S&P 500 ^GSPC 5,010.6 +0.87%
Nvidia NVDA $795.18 +4.35%
Tesla TSLA $142.05 -3.40%
Amazon AMZN $177.23 +1.49%
Alphabet GOOG $157.95 +1.43%
Apple AAPL $165.84 +0.51%
Microsoft MSFT $400.96 +0.46%
Meta META $481.73 +0.14%

Kam až se může krize Bitcoinu prohloubit, ve hře je i hodnota 25 000$

Bitcoin $BTCUSD-0.9% se za poslední měsíc propadl o víc jak 16%, další výhled pro vývoj této přední kryptoměny není vůbec dobrý, jelikož je hodnota Bitcoinu pod úrovní podpory. Spekuluje se o propadu až na 20 000-25 000$. Mnoho faktorů, které sráží cenu $BTCUSD-0.9% budou hrát významnou roli i nadále. Je vhodné nakoupit, prodat a nebo počkat s investicí?

V tuto chvíli je cena $BTCUSD-0.9% okolo 33 150$.

Některé z poklesů byly způsobeny kombinací faktorů, od vzrušení z nekvalitních mincí, přes volatilní trh a válku až po nedávný zásah Číny proti kryptografickým službám.

Nedaří se žádné kryptoměně

Bitcoin se v pátek propadl pod klíčovou úroveň podpory poté, co velký výprodej akcií v USA ve čtvrtek vyděsil trh s kryptoměnami a poslal bitcoin o 10% dolů.

Bitcoin v pátek klesl o méně než 1% na 35 944USD, podle Coin Metrics. Ether klesl o 1,2% na 2 683,96 USD.

Tyto kroky následují po bolestivém dni na Wall Street, ve kterém Dow Jones Industrial Average ve čtvrtek ztratil více než 1000 bodů a technologický Nasdaq klesl o 5%. Obě ztráty znamenaly nejhorší jednodenní pokles od roku 2020 a následovaly po velkých rally v předchozí seanci. Indexy Dow a Nasdaq v pátek opět oslabily.

Zpět k Bitcoinu

Bitcoin, jehož cenová akce zůstává vysoce korelována s pohyby na akciovém trhu, se po celý rok obchoduje v úzkém rozmezí, protože se snaží získat zpět svá maxima z konce roku 2021 uprostřed širšího výprodeje na trhu.

"Tato korelace se časem rozpadne, už jste viděli beta zhroucení, tj. (pokud) Nasdaq klesne o 3% krypto neklesne o 9%, jako by to bylo v loňském roce."

Zvyšování úrokových sazeb a zpřísňování měnové politiky vyvolalo obavy, že by se americká ekonomika mohla dostat do recese. Ve středu federální rezervní systém USA zvýšil svou referenční úrokovou sazbu o půl procentního bodu, jak se očekávalo.

Akciový trh se vzpamatoval bezprostředně poté, uprostřed komentářů předsedy Fedu Jerome Powella, který uvedl, že větší zvýšení sazeb o 75 bazických bodů není v současné době zvažováno. Nicméně ve čtvrtek se investoři mentálně připravili na zvýšené zpřísnění v letošním roce a vymazali všechny zisky Fedu.

Jak vidí vývoj Bitcoinu odborníci?

Co bude dál?

"Co je jiné než v roce 2008, jiné než v roce 2001, jiné než covidová krize, je to, že kavalérie tu není. Neexistuje žádná obrovská injekce likvidity, která by vytvořila tvar V, půjdeme dolů a pak budeme brousit, dokud se neobjeví nový příběh, a pak se znovu vrátíme, "řekl Novogratz.

"Nebude to zdaleka tak příjemné ponořit se a nakupovat za tak málo," dodal. "Pokud jste to udělali po Covidu, vypadali jste o osm týdnů později jako hrdina. Není tam moc obchodů s hrdiny."

Navzdory strachu a nejistotě na trhu zůstává zájem institucí a dlouhodobých držitelů o kryptoměny silný.

  • S padající cenou přibývá nakupujících Bitcoinu, mnoho investorů, kteří doposud pouze drželi $BTCUSD-0.9%, se nyní obrací vůči své strategii a přikupují.

Množství bitcoinů, které se nepohnulo nejméně rok, dosáhlo historického maxima, podle Willa Clementeho, vedoucího analytika společnosti Blockware Solutions. Řekl také, že dlouhodobá nabídka držitelů se také zvýšila, a to navzdory poklesu jejich nákladové základny. To signalizuje přesun nabídky od špičkových kupujících k dlouhodobým držitelům.

Co se týká fundamentů, tak se zdá být všechno v pořádku, proč teda Bitcoin padá a může zažít hodnoty od 20 000 - 25 000$?

Bitcoin ztratil klíčovou úroveň, když klesl pod 37 500 USD, což by mohlo naznačovat posun dolů v příštích několika dnech. Další zastávka je 30 000 dolarů, ale pokud se bitcoin neudrží, mohl by klesnout na 25 000 dolarů a klidně ještě o něco níž.

Úroveň podpory (pro růst) je pomalu ztracena a nedá se řídit ani scénářem z covid pandemie, proto se nedá předem určit další vývoj na tak volatilním trhu. Já osobně si netroufnu říct, zda půjde nahoru nebo dolů, nicméně při každém větším pádu přikupuji a vůbec bych se prozatím nezlobil za otestování hranice 25 000$. 

Bitcoin se nyní obchoduje na nejnižší úrovni od konce ledna. Virtuální měna se letos obchoduje v úzkém rozmezí, protože se pokouší získat zpět svá maxima z konce roku 2021. Nyní je o více než 50% nižší než jeho maximální cena 68 990,90 USD v listopadu 2021. Kam až se cena může propadnout?

Stablecoin destabilizován - další negativa pro BTC?

Krypto investoři byli také na hraně o víkendu poté, co stablecoin TerraUSD krátce ztratil svou dolarovou vazbu.

Stablecoin je digitální měna navržená tak, aby vázala jejich hodnotu na aktiva reálného světa. Emitenti stablecoinů často podporují své virtuální měny jinými aktivy drženými v rezervách. V tomto případě se TerraUSD snaží být vázán na americký dolar.

Luna Foundation Guard, která stojí za TerraUSD, skupuje velké množství bitcoinů do svých rezerv.

Cena TerraUSD však během víkendu krátce sklouzla z rovnoměrnosti s americkým dolarem, než se zotavila. To vyvolalo obavy, že Luna Foundation Guard by mohla prodávat bitcoiny, aby podpořila TerraUSD.

Závěrem vás upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství a ani vás nechci zbytečně strašit, zajímá mě váš názor a pohled na další vývoj Bitcoinu.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 876 a je členem této komunity od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

no...přál bych si, aby to tak nebylo 😅

proč? aspoň přikoupíš 😎

samozřejmě...pokud má teda člověk pořád za co přikupovat 😃

"Co se týká fundamentů, tak se zdá být všechno v pořádku" 

Ako môže byť niečo fundamentálne v poriadku, čo nie je ničím kryté, negeneruje to žiadnu hotovosť, nič neprodukuje, nie je viazané na žiadne ekonomické ukazovatele, nemá žiadne dôležité prípady použitia. 

Stále je to len špekulácia založená na viere, že to od Vás niekto kúpi drahšie ako ste to kúpili vy.

Spojitost s Terrou mě ani nenapadla, good point👏

Také mě překvapila tato spojitost a přišla mi zajímavá, proto ji předávám dál :)

Skôr mi to príde ako spájanie možných dôvodov ale je to čisto hra whales

Vzhledem k mnoha faktorům očekávám ještě pád, klidně i na 28k.

Rezistenční pozice podpory jsou nezávratně ztraceny, pod 30k nakoupím.

Jak vidím, tak zatím žádný býk v naší skupince 😄

Ja už som videl že je v hre 14-20k

Reálně 14K je až moc medvědí, takto nízko si dovolím říct, že snad nepůjdeme, jak říkám v příspěvku: fundamentálně je vše ok.