaoferowania?

 • Ogromne postępy w technologii AR/VR, a okulary wykorzystujące tę technologię zyskują obecnie na popularności.
 • Łączenie zakresów i światów w metawersum.
 • W przyszłości $FB chce zagrozić popularności TikTok (tutaj nie znam jeszcze konkretnego planu, jak to osiągnąć).
 • Oczekuje się poprawy monetyzacji we wszystkich aplikacjach, a ponadto przeczytałem, że w przyszłości influencerzy mogą zarabiać bezpośrednio za pośrednictwem Reels i Stories, co może przynieść zyski samej Mecie.
 • Firma ma jeszcze sporo pieniędzy do zainwestowania, więc spodziewane jest przejęcie jakiejś firmy z branży gier komputerowych w celu połączenia z metaverse.
 • Najważniejsza jest pochlebna cena 184 USD, która jest niezwykle niska dla spółki takiej jak $FB w porównaniu z wartościami z ubiegłego roku.

2. Western Digital $WDC-1.9%

Wartość spółki$WDC-1.9%spadła o 24% w stosunku do wartości z końca ubiegłego roku.

Western Digital Corporation $WDC-1.9% jest producentem dysków twardych do komputerów i ma długą historię w przemyśle elektronicznym jako producent układów scalonych i pamięci.

Największym wrogiem Western Digital $WDC-1.9% jest często on sam i jego koledzy, którzy powodują spadek cen. Polega to głównie na tym, że firma źle wyczuwa swoje ruchy i w momencie, gdy ceny firmy stają się lepsze, $WDC-1.9% ogromnie zwiększa swoje moce produkcyjne i w ten sposób przewyższa popyt, co powoduje, że cena automatycznie znowu spada, choć nie powinna.

Ale tym razem jest inaczej. W sytuacji, gdy pandemia COVID-19 siała spustoszenie w globalnych łańcuchach dostaw, firmie Western Digital i jej odpowiednikom praktycznie nie udało się zalać rynku dostawami. W rezultacie siła cenowa firmy powinna utrzymać się na wysokim poziomie przez cały rok 2022 i 2023.

Szczególnie interesujące jest to, że firma ma kilka sposobów na generowanie większych przychodów:

 • Ponowny wzrost sprzedaży komputerów osobistych w czasie pandemii spowodował wzrost popytu na wewnętrzne i zewnętrzne dyski twarde.
 • Firma powinna również skorzystać z przedłużonego okresu sprzedaży konsol do gier nowej generacji. Nowe konsole wymagają rozszerzonych opcji pamięci masowej.
 • Rozbudowa centrum danych.

Analitycy spodziewają się dwucyfrowego wzrostu przychodów w latach 2022 i 2023, dlatego uważam, że szkoda nie skorzystać z obecnej przeceny.

3. Starbucks $SBUX-1.6%

USDSBUX-1.6%jest obecnie o 33% niższy od wartości z końca ubiegłego roku.

Trzecim i ostatnim sprawdzonym zwycięzcą, który będzie żałował, że nie kupił akcji na tym trendzie spadkowym, jest znany gigant kawowy Starbucks $SBUX-1.6%.

Analitycy dostrzegają trzy następujące czynniki, które powodują spadek kursu akcji:

 • Wzrost kosztów spowodowany przez związki zawodowe obniżające ceny płac pracowników.
 • Gwałtownie rosnące koszty, zwłaszcza cena kawy, która jest nawet o 70% droższa niż w ubiegłym roku.
 • Głównym problemem był i nadal jest covid, który ogranicza działalność firmy w wielu miejscach (obecnie głównie w Chinach).

Choć są to konkretne obawy, żadna z nich nie powinna mieć wpływu na długoterminową strategię rozwoju Starbucks $SBUX-1.6%lub jej innowacyjność. Na przykład Starbucks $SBUX-1.6%nie miał problemów z podnoszeniem cen, aby nadążyć za krzywą inflacji lub ją wyprzedzić. Baza klientów firmy jest niezwykle lojalna, a niewielkie podwyżki cen historycznie ich nie odstraszały, dlatego spodziewam się, że akcje w końcu odbiją.

Wniosek

Z mojej perspektywy, tutaj jest największa szansa dla $FB w długim terminie. Na drugim miejscu znajduje się $WDC-1.9%, tutaj argument za krótkoterminowym odreagowaniem, przyprawionym wzrostami w pozostałej części 2022 r. i całym 2023 r. $SBUX-1.6% nie jest moją ulubioną akcją, ale cena jest zbyt kusząca, by nie umieścić jej w tym rankingu akcji z dyskontem.

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet