S&P 500 ^GSPC
5,051.41
-0.21%
Tesla TSLA
$157.11
-2.71%
Apple AAPL
$169.38
-1.92%
Nvidia NVDA
$874.15
+1.64%
Microsoft MSFT
$414.58
+0.23%
Alphabet GOOG
$156.00
-0.21%
Amazon AMZN
$183.32
-0.16%
Meta META
$499.76
-0.09%

Tyto 2 akcie podle analytiků do roku 2025 udělají 500 %

Trh se otřásá a to se všem rozumným investorům musí líbit. Nejste-li napákovaní, tak musíte mít vyloženě radost, že budete nakupovat za výrazně lepší ceny. A dnes se podíváme na dvě technologické společnosti, které jsou aktuálně v takové slevě, a které mají podle dostupných názorů předních analytiků potenciál vyrůst o neuvěřitelných 500 %. A to do roku 2025!

Technologie tu s námi určitě ještě chvíli budou

První akcií, která má tento potenciál je Nvidia $NVDA+1.6%. Je už skoro trapné jak ji každý pořád zmiňuje, ale bohužel to tak prostě je. Ta společnost je holt moc dobrá 😂 Akciový trh se teď aktuálně s extrémně draze oceněnými společnostmi moc neser... nepáře. To vysvětluje, proč se Nvidia nyní obchoduje za 44 P/E ve srovnání s poměrem ceny k zisku 90 na začátku roku.

Na druhou stranu - kdo nakoupil rok zpátky, tak pořád ještě není v mínusu

Nvidia je tak nějak v klidu obecně. V porovnání s masakrem na zbytku trhu je celkem v pohodě a její vyhlídky zůstávají oproti zbytku trhu solidní. Její pětiletá prognóza ročního růstu zisku zůstává také solidní, téměř 31 % ročně.

Nvidia ukončila fiskální rok s 61% nárůstem tržeb na 26,9 miliardy dolarů a 78% skokem upraveného zisku na 4,44 dolaru na akcii. Prognózy naznačují, že její impozantní tempo růstu tu zůstane i nadále. Vzhledem k obrovským oslovitelným masám a příležitostem se však klidně může stát, že bude tempo ještě rychlejší.

Roční výhled analytiků dle CNNMoney.com

Na svém nedávném dni pro investory společnost Nvidia zdůraznila, že má příležitost dosáhnout příjmů v hodnotě 1 bilionu USD v různých oblastech, jako jsou hry, automobilový průmysl, metaverse, umělá inteligence a čipy. Dobré je, že Nvidia na všech těchto frontách dosahuje znatelného pokroku. V některých je dokonce na úplné špičce.

Druhou společností, o které zde často píšu je ASML $ASML+2.3%.
A jak jsem již několikrát zmínil, ASML je naprosto klíčovou společností pro celý tento svět. Stroje nizozemského giganta umožňují výrobcům čipů vyrábět čipy. Krásná věta, co? 😂😂 Společnost vyniká svými systémy pro ultrafialovou (EUV) litografii, které hrají klíčovou roli při výrobě pokročilých čipů, na kterých stojí naše civilizace.

ASML je jediným dodavatelem strojů na EUV, po kterých je v současné době velká poptávka. Podle odhadu by celosvětový trh EUV litografie mohl zaznamenat 21,5% roční růst do roku 2029. Společnost ASML však dokáže vyrobit přibližně "jen" 50 systémů EUV ročně, což vysvětluje obrovské množství nevyřízených objednávek a rychle rostoucí objem zakázek.

Podobně jak Nvidia je ASML právě ve slevě

Na konci prvního čtvrtletí roku 2022 měla společnost čisté objednávky v hodnotě 7 miliard eur, což značně předčilo očekávání analytiků ve výši 3,7 miliardy eur. 29 miliard má navíc přislíbených v zatím nevyřízených objednávkách. Crazy! 🤯

Predikce analytiků na následující rok opět velice pozitivní

V obou případech se analytici zmiňují i o možném růstu o víc než 500 %. Samozřejmě je nutné tyto predikce brát s drobným nadhledem. Taková čísla většinou pochází z modelu: "Vycházíme z aktuálních čísel, která ještě trochu v optimističtější verzi aplikujeme na dalších 5 let" a dojdou tím k takovému závěru. Realita by ale při troše štěstí nemusela být úplně odlišná. To už ale musí každý posoudit sám. Jedna věc je jistá - aktuální cena je výrazně nižší než několik měsíců zpět a tím pádem lze uvažovat o nákupu za výhodnější ceny.

Disclaimer: V žádném případě se nejedná o investiční doporučení. Jde čistě o můj názor na akcie na základě dat z internetu a několika dalších analýz. Investice na finančních trzích jsou rizikové a každý by měl investovat na základě svého rozhodnutí. Jsem pouze amatér dělící se o své názory.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @trollbringer má karmu 454 a je členem této komunity od 14/01/2022. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

$NVDA+1.6% vždycky dobrý pick, $ASML+2.3% crucial společnost, ale pořád dost drahá

500% do roku 2025 se mi zdá velmi optimistické. Není to myšleno tak, že to půjde ještě ta na půlku a později se to vrátí na své ATH?;)

Jak píšu na konci, většinou to je predikce ve stylu: Minulý rok se jim dařilo, takže ještě trochu přidáme a budeme předpokládat, že to udrží dalších 5 let 😂

o zhodnocení 500 % si večer nechám zdát :d

Jako co k tomu chceš napsat? Solidní firmy, solidní výběr, solidní sleva. Jen je tady prostě ta otázka křiťálový koule a to - jestli nejsou i tak pořád předražený, protože obecně cokoliv s P/E nad 20 se dá považovat za drahý. Jenže tyhle společnosti (o Tesle a spol nemluvě) to pořád tak nějak vyvrací

To je samozřejmě otázka za všechny prachy na světě :D To už musí každý soudit sám

To je samozřejmě otázka za všechny prachy na světě :D To už musí každý soudit sám

Já sám teda Nvidii přikoupil. Ale jsem v ní už dlouhodobě, takže jsem jen DCA snížil průměrnou cenu