S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

2 unikátní růstové akcie, které se nyní prodávají levněji než S&P 500

Kdy akcii můžeme považovat za růstovou? Právě tehdy, když daná společnost roste mnohem rychleji než průměrná míra růstu trhu, často měřená indexem S&P 500 $^GSPC-1.5%. Proto je ocenění růstových akcií obecně vyšší než akcií společností se stabilním nebo jen mírně růstem. Občas ale trh poskytne příležitost nakoupit růstovou akcii, za ceny společností s nízkým tempem růstu. 

2 růstovky za nízké ceny

Alphabet  

Mateřská společnost vyhledávače Google a streamovací platformy YouTube je silně závislá na příjmech z reklamy. Náhlé snížení výhledových pokynů společnosti Snap nedávno způsobilo, že trh srazil všechny akcie digitální reklamy, včetně společnosti Alphabet $GOOG-1.0%, $GOOGL-1.1%.

Pětiletý graf akcie GOOG, Zdroj: Google Finance 

Nyní můžete akcie Alphabet koupit za pouhý 20,4násobek zisku, což je směšně nízká cena pro firmu, která od začátku roku 2020 zvýšila zisk o 125 %. I kdyby se růst zpomalil na polovinu, trpěliví investoři si v dlouhodobém horizontu přijdou na své.

Obrovskou výhodou Alphabet je různorodost podniků, které se navzájem posouvají kupředu. Největší podíl na zisku má stále první z nich, vyhledávač Google, který posílá hromady vyhledávačů na videa na YouTube, jež odpovídají jejich dotazům. Dalším důležitým segmentem podnikaní je Google Cloud. V prvním čtvrtletí se tržby z cloudových služeb meziročně zvýšily o 44 % na anualizovaných 23,2 miliardy dolarů.

Díky rozmanitému provozu, který má kompenzovat příchozí dopady snižujících se reklamních rozpočtů, se investoři mohou těšit na silný, ale stabilní růst po mnoho dalších let.

Lovesac

Druhou růstovou akcií je společnost Lovesac $LOVE-5.9%, která působí v nábytkářství. V současné době většinu zisku společnosti tvoří modulární sekční pohovky neboli Sactionals. I tyto zisky rostou závratným tempem. Čistý zisk za rok končící 30. ledna 2022 se více než ztrojnásobil a dosáhl 45,9 milionu dolarů.

Pětiletý graf akcie Lovesac, Zdroj: Google Finance 

Při posledních cenách můžete tuto rychle rostoucí akcii koupit za pouhý 11,8násobek zisku. I kdyby její tempo růstu snížily na polovinu nekontrolovatelné makroekonomické faktory, prodej jejích drahých pohovek by mohl stále růst dostatečně rychle na to, aby trpělivým investorům přinesl dostatečný zisk.

Cesta, kterou má před sebou globální ekonomika, je nejistá, ale můžeme se spolehnout na to, že rostoucí základna fanoušků Lovesacu se bude i nadále vracet pro další. Její modulární pohovky s pratelným a vyměnitelným čalouněním mají růst spolu s potřebami rodiny. 

Slovo na závěr 

Oba tyto podniky mají předpoklady k tomu, aby v následujících letech pokračovaly ve vynikajícím tempu růstu. Osobně jsem více nakloněn ke společnosti Alphabet, kterou mám i lepé nastudovanou, ale vrátka nezavírám ani společnosti LOVE, které mě naopak ohromila svým vysokým růstem. 

Nejedná se o investiční doporučení a případné investiční rozhodnutí je jen ve vašich rukách. Analýzou akcií se zabýval Cory Renauer. 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @spritely22 má karmu 737 a je členem této komunity od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Lovesac jsou doposud neznal, ale ten růst je impozantní na nábytkáře :d

škoda, že akcie $GOOG-1.0% neklesly více :/

Já doufal, že bychom mohli hitnout hranici 2k za akcii. Ale třeba se ještě dočkáme :))